Точне свинарство: ТОП-8 рішень для ефективної роботи свинокомплексів

4 сентября 2019 в 18:11

5135

Джерело фото: greenbiz

Джерело фото: greenbiz

Найпопулярніші IT-рішення, що функціонують сьогодні на ринку та покращують умови вирощування, годівлі, утримання та догляду свиней впродовж усього життєвого циклу.


Сьогодні фермери використовують сучасні технології, щоб покращити ефективність та рентабельність свинокомплексів. Автоматизовані процеси та завдання можуть забезпечити кращий догляд за тваринами. 

Система управління — OFIM

Систему управління OFIM розробила компанія PLM Agritech. Їхні 3D-камери знімають свиней під час годівлі, а отримані дані зіставляють із попередніми, щоб охопити всю інформацію щодо життєдіяльності тварин на фермі. 

Компанія також пропонує використовувати систему моніторингу навколишнього середовища, яка звітує про екологічні умови та дотримання норм вирощування тварин на господарстві. Розміри свиней визначають за допомогою неінвазивного та безконтактного зважування.

Бездротове вушне маркування  — E-Doctor 

Нещодавно компанія SmartAHC випробувала систему E-Doctor, яка використовує бездротове вушне маркування свиней для збору даних у реальному часі. Технологія дозволяє вимірювати температуру, фізичні навантаження та цикли спаровування. Стартапери також використовують алгоритми штучного інтелекту, щоб виявити найсприятливіші умови для репродукції тварин.  

Також SmartAHC стежить за виявленням еструсу свиноматок. Ці рішення дозволяють власникам свинокомплексів збільшити продуктивність тварин та знизити витрати на господарстві. 

Система електронного вигодовування свиноматок — ACCY-team 

Компанія Osborne запровадила систему ACCU-team — нову запатентовану технологію електронного вигодовування свиноматки. Програма автоматизує індивідуальне годування і одночасно зважує тварину. Система також моніторить вагу в режимі реального часу та управляє свиноматками впродовж вагітності, щоб зменшити ризики втрати плоду. 

До того ж стартапери створили системи FIRE, яка щодня автоматично вимірює споживання корму кожної тварини, та Weight Watcher — систему важелів з авто сортуванням, яка встановлює кількість корму для кожної тварини на підставі їхньої реальної маси. 

Розробка сучасних свиноферм “під ключ” від Bauer Technics 

Bauer Technics  — світовий лідер розробки та впровадження ферм “під ключ”. Компанія пропонує власні складні "ноу-хау", оптимальні технологічні та будівельні рішення. Bauer інтегрує на ферми високоякісні системи живлення, поливу, вентиляції, опалення тощо.

В основному компанія займається постачанням обладнання на ферми, включаючи технології для розведення та відгодівлі, переробки м'яса, зберігання товару.

Компанія також впроваджує технології для збереження навколишнього середовища: надає інструменти для переробки гною, включаючи реактори біогазу.

Цифрове обладнання для зважування  — Pig Scale

Pig Scale — це прилад з цифровою камерою для автоматичного зважування свиней. Він дозволяє економити час та ресурси, оскільки система усуває людський фактор.

Pig Scale

Рішення Pig Scale оптимізує вміст та споживання корму шляхом моніторингу всього періоду вирощування свиней, а послідовне планування покращує економіку виробництва. Система також надає дані про середній добовий приріст тварин.

Технологія комп’ютерного зору — RuiYu Animal Technology

IT-рішення компанії SmartAHC представляє повний набір індивідуальних систем для збору даних — технологію Rui Animal, яка автоматично надає основну інформацію про температуру тіла, пересування, поведінку годування та масу тіла свиней.

Технологія комп’ютерного зору дозволяє встановити оптимальну модель селекції. На основі алгоритмів штучного інтелекту та Big Data, Ruiyin автоматизує аналіз стану здоров'я свиней, спостерігає за періодом овуляції та вирішує технічні питання. Поглиблений аналіз для прийняття рішень на основі цих даних можуть значно покращити роботу свинокомплексів. 

Agriness — платформа для управління свинокомплексами Бразилії

Платформа Agriness видає дані за допомогою низки бізнес-застосунку, екологічних датчиків, розпізнавання голосу, розширеної аналітики та мобільного додатку.

Свинарі можуть відстежувати основні показники ефективності: кількість поросят на свиноматку, приріст ваги, виробничі витрати тощо. За допомогою цих даних,  фермери розв’язують проблеми виробництва та вдосконалюють свої свинокомплекси. 

PigCentre — українська програма для обліку в свинарстві

PigCentre — це програма для управлінського та технологічного обліку свинокомплексів. Система дозволяє агровиробнику проводити моніторинг тварин в режимі реального часу та вчасно змінювати раціони годівлі. Функціонал також дає можливість вести облік кормів, ветеринарних препаратів тощо. 

Програмне забезпечення також контролює умови утримання свиней для визначення точних термінів їх реалізації на ринок та визначає середньодобові прирости автоматично після зважування тварин. 

Завдяки PigCentre, агровиробник може вести облік репродукції свиноматок. Кожна тварина має свою власну картку, куди постійно вносять інформацію щодо її стану здоров’я, активності тощо. Система також фіксує роботу статевих функцій та їх реалізацію, УЗ-діагностику, пересування і т.д. Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх