Піксельне землеробство

7 февраля 2020 в 15:30

4843

Джерело фото: proofyourfuture.com

Джерело фото: proofyourfuture.com

Нідерландці почали впроваджувати піксельне господарство. На кожній ділянці, розміром 100 квадратних сантиметрів, вирощують різні культури за попереднім замовленням споживача.


Щоб оптимізувати внесення ЗЗР та відповідати сучасним потребам споживача, студенти вагенінгенського університету заснували піксельне землеробство. Для цього вони придбали ферму з 10 га землі, а також розробили робота Robot One, який сіє посівний матеріал на кожній ділянці поля. 

Біорізноманіття господарства

Щоб виявити якомога більше шкідників, дослідники почали змішуються разом різні види культур, одну рослину висаджують на іншу.

Вони поділили ґрунт на “міні-ділянки” розміром 10 на 10 см, на яких робототехніка проводить висів.  За допомогою голки, робот всмоктує посівний матеріал в ґрунт. Машина має різні контейнери з різним посівним матеріалом, а система GPS визначає, яка рослина де буде росте.

Жодних пестицидів чи добрив

Використовуючи дану система, у агровиробника не виникає потреби вносити пестициди чи добрива, натомість ґрунт і врожаї залишаються здоровими.

Наразі тут вирощують культури для ресторанів та лікарні у місті Утрехт. Фермери вагенінгенського університету впровадили бізнес-модель, за якою споживачі можуть орендувати певну ділянку і визначити культуру для вирощування.

Потім починають доглядати за врожайністю за принципом зйомки. Агрономи постійно фотографують урожаї, тому клієнти завжди можуть переглянути онлайн-режимі, вирощування культури на визначеній ділянці. 

Robot One — робот для піксельного господарства

Для ефективної роботи на піксельному господарстві, інженери спочатку створили робота Zero, у якого була 1 рука і він міг обробляти 2 тис. м на рік. Наразі дана  технологія поки що не доступна для застосування у значно більших масштабах. 

За попереднім зразком компанія продовжувала розвивати робототехніку і сьогодні представила нового Robot One, який оснащений 10-ма руками та може самостійно прополювати бур'яни (прибл. від 5-10 га на день). 

На руках робота можуть бути розміщені різні інструменти. Сапка може бути замінена, наприклад, на косарку, борону або крутив, тому робот може бути багатофункціональним. Сьогодні Robot One працює на потужному програмному забезпеченні, яке компанія продовжує оновлювати. 

Стрічкове вирощування культур

На ферму впровадили смугове, блокове та змішане вирощування рослин, щоб зменшити поширення хвороб. Також збільшується біорізноманіття через інтенсивне вирощування більшого сорту культур на одній ділянці. Однак для цього потрібно ще багато досліджень, щоб визначити, які рослини можна спільно вирощувати.

Стрічкове господарство — це спосіб ведення сільського господарства, який включає обробку поля, розділеного на довгі вузькі смуги, які чергуються в системі сівозміни. Застосовується, коли схил занадто крутий або коли немає альтернативного способу запобігання ерозії ґрунту.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх