Блоги

Автоматизація процесу збору та обробки знімків з дронів та супутників

15 августа 2019 в 14:30

3357

Джерело фото: dronebelow.com

Джерело фото: dronebelow.com

Вже за декілька років ефективне та конкурентне сільськогосподарське виробництво буде можливим тільки якщо воно буде точним, а рішення прийматимуться на підставі різноманітної аналітики. Один з інструментів, який дозволить цього досягти — агромоніторинг.


Агромоніторинг актуальний у всьому світі, оскільки дозволяє підвищувати ефективність та прибутковість агробізнесу.

Україна має високий потенціал як країна-агровиробник. Вона входить до переліку найбільших експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Родючі ґрунти, сприятливий клімат, непогана забезпеченість водними ресурсами... Але ряд проблем, що з кожним роком загострюються, спричиняють те, що агробізнес стає не таким вигідним.

Які основні проблеми українських аграріїв?

Вкрай неефективна і дорога логістична інфраструктура, клімат стає більш сухим, відсутній ринок землі, постійно зростає вартість оренди землі, яка досягла вже 150-200 $/га (на рівні деяких європейських країн). 

До цього додаються складні з точки зору управління відносини з оренди земель, через необхідність формувати виробничі поля з невеликих паїв різних орендодавців. Складнощі з кваліфікованим та мотивованим персоналом, що призводить до втрат на різних етапах аграрного виробництва.

Ці фактори призводять до зниження рентабельності агробізнесу. Відповідно, це потребує прийняття управлінських рішень та впровадження технологій, які б допомогли зменшити чи нівелювати втрати та неефективності і підвищити прибутковість з кожного гектару незалежно від якості землі.

Як автоматизація збору інформації допоможе агроному

Сучасні продукти дозволяють агровиробникам та агрономам оцінити якість вже виконаних агротехнічних операцій, а головне — допомагають швидко та правильно приймати управлінські рішення щодо внесення змін у технологію вирощування і досягати збільшення прибутковості бізнесу через зменшення витрат, підвищення урожайності, захист посівів від несприятливих факторів. 

Виявлення проблем із посівами на ранній стадії дозволить оперативно приймати необхідні агрономічні рішення, що поліпшать, а іноді і врятують посіви. А навіть якщо вже ні на що вплинути не вдасться — буде аналітика, яка дозволить проаналізувати причини, щоб запобігти цим проблемам в майбутньому та завчасно підготуватися до наступного сезону.

Як сучасні платформи працюють?

Сучасні системи дозволяють автоматизовано збирати та обробляти дані. Найчастіше, джерело даних — це фото, що отримані з дронів, супутників, літаків. Потім платформи обробляють отримані дані за допомогою спеціально розроблених алгоритмів машинного навчання та розпізнавання графічних зображень. Аграрій отримує готову аналітику. Наприклад, Hummingbird пропонує аналітику вже за 24 години з моменту завантаження вихідних даних. 

Які завдання дозволяють вирішити?

Сьогодні існує значна кількість продуктів, які допомагають аграрію оптимізувати свій бізнес. Це і продукти для широкорядних суцільних посівів, і продукти моніторингу та диференційованого внесення ЗЗР та добрив.

Які відмінності платформ?

Різні платформи готують аналітичні файли з різною швидкістю. Окрім того, не всі готові запропонувати shapefiles, які можна завантажити безпосередньо у монітори техніки. Коли у господарства великий земельний банк, а на прийняття оптимального рішення щодо застосування тієї чи іншої технології часу завжди обмаль, то швидкість грає найважливішу роль.

Окрім цього варто звернути увагу на:

  • можливості платформи щодо формування плану операцій та підготовки рекомендацій; 
  • формування та вивантаження shapefiles в інформаційні системи вашої техніки;
  • віддалений доступ до платформи через будь-які гаджети;
  • можливість формування цілісної картини; 
  • вартість послуг з урахуванням швидкості та охоплення у порівнянні з можливістю купувати та встановлювати різноманітні сенсори на техніку;
  • можливість аналізувати зібрані раніше фотоматеріали. 

Які технології використовують платформи?

Відзняті фотографії завантажуються у платформу, де відбувається порівняння та об’єднання цих фото в один ортофотоплан поля. Після чого відбувається безпосередній аналіз. 

У випадку Hummingbird це запатентовані алгоритми машинного навчання. Потім аналітика і рекомендації вивантажуються в особистий кабінет. Іноді, щоб аналіз був більш глибоким, рекомендується надати додаткову інформацію: історію поля (культура-попередник, назви, норми та дати внесення ЗЗР і добрив за останній рік, урожайність за останні 1-2 роки); інформацію на поточний сезон (векторний контур полів, гібрид, дата і норма висіву, тип ґрунту — при наявності інформації).

Читайте детальніше про інноваційні систими моніторингу полів

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх