Як ефективно впроваджувати інновації на агропідприємстві?

7 октября 2019 в 14:30

2344

Як ефективно впроваджувати інновації на агропідприємстві?

З чого потрібно починати впровадження агромоніторингу? І як подолати проблеми, які можуть виникнути. У своєму блозі розповідає Роман Михалевич, представник Hummingbird Tech в Україні.


Раніше я розповідав про актуальність застосування інновацій під час агромоніторингу, а також про доцільність впровадження автоматизації збору даних. Тепер хотів би зупинитись на практичних аспектах і поділитись нашим досвідом впровадження інноваційних рішень по моніторингу полів за допомогою дронів.

Ми розпочали спільний проект з Continental Farmers Group, аналогів яких в Україні немає. Hummingbird Tech проводить агромоніторинг на полях холдингу — а це близько 200 тис. га. Окрім цього буде впроваджуватись диференційоване внесення добрив та ЗЗР. 

На основі цього досвіду я й хочу поділитись певними аспектами, на які потрібно звернути увагу.

З чого потрібно розпочинати?

Перший етап — це навчання пілотів дронів. Щоб навчити 4-х пілотів самостійно злітати, літати та робити знімки — нам вистачило 4 дні. 

За 5 місяців ці 4 екіпажі змогли вже налітати, а ми відповідно обробити майже 40 тис. га полів. 

Також потрібно підготувати техніку для диференційованого внесення добрив та ЗЗР. Необхідно провести відповідні налаштування, доопрацювання, підключення платних функцій, налаштування автопілотів, тобто провести великий масив роботи. 

Які інновації найперспективніші для українських фермерів?

Сьогодні не більше 10% агровиробників готові до такого рішення. Але водночас існує велика кількість проблем з посівами, які потребують вирішення. І в цьому можуть допомогти саме сучасні платформи.

Я б виділив дві групи продуктів, які перспективні для впровадження. Це продукти для автоматизованого агромоніторингу —  аналітика даних з супутників та дронів.  Дана аналітика дозволяє запровадити другу групу рішень — диференційоване внесення. 

Ці продукти будуть найбільш ефективними та корисними для українських фермерів. Аграрії зможуть оцінити свої втрати в полях, виявити і зрозуміти причини цих витрат. На основі аналізу інформації змінити підходи та технології. Все це дозволить в наступні сезони підвищити рентабельність свого агровиробництва. 

Які проблеми перед аграріями, які впроваджують інновації?

Я не буду оригінальним, коли скажу, що в впровадженню інноваційних рішень в Україні заважають технічні проблеми і людський фактор. 

Серед технічних проблем і правильний підбір дронів й наявність інтернет-покриття та потужного ноутбука чи ПК для завантаження й аналізу даних. І якщо ці проблеми в принципі можна вирішити. А от з диференційованим внесенням ситуація трохи складніша.  Потрібно підготувати техніку, налаштувати монітори, налаштувати і правильно завантажувати shape файли чи карти-завдання на диференційоване внесення. 

Але ключовий аспект — це людський фактор. Потрібно знайти або навчити своїх фахівців, щоб вони могли ефективно використовувати переваги інноваційних технологій. 

Зі своєї сторони Hummingbird Tech максимально допомагаємо своїм клієнтам в провадженні рішень. Наприклад, я за 4 місяці провів уже 7 семінарів для агрономів Continental пояснюючи і показуючи як використовувати платформу. А також розповідаючи, які переваги вона дає.  

Під час цих семінарів було багато цікавих кейсів та обговорень. Агрономи бачили свої  поля, вони бачили проблеми. Виявляли причини і робили висновки, що потрібно змінити в наступному сезоні, щоб отримати кращі результати.  

Актуальність агромоніторингу в Україні

Нещодавно я провів дослідження — яку площу агроном може якісно моніторити. Я говорив з багатьма агрономами різних компаній. Фактично, за день якісно можно дослідити 100-200 га посівів. Тобто за тиждень, агроном, який не має жодних інших обов’язків може в середньому дослідити 1000 га. При цьому ми розуміємо, що в обов’язки агрономів входить також проходити посіви кожні три дні, особливо на ранніх стадіях розвитку рослин, коли це максимально важливо. 

Але зіставивши кількість агрономів з наявними площами — ми прийшли до висновку, що вони фізично не можуть якісно контролювати посіви. 

Виходів з цієї ситуації є два: 1) наймати більше людей; 2) давати агрономам в допомогу сучасні технічні рішення, такі як дрони і платформи для аналізу даних. 

Друге буде оптимальним рішенням, яке допоможе зробити карту полів,  визначати ті точки, які треба дослідити. Таким чином, за день агроном буде встигати дослідити саме ці проблемні точки, вчасно виявляти всю проблематику та приймати рішення, щоб покращити рентабельність агробізнесу.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх