Роботи для сільського господарства 2020

15 января 2020 в 16:00

3038

Джерело фото: freshplaza.com

Джерело фото: freshplaza.com

Підсумки міжнародного форуму сільськогосподарських роботів, що проходив у Талузі. На виставці було представлено близько 20 роботів.


Виставку проводила французька компанія Naïo Technologies. До форуму також долучилися Axema, французька галузева організація виробників машин, та RobAgri — організація виробників сільськогосподарських роботів.

Раніше ми вже писали про розвиток ринку роботів

Робототехніка для виявлення бур’янів

У світі вже давно почали застосовувати робототехніку для виявлення бур’янів і прополки. Такі виробники, як AgroIntelli та Naïo постійно вдосконалюють своїх роботів і ними сьогодні ефективно користуються фермери. 

Однак, ці компанії орієнтуються лише на робота, а не на виявлення бур’янів. Інші виробники, такі як Bosch Deepfield Robotics і Odd.Bot,  навпаки, зосереджуються в першу чергу на виявленні бур'янів. Модульні камери Bosch, створені на основі глибокого навчання виявляють, класифікують та картографують бур’яни. Також фермери можуть інтегрувати ці камери у свої роботомашини.

Bosch Deepfield Robotics

Роботи для знищення бур’янів

На даний момент, більшість виробників роботів обирають сапу або насадку для обприскування, а от французька компанія Green Shield Technology почала вбудовувати в роботи лазерний промінь для боротьби з дрібними бур’янами в цукрових буряках. Для цього роботу потрібно 150 Вт у сплячому режимі та 250 Вт впродовж однієї мілісекунди руху.

Інші виробники, наприклад, швейцарська компанія ecoRobotix розробила робота Avo, який оснащений 52 насадками і має 2,04 м робочої ширини, для  виявлення та боротьби з бур’яном. 

Робот Avo

Дещо схожий на трактор робот E-Tract вартістю $3,3 тис. від французького виробника Elatec. Цього року у структуру робота інтегрують і камерами для розпізнавання бур’янів у кукурудзі та бобах. Кінцевою метою компанії є виявлення та механічне усунення бур’янів у моркві.

Робототехніка для винарів та садівників

Французькі розробники розробляють роботів для винарів та садівників. На виставці свої рішення для цього сегменту презентували компанії Vitibot та VineScout. Минулого року на ринку  також з'явилася компанія Exxact Robotics, яка спеціалізуватиметься робото-збиральних машинах для фруктів, ягід тощо.

Робот Vitibot

Роботів не обов’язково купувати

Збут роботопродукції зазвичай здійснюється дилерами, і всі вони прагнуть просто продати товар. Однак, якщо фермер не в змозі одразу купити робота, деякі компанії, такі як AgroIntelli та Naïo, а також Elatec і Sitia, або австралійський SwarmFarm, здають своїх роботів в оренду.

Інші варіанти — роботи як послуга (RaaS), або укладання угоди з боку виробників або постачальників послуг. Дана пропозиція схожа до оренди, оскільки залишає виробника власником товару. Така форма також спонукає постачальників продовжувати підтримувати свою продукцію у належному стані.

Кодекс поведінки роботів

Компанія Rainbow розглядає відсутність законодавства як можливість створити перший у світі "Кодекс поведінки" для автономних сільськогосподарських транспортних засобів Австралії. 

Коли визнають, що автономні транспортні засоби безпечніші, ніж керовані людьми, ухвалення закону прискориться. Зрештою, сьогодні більшість польових аварій трапляються внаслідок людської помилки, а не автоматизації.

Також читайте: Робот з системою штучного інтелекту, що здійснює моніторинг розвитку рослин

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх