Як створити вертикальну ферму в Україні?

Джерело фото: Green Garden Group

Джерело фото: Green Garden Group

В Україні відкрити вертикальну ферму може кожен. Однак потрібно чітко розуміти усі аспекти цього напрямку виробництва, щоб створити вдалу стратегію розвитку власної справи.


Про особливості даного виду бізнесу ми поговорили з  Вадимом Цирулем, засновником Green Garden Group.

Вивчення всіх факторів для створення вдалої бізнес-моделі 

Щоб розпочати підготовку та порахувати інвестиції, фермер повинен визначитись із обладнанням та вивчити аспекти гідропонного та аеропонного методу вирощування. На сьогодні в Україні не вистачає компаній, які виробляють спеціалізоване обладнання для вертикальних ферм та фахівців у цій сфері.

Навіть в Європі така практика вирощування лише розвивається. Знайти фахівця за кордоном складно, а організувати бесіду наживо або через соцмережі та інші засоби спілкування практично нереально. Це перша перепона на шляху до запуску вертикальних ферм. 

У світі найбільшою популярністю користується гідропоніка. Але звісно, вибір залежить від агровиробника та його цілей, оскільки цей метод потребує значно більше коштів та площі для вирощування рослин. 

Як обрати культуру для вертикальної ферми?

Для визначення культури потрібно вивчити ринок збуту і відштовхуватись від нього. Сьогодні в тренді здорове харчування та корисні продукти, тому попит на аеропонне вирощування зелені буде тільки зростати.  Тому перед тим, як відкривати ферму цього типу, потрібно спочатку оцінити ринок збуту, а потім вже займатись справою. 

Всі фактори потрібно враховувати перед початком роботи, інакше все відбуватиметься таким чином: подивився, переробив, подивився і т.д., поки врешті агровиробник не визначить вдалу бізнес-модель. Сьогодні в Україні постає проблема не з реалізацією товару, а площею для вирощування культур,

стверджує Вадим Цируль.

Як запустити вертикальну аеропонну ферму?

Для того, щоб запустити аеропонну вертикальну ферми домашнього типу не потрібно багато інвестицій. Спочатку можна відвідати будівельний супермаркет та придбати в ньому декілька труб, висвердлити отвори та поставити маленькі вазони для рослин. Однак потрібно пам’ятати, що таке обладнання впливатиме на якість продукту. 

Спочатку площа може бути біля 500 м². Однак, якщо агровиробник надалі прагне розвивати свою ферму, йому необхідно підняти своє виробництво на промисловий рівень. Наприклад, у компанії Green Garden Group перша експериментальна теплиця зайняла 2 тис. м². 

Якщо фермер планує одразу запускати масштабні обсяги продукції, йому звісно потрібно спеціалізоване обладнання, територія, добрива і т.д. Для цього необхідні кошти та бажання розвивати власну справу. 

Щоб відкрити вертикальну ферму в Україні потрібно зареєструвати її як звичайне підприємство ТОВ і можна сміливо запускати виробництво. 

Які первинні інвестиції потрібні, щоб вертикальна ферма запрацювала?

Обсяг інвестицій залежить від обсягу продукції та її масштабів. Сьогодні є компанії, які пропонують уже готові рішення зі спеціалізованим обладнанням для запуску аеропонних та гідропонних ферм. Наприклад, компанія Green Garden Group надає технічний комплекс за $700 тис. на 2 тис м² — це вже готова пропозиція для запуску бізнесу. 

Якщо ж агровиробник не має достатньо коштів для придбання обладнання та програмного забезпечення, він може придбати труби у супермаркеті вартістю 1,5-1,6 тис. грн і тестувати аеропонний метод вирощування зелені та виробляти продукцію з мінімальними витратами. 

Технічне забезпечення: яке обладнання потрібно придбати

Для запуску вертикальної ферми, агровиробник повинен мати теплицю щонайменше площею 500 м². Після визначення території можна купувати обладнання:

  • аеропонні труби;
  • електромагнітний клапан;
  • труби для водопроводу;
  • спеціальні форсунки;
  • фітолампи;
  • блок живлення.

Звісно, вибір обладнання залежить від продукції та обсягу виробництва. Наприклад, у компанії Green Garden Group вже є пакетні пропозиції під ключ для різних типів ферм. 

Створення вертикальної ферми: досвід компанії Green Garden Group

На момент заснування у компанії був звичайний насос та труба, які важко назвати обладнанням. На той час навіть придбання труб було складним завданням. Однак сьогодні всі ці атрибути вже демонтовані. Компанія виготовляє власне обладнання, яке більш економічне для використання. 

Протягом часу роботи Green Garden Group звернулась до багатьох держустанов: Міністерства розвитку сільського господарства, Міністерства інформаційної політики і т.д. До сьогодні жодної інформаційної та фінансової підтримки не отримали. 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх