Блоги

Необхідність використання базових станцій RTK в агровиробництві

Необхідність використання базових станцій RTK в агровиробництві

Про переваги RTK-станцій, їх ефективність у використанні на господарствах розповідає Андрій Пилипчук, співзасновник та комерційний директор компанії "АГ Простір".


Що таке базова RTK станція?

Базова RTK станція – це прилад, що надсилає коректуючі сигнали (або поправки), які дозволяють підвищити точність GPS позиціонування (або визначення координат) до 2,5 см. Основні складові базової станції – GNSS-приймач, програмне забезпечення для управління приймачем та реєстрації даних, супутникова антена, та  джерело живлення. 

Для довідки

RTK (з англ. Real Time Kinematic – дослівно «кінематика в реальному часі») – це сукупність методів отримання точних координат за допомогою GNSS. Основною перевагою є можливість точної обробки сигналу в реальному часі.

Ця метода буда розроблена в середині 90-х років та модернізувалася для геодезії, моніторингу будівництва, добування корисних копалин та точного землеробства.

Сьогодні RTK-навігація – це сучасна технологія підвищення точності даних, отриманих в Глобальній навігаційній супутниковій системі (GNSS) – GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, COMPASS. Це забезпечує більш точне позиціонування та навігацію приймача, що отримує відкоректовані координати в реальному часі від базової RTK-станції.

Навіщо використовувати RTK-станції?

Сигнали, що передаються супутниками, піддаються різним порушенням, основні причини яких:

  • атмосферна неоднорідність;
  • шум від стаціонарних та рухомих об’єктів;
  • переривання сигналів.

Супутники ГЛОАНСС, GPS та інші можуть визначати будь-яке місцеположення на поверхні Землі до міліметра. Але коли сигнал досягає поверхні через викривлення, він не вказує такої міліметрової точності. Ці деформації можуть бути зменшені за рахунок використання наземної інфраструктури базових RTK станцій.

Застосування базових RTK станцій в агро виробництві.

В сільському господарстві базові RTK станції використовуються для того, щоб забезпечувати високу точність для всього циклу робіт, починаючи з підготовки ґрунту і закінчуючи збиранням врожаю. Особливі вигоди отримують господарства, що спеціалізуються на вирощуванні просапних культур бо їх вирощування вимагає найбільшої точності при посіві, обприскуванні, живленні та збиранні.

Крім цього, технологія RTK зберігає вказану точність з року в рік, що дозволяє сільськогосподарській техніці чітко дотримуватися траєкторію, записану під час посіву, при наступній обробці та збиранні. 

В останні роки застосування базових RTK станцій стає стандартом для систем точного землеробства, бо дозволяє здійснювати навігацію техніки з максимальною точністю. Таким чином, посадка, внесення добрив, засобів захисту та інші технологічні операції здійснюється з автоматичним контролем та високою точністю без пропусків і перекриттів, з меншим навантаженням на  механізатора та ефективнішим використанням ресурсів.

Основні переваги використання технологій RTK

Економія – знижуються витрати на пальне та істотно підвищується ефективність роботи.

Повторюваність – гарантована повторюваність з року в рік, тобто збереження точних координат траєкторій руху техніки.

Точність – при використанні RTK максимальна точність – 2,5 см, тобто перекриття будуть зменшені на ±0,33% на усіх проходах техніки.

Людський фактор – при використанні технологій RTK зменшується втомлюваність механізатора, та, як наслідок, можливість недо- або переобробки угідь.

Пряма економія

Оптимізація руху техніки завдяки використання RTK станцій забезпечує:

  • уникнення пропусків та повторно оброблених ділянок;
  • зниження витрат пального;
  • зниження витрат посівного матеріалу, добрив та ЗЗР;
  • точний контроль внесення;
  • можливість роботи вночі та в умовах поганої видимості без втрати якості виконання робіт;
  • уникнення неефективного використання техніки.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх