Kompano — робот для помідорів, що працює 24/7

19 октября 2021 в 10:15

3195

Kompano — робот для помідорів, що працює 24/7

Голландські вчені розробили Kompano, який може підвищити ефективність обрізки листя томатів на 85% щотижня на площі в 1 га та працювати автономно 24/7. Експерти стверджують, що робот економічно вигідніший за людську працю.


Голландська компанія Priva представила робота-листоріза Kompano під час недавнього заходу GreenTech в Амстердамі. Kompano — перший робот на ринку, який може самостійно рухатись по теплиці разом зі співробітниками і видаляти зайві листки з рослин. Віднині цілодобова й автономна обрізка листя в садівництві стає новою реальністю.

Видалення листя томатів 24/7

Kompano розроблений для видалення листя з рослин томатів 24/7. Priva заявляє, що це перший в світі робот, який надає користувачам економічно вигідну альтернативу ручному видаленню листя томатів. Запатентовані інтелектуальні алгоритми повинні гарантувати ефективність понад 85% щотижня на площі в 1 га.

Робот управляється інтелектуальним пристроєм і налаштовується відповідно до своїх пріоритетів і вимог користувачів. Kompano оснащений батареєю місткістю 5 кВт/год. Його вага 425 кг, довжина 191 см, ширина 88 см і висота 180 см. За словами розробників, робот буде відмінно працювати разом з персоналом та виконувати більш трудомісткі завдання. Priva також надає підтримку в навчанні персоналу.

50 роботів Kompano у виробництві

Priva розробила Kompano у співпраці з голландськими виробниками, технологічними партнерами та експертами. Робот пройшов випробування в декількох теплицях в Нідерландах. Скоро в продажі будуть 50 роботів цього типу. Перші Kompano вже використовуються фермерами.

Згодом лінійка роботів Kompano буде розширена до робота-листоріза для огірків і роботів для збирання томатів і огірків.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх