Оперативний агрохімічний аналіз ґрунту від німецького стартапу Stenon

16 декабря 2019 в 14:00

4829

Джерело фото: f3.de

Джерело фото: f3.de

Агрохіманаліз — один із найважливіших засобів оцінки сільськогосподарського потенціалу ґрунту. Він дозволяє аграрію зібрати інформацію про придатність полів для вирощування сільськогосподарських культур. Stenon розробили рішення, яке зможе значно здешевити, пришвидшити та підвищити точність аналізу.


Агрохімічний аналіз ґрунту достатньо нешвидкий та дорогий засіб. Тому багато аграріїв або роблять його не так часто як необхідно, або взагалі не проводять. 

Stenon — німецький стартап, який пропонує рішення, яке дозволяє моментально отримати виміри понад 15 показників ґрунту. Прилад працює досить просто — його необхідно просто занурити у землю. Він  відразу з прив’язкою до GPS-координат фіксує показники. 

Розробники заявляють, що кількість замірів необмежена. Маючи такий пристрій, аграрій може проводити заміри з будь-якою частотою на кожній ділянці поля. А це підвищить точність оцінки стану поля та дасть розуміння, які добрива та мікроелементи необхідні і в якій кількості. 

Економія добрив при підвищенні врожайності

Використання добрив саме в тих зонах, які цього потребують — дозволить суттєво знизити витрати. При цьому врожайність підвищиться, бо аграрій  зможе більш чітко зрозуміти, який потенціал поля. А також підібрати культуру, для якої дана ділянка буде найбільш сприятливою для розвитку.  

Оперативний аналіз ґрунту за допомогою алгоритмів машинного навчання

Хімічний аналіз проводиться моментально. Мікропроцесор, набір сенсорів та мікрометеостанція точно визначають вміст до 10 елементів. Решта елементів розраховується програмним забезпеченням з використанням машинного навчання. Чим більше замірів, тим вища точність. 

Розробники говорять, що похибка в пристрої мінімальна. 

Якщо взяти 5 замірів з одного і того ж поля і відправити їх у 5 різних лабораторій, то результати будуть різними. Не буде точного показника. Наш пристрій дає середньозважений показник. Ми вимірювали і порівнювали

говорить СЕО Стенон Домінік Рос.

Вартість аналізатора

На світовому ринку вже існує 5-6 подібних рішень, але вони дорожчі за пропозицію Stenon та дають неточні значення за 2-3 базовими показниками: таким як солоність та вологість. Окрім того розробники говорять, що їх прилад принципово відрізняється від конкурентів. 

Інші компанії вже мають базу даних хімічних аналізів, які вони отримали традиційним шляхом. А прилад здійснює базові заміри, а потім компанія проводить розрахунки за алгоритмами, враховуючи історичні дані, а не фактичні. І надає результати.

Stenon на початку мав кілька гіпотез з приводу того, яку виставляти вартість за прилад. Однак зупинились на моделі надання послуг та сервісу. Прилад буде надаватись безкоштовно, а клієнт буде сплачувати за обробку інформації з кожного га поля. Фактично, аграрій буде платити за отримані дані. 

Ліміту на кількість вимірів не буде. Агроном зможе проводити хоч і сотні вимірів, але вартість буде фіксованою за одиницю площі. Якщо компанія має в розпорядженню великий земельний банк, тоді є можливість безкоштовно отримати більше приладів, щоб оперативно проводити аналіз. 

Сучасна real-time лабораторія

Зібравши дані, фермеру не потрібно кудись їх надсилати. Він матиме доступ до спеціалізованого програмного забезпечення на всіх пристроях: смартфоні, планшеті, комп’ютері. Дані з прив’язкою до координатів автоматично збиратимуться туди, куди користувач вкаже. Формат даних може бути різним: табличний, список показників і рівень, а також  карта. 

Коли можна буде використовувати пристрій?

Стартап ще не вийшов на ринок і пристрій не готовий для масового використання. Однак вже стартували пілотні проекти, на яких випробовуються перші пристрої на полях німецьких агрокомпаній партнерів проекту. Але попри це вже близько 500 німецьких, швейцарських та австрійських ферм лишили передзамовлення.

В Україні також пристрій буде доступний в кінці лютого на початку березня 2020 року. Стартап надаватиме його безкоштовно для того, щоб аграрії протестували його в полі. Результати замірів вони зможуть порівняти з даними агрохміаналізу і самостійно вирішити, наскільки цей пристрій ефективний. В Україну планують привезти 150 одиниць. 

Перспективи розвитку Stenon в Україні

Два роки команда працювала над технологією та запуском пілотних проектів. Зараз компанія сконцентрується на побудові виробництва, логістики, інших бізнес-процесів. Також продовжить роботу над удосконаленням алгоритмів. В перспективі програмне рішення буде видавати й рекомендації щодо добрив на базі проведеного аналізу. 

Aggeek слідкуватиме за розвитком проекту. Коли з'являться результати перших випробування пристрою, ми обов'язково ними поділимось. 

Задати питання розробникам або залишити заявку на безкоштовне тестування приладу в Україні можна за адресою: ukraine.stenon@gmail.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх