Навіщо аграрію агрохімічний аналіз ґрунту?

25 июля 2022 в 11:00

5338

Навіщо аграрію агрохімічний аналіз ґрунту?

Коли, де і в якій кількості засіяти площі, щоб ґрунт на тій ділянці не виснажився та служив ще довго. Окрім географічного розташування поля, клімату, насіння та погодних умов чому на врожай впливає тип ґрунту та його хімічні властивості?


Ґрунт поділяється на велику кількість видів за кольором, родючістю, вмістом піску, глини, гумусу, вологістю. До основних типів в Україні відносять: дерново-підзолисті, дернові, буроземи, чорноземи і каштанові, лучні і болотні, сірі, темно сірі і багато інших.

Для того, аграрії могли розуміти в якому стані знаходиться їх земля – ґрунт досліджують різними методами. Раніше, поля аналізували по факту, дивлячись на стан культур, які вже там зростають, на їх колір, стрімкість розвитку, хвороби, кількість листків. Норми цих даних знають всі агрономи, фермери та просто зацікавлені люди. Таким чином вони спостерігають за своїми землями, але для точних знань щодо родючості землі – вже давно використовують більш сучасні методи. Зараз аграрій може дізнатись абсолютно всі подробиці про свої поля, їх родючість та те, які добрива потрібні його землі.

На сьогодні найкращим варіантом дізнатись про стан ґрунту – є агрохімічний аналіз. Спочатку, знаючи контури поля, машина їздить по ділянці, та на певній відстані автоматично відбирає ґрунт. Надалі цю землю передають на лабораторію, де шляхом аналізу роблять дослідження по цілому списку хімічних елементів, які в тій чи іншій кількості містяться в ній. В цілому, агрохімічний аналіз дозволяє проаналізувати понад двадцять показників, які є найважливішими для рослин.

Читайте також: Як правильно проводити агрохімічний аналіз ґрунту?

Серед них:  

  • Визначення pH обмінного (KCI) та буферного;
  • Визначення вмісту обмінних калію K, натрію Na, магнію Mg, кальцію Ca, мг/кг;
  • Визначення вмісту нітратного азоту N-NO3, мг/кг та амонійного азоту N-NH4
  • Визначення вмісту рухомих фосфору , міді Cu, цинку Zn, марганцю Mn, заліза Fe, сірки S-SO4, бору B, мг/кг;
  • Визначення вмісту легкогідралізованого азоту;
  • Визначення органічної речовини, %;
  • Визначення ступеню осолонцювання;
  • Визначення ємності катіонного обміну;
  • Визначення насиченості основами CEC, м-екв/100г.

Така кількість даних дозволяє аграріям зрозуміти ґрунт та те, які елементи живлення потрібно вносити на поля. По завершенню агрохімічного аналізу – лабораторія надає замовнику (підприємству) рекомендації по внесенню під планову культуру та врожайність, а в додаток підприємство ще й отримує картограму, на якій кольорами позначені зони забезпеченості поля кількістю елементів живлення. Адже є зони, які знаходяться в рівновазі, яким не вистачає певного добрива або ж які перенасичені якимось хімічним елементом. 

Читайте також: Оперативний агрохімічний аналіз ґрунту від німецького стартапу Stenon

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх