8 Агро інновацій 2019 року

Джерело фото: InVenture

Джерело фото: InVenture

Основні інноваційні технології у 2019 році були зосереджені у сферах вертикального землеробства, автоматизації, робототехніки, штучного інтелекту, блокчейну та інших. Ми склали перелік найбільш цікавих з них.


Інновації в точному землеробстві

Встановлення датчиків на полях для збору даних набуває все більшого поширення. Останнім часом на ці технології знизились ціни, що зробило їх ще доступнішими для аграріїв. Серед стартапів, які займаються подібними проектами — Augmenta (Афіни, Греція).

Компанія створила сканер, який дозволяє фермерам зрозуміти стан здоров’я та якість своїх врожаїв. Пристрій кріпиться на трактор і захоплює 4K відеодані на кожен сантиметр поля. 

Також система може створювати карти-завдання на внесення добрив. Розробники заявляють, що їх  “Аналізатор поля” дозволяє збільшити врожайність на 12% більше, використовуючи на 13% менше хімікатів. Фермер може стежити за ходом роботи у полі через планшет за допомогою веб-платформи Augmenta.

Вертикальні ферми 

“Офісні” теплиці та вертикальні ферми набувають популярності в містах. Головна перевага — економія простору. Більш того, такі системи виробляють на 10% більше врожаю, на відміну від класичного обробітку.

У 2019 в цій сфері виділилась Японія. Там збудовано нову масштабну вертикальну ферму. Використовується виробничий модуль світлодіодів Philips GreenPower  для вирощування високоякісних сортів салату, шпинату та коріандру.

На вертикальній фермі не використовують пестициди і там менше бактерій. Автоматизований процес від посіву до збирання врожаю займає лише 39 днів у порівнянні з 70 днями у відкритому полі, а виробництво досягає до 3200 кг салату в день. Контрольоване середовище дає клієнту можливість керувати характеристиками росту для поліпшення терміну зберігання, червоного забарвлення в салаті, навіть рівня вітаміну С.

Також читайте: Як створити вертикальну ферму в Україні?

Інновації в генетиці

У 2019 році стрімко розвивалася синтетична біологія, покликана підвищити стійкість і врожайність рослин на молекулярному рівні, а також знизити витрати на виробництво.

Так спільне підприємство синтетичної біологічної компанії Ginkgo Bioworks та Bayer має на меті скоротити використання синтетичних добрив. Для цього застосовуються генетично-інженерні мікроби для забезпечення більшої кількості поживних речовин для посівів. 

Ще одну розробку в цій сфері пропонує Greenlight Biosciences зі штату Массачусетс Компанія створює біо пестициди, які орієнтовані на конкретних шкідників. Наприклад, для протидії колорадському жуку, гарантуючи, що ні рослини, ні інші види комах та тварин не постраждають. 

Технологія компанії орієнтується на РНК шкідника, викликаючи фатальне втручання у виробництво білка цього виду. При цьому препарат не шкідливий для інших корисних комах, таких як бджоли. Нещодавно компанія Green light Biosciences отримала інвестиції на $50 млн. Вона найняла комерційну команду, яка допоможе вивести свої перші продукти на ринок. 

Також читайте: Генетики нашли способ вернуть томатам былой вкус

Блокчейн

Blockchain можна використовувати для вирішення різних питань: протидії шахрайству з продовольством, підтримка безпеки даних, боротьба з неефективністю ланцюгів поставок та простеження продуктів харчування. 

Структура blockchain гарантує, що кожен учасник ланцюга генерує та обмінюється даними для створення надійної підзвітної системи. Окремі точки даних з мітками, які уточнюють право власності, записуються відразу без будь-яких змін. Як результат, запис про шлях продуктів харчування “від ферми до столу” — доступний для моніторингу в режимі реального часу.

Також читайте: Блокчейн приходит в сельское хозяйство. Зачем?

Hectare Agritech у Великобританії розробила торговельні майданчики на основі блокчейн для покупців та продавців зерна та худоби. Компанія має на меті оптимізувати ціни та прозорість закупівель, які переповнені посередниками. Її дві торгові платформи SellMyLivestock та Graindex дозволяють фермерам продавати свою продукцію безпосередньо зі своїх ферм та обробляти платежі через цифрову платіжну систему Hectare, FarmPay.

Штучний інтелект

Супутники та БПЛА та різні датчики можуть збирати інформацію 24 години на день по всьому полю. Вони відстежують стан здоров'я рослин, стан ґрунту, метеорологічні показники.  Кількість даних — величезна, й людина не може самостійно їх обробити.

Faromatics — це іспанський стартап, який створює роботів для птахоферм. Їх Chicken Boy оснащений низкою датчиків і камер вимірює якість повітря, вологість і температуру, а також роботу обладнання. Крім того, він може виявити мертвих птахів, проаналізувати курячий кал і виявити кишкові захворювання. Фермери таким чином отримують якісну і швидку інформацію про своїх птахів та економію коштів, забезпечуючи при цьому оптимальні умови для курей.

Дрони

Через зміни клімату в світі існує проблема вимирання бджіл-запилювачів. Це безпосередньо вплине на врожаї. Альтернативний бджолам варіант — запилення роботами. Процес запилення відбувається шляхом розпилювання дронами невеликих розмірів. Поки що технологія тестується на етапі стартапу, але незабаром може набути масового характеру.

Також читайте: Машинне навчання та дрони в сільському господарстві — рішення від Hummingbird Tech 

Big Data

EARTHSENSE розробляє ультракомпактних автономних роботів (TerraSentia), які використовують машинне навчання для моніторингу та управління проблемами в польових умовах, зокрема для виявлення бур’янів та їх викорінення без хімічних методів. 

Модель Terra Sentia 2019 важить близько 14 кг, ширина близько 28 см і довжина 50 см. Робот автономно рухається по полю за GPS. Він збирає дані, використовуючи три камери RGB та інші датчики, включаючи LiDAR.  

Також читайте Жага даних: для чого агросектору потрібні Big Data

Тваринництво

Лікування та утримання хворих тварин — дуже затратні. Кілька стартапів шукають рішення цієї проблеми. SwineTech зосереджується не на захворюванні, а на деструктивній поведінці, поширеній серед свиней. Компанія використовує датчики, щоб виявити, коли свиноматки починають заражати поросят.

Advanced Animal Diagnostics (AAD) дозволяє фермерам швидко виявити інфекційне захворювання у тварин за кількома краплями крові або калу. Раннє виявлення хвороб може допомогти фермерам заощадити гроші, не даючи іншим тваринам захворіти та зекономити на використанні антибіотиків.

Також читайте: Точне свинарство: ТОП-8 рішень для ефективної роботи свинокомплексів

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх