15 вражаючих роботів для сільського господарства

22 октября 2021 в 17:40

3050

15 вражаючих роботів для сільського господарства

Американське видання Future Farming презентували 15 найбільш ефективних роботомашин для агросектору. У матеріалі розповідаємо про кожен із них, а наприкінці статті їх можна оглянути.


Ekobot GEN-2 — для видалення бур’янів у овочах

Шведський Ekobot GEN-2 працює від батареї та використовує комбінацію GPS, LiDAR, IMU для навігації в овочах, яких вирощують рядках. Робот здатен видаляти бур'яни на відстані до 1 см від врожаю. Видаляє їх без використання хімікатів. 

Гусеничний робот Korechi RoamIO 

Korechi розробив невеликого робота RoamIO, який здатен взяти на себе трудомістку роботу персоналу. Робот є невеликим і адаптивним до різних умов роботи, дбайливо ставиться до грунту.

Універсальний робот працює від спеціального акумулятора і здатний пересуватися зі швидкістю 6 км/год. Агрегат працює до восьмої години без підзарядки і може заряджатися від 3-4 тис. разів.  Робот переміщається за допомогою датчиків LiDAR і бортового радара, використовуючи RTK GPS. Завдання для агрегату попередньо готується оператором.

Farmertronics eTrac

Голландський робот eTrac працює з трьома літій-іонними акумуляторами, виконує безпілотні роботи з прополювання, косіння та обприскування. Робот здійснює навігацію за допомогою GPS та 3D-датчика (камера часу), а маршрути плануються на планшеті. Etrac продавається в Нідерландах, а з 2022 р. також у Бельгії, Франції та Німеччині. Його вартість — $70 тис.

H2Trac EOX-175 — дизель-електричний трактор

Дизель-електричний трактор H2Trac EOX-175 зі змінною колією Eox-175 має унікальний двигун. Машиною можна керувати дистанційно з додатку на смартфоні або планшеті. Його вартість — $325,7 тис.

Автономний обприскувач Jacto Arbus 4000JAV

Бразильський обприскувач Jacto 4000 JAV використовує лазерне сканування для вимірювання розмірів і пропорцій рослин. Робот має систему, оснащену окремими клапанами для декількох вентиляторів і розпилювачів з електродвигунами. Система регулює повітряний потік для кожного вентилятора — це збільшує ефективність розпилення та знижує знос факела розпилу. 

Kilter AX-1 для видалення бур’янів

Норвезький Kilter AX-1 розроблений для виявлення бур'янів у просапних культурах та їх усунення за допомогою точного внесення гербіцидів. Робот використовує RTK GPS і комп’ютерний зір, розпорошує мікро-капельки гербіциду з міліметровою точністю. 

Електричний автономний трактор Monarch Tractor

Американський електричний автономний трактор Monarch Tractor з технологією Smart поєднує в собі електрифікацію, автоматизацію та машинне навчання. Робот збирає та аналізує понад 240 ГБ польових даних, а також надає довгостроковий аналіз та оцінку врожайності, поточні стадії росту та здоров'я рослин. Вартість робота $50 тис. 

Мобільний робот Odd.Bot Weed Wacker

Цей робот автономно прополює посіви. Оснащений колесами з посиленими шинами, камерами і датчиками, що дають йому змогу самостійно рухатися вздовж ряду і не зважати на ширину міжряддя. Останні розробки робота включають: електропривід, RTK GPS і комп'ютерний зір для навігації. Основна увага приділяється механічній прополці відразу після стадії проростання. Вбудована функція 3-в-1 може як прибирати, так і витягувати або викопувати бур'яни. 

FarmWise Titan FT-35 для видалення бур’янів

Інтелектуальні камери FarmWise Titan або FT35 виявляють кожну рослину, як бур'ян, так і урожай, а потім бортові комп'ютери відправляють інструкції роботизованим маніпуляторам для прополки. Робот здатен визначати центр кожної культури, щоб не заважати її зростання, коли він намагається зловити бур'ян.

Small Robot Company Dick для знищення бур’янів струмом

Британський робот Dick знищує бур'яни за допомогою електричного розряду. Він використовує технологію RootWave на основі штучного інтелекту і точкових електричних розрядів, що дозволяє спалювати бур’яни по всій їх довжині. Після цього рослина розкладається, повертаючи свої поживні речовини в грунт. Технологія RootWave знищує бур’яни без дорогих хімікатів і покращує навколишнє середовище.

Small Robot Company Tom для виявлення бур’янів струмом

Британський робот Tom використовує шість 5K RGB камер для сканування бур’янів, а також гіперспектральні камери для виявлення шкідників. Він також може проводити аналіз ґрунту. Роботомашина Tom з вагою близько 200 кг — перша комерційна модель робота від Small Robot Company для картографування бур'янів.

VitiBot Bakus для проведення механічної роботи з ґрунтом

Французький високий робот VitiBot Bakus для виноградарства має широкий спектр модульних інструментів для ефективної механічної роботи ґрунту на виноградниках. Робот повністю електричний і використовує два GPS-приймачі RTK для навігації та два інерційні блоки управління для виявлення незвичайних змін у топографії, які можуть призвести до уповільнення та/або зупинки баку. Робот має 8 3D-камер та 12 камер RGB і може працювати автономно протягом 10 годин із чотирма літієвими акумуляторами, що забезпечують 75 кВт/год. Його вартість $125 тис.

Vitirover для знищення бур’янів

Французький робот Vitirover призначений для зрізання трави і бур'янів між виноградними лозами. Завдяки датчикам і GPS-трекера маленький французький робот вміє розрізняти виноград від інших рослин і може рухатися по полю без сторонньої допомоги. Перед його роботою можна налаштувати робота за допомогою мобільного додатку. Такий робот здатен обробити 1 га за 150 годин роботи, працюючи навіть вночі завдяки встановленій сонячної панелі. В оренді його вартість становить $3 тис./га на рік.

Webull Tank  для обприскування та покосу

Електрична гусенична система Tank від Webull Intelligent Technology тримає на борту 900-літровий бак і підходить як для обприскування і покосу, так і для збору сільськогосподарських даних і транспортування різних вантажів. Вартість $30 тис. 

Agrobot Bug Vacuum для боротьби зі шкідниками

Іспанський автономний вакуумний робот для боротьби з шкідниками роду lygus оснащений двигуном внутрішнього згоряння. Фермеру необхідно тільки доставити робота і вибрати автоматичний режим. Далі робот ідентифікує грядки як орієнтири під час руху в рядку. Після закінчення грядки контролер навігації приймає рішення про наступний хід: перехід до наступного ряду, обертання або закінчення процедури.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх