Robotec — український автономний робот для знищення бур’янів мікрохвилями

Агро Інноваційний Клуб

23 октября 2021 в 13:25

5147

Пандемія прискорює цифрову трансформацію й автоматизацію бізнесу, стимулюючи інтерес аграріїв та інвесторів до робототехніки. І серед них уже є досить цікаві прототипи. Наприклад, Robotec.


Robotec — що це за робот? 

Масове використання пестицидів і агрохімікатів в Україні є однією із тих екологічних проблем, яка набула загрозливих масштабів. Сьогодні з'являється все більше інноваційних рішень, аби якомога швидше зменшити використання пестицидів у сільському господарстві. Robotec — рішення, яке дозволяє застосовувати робототехніку й штучний інтелект для агропромислового комплексу, логістики та спеціального призначення. 

Принцип роботи

Робот має вагу 800 кг, висота та ширина становлять по 1,5 м. Машина самостійно переміщується полем і за допомогою високочастотної установки знищує бур’яни. Однією з головних переваг Robotec є те, що він не використовує хімікатів. Він є стовідсотково екологічно безпечним. Точність розпізнавання та контролю бур’янів становить 95-97%. Це забезпечується комп’ютерним зором автономної машини. Крім того, робот зможе усувати хвороби, грибки та бактерії рослин. Всі відповідні дані робот збиратиме й аналізуватиме польову інформацію в хмарі. Працює на зарядці в автономному режимі 10-12 годин і обробляє при цьому лише 5 га землі. Однак робот може працювати цілодобово. Принцип роботи ще в процесі вдосконалення.  

Наразі представники компанії вдосконалюють швидкість та економічну вигоду робота. 

Орієнтовно весною 2022 року компанія планує представити його остаточну модель. Розроблення та виробництво польових і збиральних роботів, безумовно, є глобальним бізнесом. На сьогодні основне виробництво такої техніки зосереджено у 16 країнах світу: від Бельгії, Данії та Нідерландів до Австралії, Канади, Китаю, Франції та США. 

Яка вартість робота?  

Орієнтовна вартість даного робота коливатиметься від $40 до $75 тисяч.  

Чи потрібна додаткова підготовка для керування Robotec?

Так. Однак він простий у використанні. І в перспективі роботом можна буде керувати дистанційно. На даному етапі робот транспортується тільки у зібраному вигляді. На підготовку робота для польових робіт знадобиться орієнтовно 60 хвилин. У полі Robotec ще не працює, однак його тестували на гірчиці й результат приємно вразив. 

Переваги для аграрія:

  • виконує складні завдання, які шкідливі для здоров'я працівників (захищаючи їх від контакту з хімічними речовинами вручну і через систему високого розпилення);
  • економія часу й фінансів (вартість знищення бур'янів на полі площею 5 га — 15 євро, час обробки - 10 годин, до 50% дешевше, ніж стандартні польові операції); 
  • скорочується до 90% використання гербіцидів;
  • підвищення врожайності: на культурах не залишається гербіцидів;
  • зберігається органічне життя ґрунту з обмеженим його ущільненням;
  • повністю автономна безпечна робота вдень і вночі; 
  • автоматичний аналіз загальних площ листя рослин на окремих ділянках, фенотип, зонд ґрунту і т.д.;
  • сільське господарство без хімікатів; 
  • робот бореться з бур’янами за принципом мікрохвильової печі та знищує хвороби сухим туманом H2O2; 
  • точна навігація (робот переміщується по полю з точністю до 20 мм, точність прицілу — 10 мм);


Як бачимо, автоматизація та роботизація практично всіх галузей — тренд, який неможливо зупинити. Тож сподіваємося, що вже восени 2022 року побачимо Robotec на полях українських аграріїв.

Проект реалізується за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх