Робот-трактор AgXeed Agbot — тест-драйв

29 декабря 2020 в 11:00

4012

Робот-трактор AgXeed Agbot — тест-драйв

Всього два місяці тому нідерландський стартап AgXeed представив свій роботизований трактор для видання Future Farming. Нещодавно його вперше протестували у польових умовах, показавши агровиробникам всі можливості та функціонал.


AgXeed — нідерландська компанія, що розробляє комплексні автономні рішення для сільського господарства. Цьогоріч розробила робота нового покоління Agbot. 

Двигун Agbot

Робот використовує чотирициліндровий дизельний двигун Deutz з водяним охолодженням, що розташований у центрі робота під "капотом". Потужність двигуна 100 кВт.

У співпраці з компанією Imants, розробники переробили “лопаточку” робота-трактора під електропривід. У нього більше немає центрального редуктора і трансмісії, натомість є великий електродвигун з рідинним охолодженням, який приводить в рух лопатку.

GPS, датчики та оптичне відновлення рядків культур

Agbot оснащений GPS та датчиками, а також комп’ютерним зором, що розпізнає рядки та рослини. Щоб привести робота в дію оператору потрібно спочатку обрати поле, налаштувати маршрут на інші параметри на Інтернет-порталі, прокласти лінії AB, тобто стартові та кінцеві положення.

Робот-трактор також може розрахувати оптимальний маршрут для максимально ефективної роботи на полі. 

Як агровиробнику працювати з AgXeed Agbot

Для початку необхідно імпортувати кордони полів, виміряні AgXeed. Потім агровиробник створює план і вибирає вид польової роботи, в якій працюватиме робот-трактор. Для цього використовує симулятор, схожий на Farming Simulator, шукає необхідний Agbot, з яким хочете працювати — для тест-драйву обрали глибокорозпушувач Imants 38WX.

Оператори визначили такі параметри: робоча глибина, висота і норми внесення. Компанія AgXeed встановила на Spider невеликий блок з усіма параметрами для управління.

Після цього обирали спосіб роботи: шлях уздовж рядка (наприклад, для оранки) або маршрут, оптимізований програмним забезпеченням. Після обрали межі поля. Щоб робот стартував, необхідно обрати стартову та кінцеву позиції, бажане перекриття між контурами, кількість проходів. Для завершення планування потрібно надіслати онлайн всю інформацію на Agbot.

Зчеплення за традиційною технологією

Зчіпні знаряддя замінюють у ручному режимі. Спочатку фермер визначає набір доріжок. Робот-трактор має у наявності трикутні доріжки шириною 300, 400, 620, 760 та 910 мм. За допомогою навантажувача оператор від'єднуєте колії від електроприводу, щоб змінити їх.

Ширина колії механічно регулюється від 2,25 до 3,2 м. Останній в основному призначений для органічного та класичного сільського господарства. Агровиробник управляє роботом-трактором за допомогою пульта дистанційного керування та експлуатує 3-тонну передню або 8-тонну задню тягу віддалено або за допомогою кнопок на бічній панелі, щоб прикріпити знаряддя. 

Розумне транспортне рішення

Для зручного перевезення, вісь із двома колесами та дишлом підключається до автомобіля за допомогою двох центральних трубок. Таким чином можна транспортувати кілька Agbots за один раз.

Далі на місці потрібно скласти робота, запустити двигун та поставити у робоче положення кнопками на бічній панелі або за допомогою пульта дистанційного керування, і залишити робота виконувати свою роботу.

Наступного року десять роботів працюватимуть на вибраних європейських фермах, а в 2022 році AgXeed сподівається випустити на ринок попередню серію свого робото-трактора за € 249,5 тис.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх