У 2026 році ринок вертикального фермерства зросте до $ 9,7 млрд

31 декабря 2021 в 10:00

3495

У 2026 році ринок вертикального фермерства зросте до $ 9,7 млрд

Аналітики з MarketsandMarkets очікують, що за підсумками 2021 року ринок зупиниться на позначці $3,1 млрд. Довгостроковий прогноз для галузі — зростання ринку більше ніж втричі за наступні п’ять років — $9,7 млрд до 2026 року.


У 2020 році поширення COVID-19 призвело до певного падіння ранку вертикального фермерства. Втім подальша капіталізація свідчить про тимчасовість цього явища. Технологія вирощування врожаїв якомога ближче до споживача все ще знаходиться в тренді. Аналітики з MarketsandMarkets очікують, що за підсумками 2021 року ринок зупиниться на позначці $3,1 млрд. Довгостроковий прогноз для галузі — зростання ринку більше ніж втричі за наступні п’ять років — $9,7 млрд до 2026 року.

Причини кризи

До падіння ринку в 2020 році призвели: 

  • закриття кількох малих і середніх підприємств, які не витримали навантажень бізнесу під час пандемії;
  • збої в логістиці;
  • важкий фінансовий стан споживачів, що обернувся падіння попиту на продукцію вертикального фермерства з боку кінцевих користувачів та інші похідні проблеми. 

Та станом на кінець 2021 року ринок вже частково відновився, що дозволяє дивитися в наступний 2022 рік з оптимізмом. Окрім відновлення логістичних шляхів до зростання ринку також призведе обізнаність споживачів щодо гігієни та безпеки продукції, яку вони здобули під час потрясінь останніх двох років.

Гідропоніка — один з найбільш конкурентних видів виробництва

Гідропонічні ферми все ще один з найефективніших способів вирощування врожаю. Технологія широко використовується комерційними виробниками та має високу рентабельність інвестицій (ROI). Цей бізнес вимагає менших початкових інвестицій у порівнянні з аеропонікою, а отже нижчій поріг входу. Крім того, замкнена гідропонічна система працює з максимальною ефективністю використання і мінімальними втратами води. 

Сама технологія вже добре опрацьована і дозволяє виробникам без ризику та точно регулювати кількість поживних речовин, які споживають рослини, цілковито контролюючі їх швидкість росту та розмір. 

Крім того гідропоніка — це стійка система, яка витримує форс-мажори на кшталт відключення електроенергії. Середовище для вирощування продовжить постачати воду та поживні речовини, що дозволить рослинам виживати ще протягом тривалого часу. На відміну від менш стійкої аеропоніки, в якій рослини можуть загинути всього за кілька годин після виникнення несправностей (порушення роботи форсунок, проблеми з електрикою тощо).

Вертикальні ферми в міських будівлях

За даними MarketsandMarkets, на ринку вертикального сільського господарства домінує сегмент ферм, що базуються в міських будівлях. В порівнянні з вирощуванням на базі транспортних контейнерів, вони отримують кращий дохід на квадратний метр. Причина в нижчих інвестиціях і експлуатаційних витратах (при однаковій площі).

Контейнери — оптимальний вибір для обслуговування невеликих споживчих баз. Натомість вирощування в будівлях потребує менше місця для розгортання виробничих потужностей і краще масштабується для більшого охоплення споживачів. Зростання виробництва на базі транспортних контейнерів відбуватиметься високими річними темпами (CAGR), оскільки це готове до використання рішення з готовою інфраструктурою. Такі ферми гнучкі, прості в експлуатації та швидко задовольняють попит на свіжу продукцію.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон домінуватиме на ринку вертикального сільського господарства

Вже зараз компанії Азіатсько-Тихоокеанського регіону інвестують в вертикальне землеробство не тільки в країнах реєстрації, але й за кордоном. Агротехнологічна компанія Sustenir Agriculture (Сінгапур), в листопаді 2019 року запустила гідропонічну вертикальну ферму площею більше 2,5 тис кв.м. у Туен Мун (Гонконг). Експорт технології відбувається на фоні зростання попиту на продукцію вертикального фермерства в самому Сінгапурі. В країні реалізується проект “30 до 30” ціллю якого є зменшення залежності міста-держави від імпортної їжі та зниження логістичних витрат. 

Локальне вирощування для задоволення потреб густонаселених районів, сьогодні на часі. На прикладі Гонконгу і Сінгапуру ми можемо побачити, як регіони з обмеженим ресурсом сільськогосподарських земель, які вимушені покладатися на імпортну продукцію, готові інвестувати в вертикальне фермерство. 

Джерело: futurefarming.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх