Як аграрію отримати до $20 тисяч підтримки від данської грантової програми

19 августа 2022 в 14:00

6171

Як аграрію отримати до $20 тисяч підтримки від данської грантової програми

Данська рада у справах біженців запустила грантову підтримку для бізнесу.


Данська рада у справах біженців (DRC) реалізовує програму бізнес-партнерства. Власники мікро-, малого та середнього бізнесів, які працюють в аграрному секторі можуть претендувати на грант. Програма фінансується урядами Швейцарії та Великої Британії. 

Мета проєкту

Головна мета програми — надання фінансової допомоги власникам мікро-, малого та середнього бізнесів для створення нових, збереження існуючих та/або відновлення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від війни, з метою створення нових та/або збереження існуючих можливостей працевлаштування. 

А також зменшення негативних наслідків для представників малого та середнього бізнесу аграрного сектору та харчового виробництва.

Для кого?

Взяти участь можуть суб'єкти мікро-, малого та середнього бізнесів підконтрольних уряду України територій, за винятком районів із триваючими бойовими діями та районів з підвищеними ризиками для життєдіяльності населення та ведення бізнес-діяльності.

Допомога надається тим бізнесам, які мають на меті:

 • залучення у виробничо-збутові ланцюжки місцевого вразливого населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від війни; 

При цьому створення нових офіційно оформлених робочих місць не є обов'язковим.

 • релокацію бізнесу в більш безпечні регіони із подальшим поновленням бізнес-діяльності, яка передбачає створення нових, збереження існуючих та/або відновлення робочих місць;
 • створення нових робочих місць шляхом розширення поточної діяльності для підприємств, які не постраждали від бойових дій;
 • відновлення пошкодженої інфраструктури та/або активів із подальшим поновленням бізнес-діяльності, яка передбачає створення нових, збереження існуючих та/або відновлення робочих місць;
 • переорієнтацію бізнес-діяльності для виходу на нові ринки збуту, збереження існуючих та/або відновлення робочих місць. 

Читайте також: Гранти для фермерів в Дії: як їх отримати?

Сума гранту

Програма передбачає надання фінансової допомоги в розмірі до $20 000 в залежності від кількості робочих місць, які планується створити, відновити чи зберегти, а також від індивідуальних потреб бізнесу, пов'язаних з особливостями бізнес-діяльності. 

Допомога буде перераховуватися на банківський рахунок в українській валюті за курсом, актуальним на дату перерахування допомоги. Одержувач фінансової допомоги зобов'язаний буде сплатити всі податки відповідно до чинного законодавства України. 

Критерії відбору

При розгляді заявок будуть враховуватися такі критерії:

 • наявність досвіду ведення бізнесу, який був рентабельним до загострення воєнного конфлікту в Україні;
 • детальний бізнес-план і чітке розуміння ідеї реалізації відновлення/релокації/розширення/переорієнтації на нові ринки бізнес-діяльності в умовах загострення воєнного конфлікту в Україні, метою якого буде створення нових, збереження та/або відновлення робочих місць;
 • відсутність юридичних і правових перешкод, а також порушень чинного законодавства під час ведення бізнес-діяльності в умовах воєнного стану, введеного на території України; 
 • проєкт має бути прибутковим для місцевого партнера та мати життєздатну схему реалізації;

Читайте також: Як релокувати аграрний бізнес на безпечну територію?

Бізнес-партнерство 

Проєкти, які DRC планує реалізувати разом з партнерами, мають покращити умови життя місцевого вразливого населення та збільшити їх прибуток.

Такими партнерами DRC можуть стати приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства та ін.

Партнерство буде здійснюватися за принципом співінвестування, яке передбачає грантову підтримку від DRC у розмірі до $20 000 та обов’язковий власний внесок партнера до 50% від загального бюджету проєкту.

Читайте також: Як державні банки підтримують агросектор: кредитування, гранти та держпідтримка

Можливі варіанти бізнес-партнерства, наприклад:

 • співінвестування в пункт прийому та зберігання овочів; 

Мета — підтримка місцевих виробників через забезпечення доступу до збуту вирощеної продукції за оптимальними цінами. Така ідея передбачає співпрацю з приватними підприємствами, які володіють, наприклад, оптовими складськими приміщеннями, та купують або купуватимуть продукцію у місцевого населення. 

 • співінвестування у проєкти, які б спростили доступ місцевому населенню до сільськогосподарських послуг;

Наприклад, доступу до сільгосптехніки, ветеринарних послуг, сільськогосподарських матеріалів (насіння, добрива та ін.). Така ідея передбачає співпрацю з місцевими підприємцями, які працюють в сільськогосподарській сфері.

Ваша ідея може істотно відрізнятися від перерахованих прикладів, головне, щоб вона відповідала критеріям програми.

Як взяти участь?

Подати заявку на участь у програмі можна за посиланням. Обмежень по часу подачі заявки немає. Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх