ТОП-10 агророботів європейських виробників

21 января 2021 в 12:00

3713

ТОП-10 агророботів європейських виробників

Ми продовжуємо розглядати роботомашини, представлені в каталозі американського видання Future Farming. У статті представлено новітні роботомашини європейського виробника, які будуть у продажу наступного сезону.


AX-1 — робот для виявлення та ліквідування бур’янів в просапних культурах

Виробник: Kilter (Норвегія)

Вартість: невизначено

AX-1 — це гібридний робот від Kilter, розроблений для виявлення бур'янів у просапних культурах та їх усунення за допомогою точного внесення гербіцидів. Робот використовує RTK GPS і комп’ютерний зір, розпорошує мікро-капельки гербіциду з міліметровою точністю. На норвезьких полях сьогодні працюють 4 роботи цієї категорії. Проєкт підтримується науково-інноваційною програмою Європейського Союзу European Union Horizon 2020.

Компанія планує продавати роботів AX-1 в Німеччині та Норвегії в 2021 році.

Naio Oz — механічний робот для прополки культур

Виробник: Naio Technologies (Франція)

Ціна: від 9995

Робот Oz Naio оснащений електроприводом, має 4 двигуни потужністю 110 W. Призначений для робіт у теплицях. Обробка культур здійснюється механічним шляхом без застосування гербіцидів. Автономно робот може працювати 4-10 годин на літієвих батареях. 

Робот функціонує в 2-х режимах: 

  • ручне управління. Працює за допомогою безпровідного пульта дистанційного управління. 
  • автономний режим без контроля оператора. Для роботи в автоматичному режимі робота вивозять на стартову точку, потім вказують параметри роботи, кількість рядків, ширину між рядками та довжину. Після робот починає виконувати задані операції самостійно. 

Важливими умовами автономної роботи є наявність на посівах листків не менше 10 см висотою, а також розташування між рядками 5-120 см. Ширина полоси повороту повинна бути не менше 250 см, у протилежному випадку робот не матиме змоги самостійно розвернутися і почати роботу на іншому рядку.

Для навігації робот Oz використовує RTK GPS для відстеження контрольних точок. Датчик LiDAR виявляє перешкоди. Oz доступний по всьому світу, і в даний час вже продано 119 штук.

Weed Whacker — робот для прополки і посіву у міжряддях механічним способом

Виробник: Odd.Bot (Нідерланди)

Вартість: невизначена

Weed Wacker — мобільний робот, який автономно прополює посіви. Оснащений колесами з посиленими шинами, камерами і датчиками, що дають йому змогу самостійно рухатися вздовж ряду і не зважати на ширину міжряддя.

Останні розробки робота включають: електропривід, RTK GPS і комп'ютерний зір для навігації. Основна увага приділяється механічній прополці відразу після стадії проростання. Вбудована функція 3-в-1 може як прибирати, так і витягувати або викопувати бур'яни. Багато зусиль було витрачено на розробку алгоритмів для розпізнавання бур'янів з кінцевою метою відрізнити ромашку від моркви. 

Робот Weed Whacker буде здаватися в оренду в Нідерландах, Бельгії та Німеччини. На 2022 рік заплановано створити 8 комерційних одиниць, а до 2025 року Odd.Bot планує запустити 1000 одиниць на європейських полях.

Robot One — робот, що видаляє бур’яни без застосування хімікатів

Виробник: Pixelfarming Robotics (Нідерланди)

Ціна: від  185 тис.

Компанія Pixel Farming Robotics розробляє роботів для піксельного фермерства. Після випуску першого робота у 2017 році, компанія почала розробку нового прототипу — Robot One, який живиться від сонячних панелей, а енергію зберігає в літієвих батареях.

Більше про піксельне землеробство читайте тут

Робот використовує програмне забезпечення для управління, в якому маршрути і завдання плануються і призначаються одному або декільком одночасно. Робот розпізнає врожайність за допомогою 3D-камер.

У 2021 році Robot One буде продаватися в Нідерландах і Європі. Наразі доступний один прототип.

Potha Facile — робот для обрізки та збору молодих рослин в розплідниках

Виробник: Rivi Pietro (Італія)

Вартість: невизначена

Potha Facile працює від літієвих батарей, які гарантують автономну роботу на відстані 18-20 км. Ідея в тому, щоб зекономити на процесі обрізання молодих рослин і замінити велику кількість робітників. 

Для навігації Rivi Pietro використовує GPS і лазерне сканування, а також системи з проводовим або радіочастотним управлінням в теплицях. Машина має рухливу візок з механічними регістрами, що дозволяють регулювати висоту зрізу для будь-якого типу рослин. В даний час є прототип, і польові випробування заплановані на першу половину 2021 року.

Trektor — гібридний автономний робот

Виробник: Sitia (Франція)

Вартість: продається від 200 тис.

Французька компанія Sitia розробила автономного гібридного робота Trektor, який працює як у вузьких, так і у широких рядах виноградників.

Машина здатна виконувати безліч завдань: обробку грунту, обприскування, розпушування та ін. Залежно від умов роботи, робот Trektor пропонується з трьома варіантами ширини колії (від 1,04 до 1,57 м, від 1,37 до 1,90 м і від 1,87 до 2,40 м) .

Додаткове устаткування на Trektor кріпитися завдяки стандартному трьохточковому навішуванні позаду або між колесами. Вантажопідйомність машини становить 1 т.

Trektor оснащений дизель-електричним приводом, який забезпечує 8 годин автономної роботи та дозволяє працювати зі швидкістю 10 км/год. Робот можна зарядити всього за 5 годин.

У Франції перші одиниці продані в 2019-2020 роках. У наступному році Sitia планує побудувати глобальну мережу розповсюдження/обслуговування.

Також читайте: Робот-трактор AgXeed Agbot — тест-драйв

Tom — багатосенсорний робот для виявлення бур’янів та шкідників

Виробник: Small Robot Company (Великобританія)

Вартість: 16,44 за га

Tom — мультисенсорний робот, який використовує шість 5K RGB камер для сканування бур’янів, а також гіперспектральні камери для виявлення шкідників. Він також може проводити аналіз ґрунту. Tom з вагою близько 200 кг — перша комерційна модель робота від SRC для картографування бур'янів. 

У 2021 році також буде доступна технологія видалення бур'янів Rootwave, а також технологи налаштують автоматизований відбір проб ґрунту за допомогою спеціального зонда. Також планують додати мікрофони та додаткові датчики для “прослуховування” птахів, комах та дикої природи. 

Робота також можна використовувати для картографування пшениці. 

Dick —  робот для знищення бур’янів

Виробник: Small Robot Company (Великобританія)

Вартість: невідомо

Робот Dick компанії Small Robot Company знищує бур'яни за допомогою електричного розряду. Він використовує технологію RootWave на основі штучного інтелекту і точкових електричних розрядів, що дозволяє спалювати бур’яни по всій їх довжині. Після цього рослина розкладається, повертаючи свої поживні речовини в грунт. Технологія RootWave знищує бур’яни без дорогих хімікатів і покращує навколишнє середовище.

Роботи Dick з вагою до 300 кг працюють від батареї. Форма робота нагадує павука, який розкладається і складається для комфортного транспортування. Комерційне обслуговування розпочнеться восени 2021 року. 

SwarmBot 5 — роботова платформа для садівництва, фруктового саду та великого сільського господарства

Виробник: SwarmFarm Robotics (Австралія)

Вартість: оренда від 3372 на місяць

SwarmBot є автономною і ефективної машиною, що використовує нові методи ведення сільського господарства. Роботи можуть працювати як самостійно, так і в групі, постійно взаємодіючи один з одним.

Партнерство з компанією Bosch дозволило SwarmFarm використовувати в платформі систему SwapNostics, яка спрощує самостійний ремонт і обслуговування роботів. За словами виробника, діагностика та заміна ключових елементів, включаючи проводку і кабелі, може бути здійснена фермером протягом 1 години.

До арсеналу робота входять: розпилювальні стріли, системи виявлення бур’янів, косарки, нехімічна технологія прополювання, сівалки та системи проріджування яблунь. SwarmBot здійснює навігацію через GPS та інерційні системи.

У 2020 році планується виготовити 20 машин, які будуть задіяні на фермах Австралії. Вартість оренди комерційного робота становить 42,6 тис. в рік при терміні оренди не менше 3 років.

Bakus P75S / P75L — робот для проведення механічної роботи з ґрунтом

Виробник: VitiBot (Франція)

Вартість: продається від € 125 тис.

Bakus — це високий робот для виноградарства, який інтегрує широкий спектр модульних інструментів для ефективної механічної роботи ґрунту на виноградниках. Робот повністю електричний і використовує два GPS-приймачі RTK для навігації та два інерційні блоки управління для виявлення незвичайних змін у топографії, які можуть призвести до уповільнення та/або зупинки баку. 

Робот має 8 3D-камер та 12 камер RGB і може працювати автономно протягом 10 годин із чотирма літієвими акумуляторами, що забезпечують 75 кВт/год.

На даний момент доступна лише для продажу, оренди та як послуга у Франції. Планується впровадити його в Австрії, Австралії, Італії, Іспанії та США у 2021 році та у всьому світі в 2022 році. Майбутні розробки включають обмежену систему обприскування.

Також читайте: Robotriks — недорога роботомашина для польових робіт

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх