Міхаель Хорш: “Креативність – першочергова необхідність у бізнесі”

24 июля 2018 в 12:07

3063

У рамках IX Міжнародної конференції “Ефективне управління агрокомпаніями” (LFM) Міхаель Хорш, один із засновників та керівників компанії Horsch, розповість про інновації в аграрній сфері. Напередодні заходу публікуємо партнерський матеріал спільно з IX Міжнародною конференцією LFM. В інтерв’ю Міхаель Хорш розповість про особливості роботи компанії та перспективи розвитку аграрного бізнесу в Україні.


— Як побудована система R&D (розробка інновацій) на заводі вашої компанії? Чи можете виокремити певні етапи?

— Коли ми говоримо про R&D, я хочу трохи повернутися до історії компанії Horsch. Ми з моїм братом фермери, як і вся наша родина, і сільське господарство завжди було нашою пристрастю. Ми займаємося рослинництвом: вирощуємо кукурудзу, сою, соняшник, пшеницю, цукровий буряк тощо. Під час робочих поїздок я постійно перебуваю у пошуках відповідей на проблемні питання у сільському господарстві, які мене найбільше турбують. Зокрема, це питання вмісту гумусу в ґрунті та зміна його структури.

Також ми працюємо над органічними аспектами сільського господарства, наприклад, використання гербіцидів, фунгіцидів, котрі більше не можуть застосовуватись в майбутньому через негативний вплив на навколишнє середовище. Нас мотивують виклики майбутнього. Я намагаюся порівнювати, які культури ми вирощуємо, та які будемо вирощувати надалі. Яким чином ми робитимемо це, і звісно, як можемо вирощувати більш ефективно, використовуючи менше ресурсів та менше хімічних речовин. Нам важливо не просто збільшити врожайність, а й одночасно не порушувати баланс у природі. Це мотивує наш науково-дослідний процес. Коли ми починаємо розробляти техніку, це не означає, що світ обов"язково побачить її. Для нас не є ціллю продавати і випускати якомога більше машин — ми орієнтуємося насамперед на якість.

— Скільки часу ви витрачаєте на інноваційне рішення: від виникнення ідеї до запуску у комерційне виробництво?

— На розробку однієї машини може піти до 10-15 років, а іноді всього лише 1-2 роки. Ми не можемо назвати конкретну цифру, проте, мені здається, що ми швидші, ніж наші конкуренти. Знову ж таки, ми також робимо науково-дослідну роботу, яку інші конкуренти можуть не робити. Може здаватися, що це марна робота, але для нас це процес пошуку інновацій. Часом починаємо рухатись в якомусь напрямку, але потім зупиняємо роботу. Якщо зупиняємо розвивати продукт — отримуємо досвід.

— Який ви бачите оптимальний розмір підприємства в українських умовах і як ви бачите перспективу збільшення масштабів/розмірів підприємств?

— Я не думаю, що зараз актуальним є питання оптимального розміру підприємства. Розмір площі не впливає на успішність сільськогосподарського виробника. Нам варто говорити про рівень плати за оренду землі в Україні, яка була 20 дол./га 15-20 років тому чи 100 дол./га 10 років тому, а зараз становить 150-200 дол./га. Конкурентну перевагу на ринку отримає той, хто зможе більше заплатити за оренду землі. З-поміж інших чинників, підвищення вартості оренди вказує на те, що сільське господарство стало більш професійним. Якщо холдинг має багато гектарів, але поганий менеджмент, то стане банкрутом вже завтра. Так само і фермерські господарства, які не використовують сучасні технології, — програватимуть.

— На Вашу думку найважливішими наразі є інновації та технології?

— Я маю інше слово для цього. Креативність! Середовище в Україні зараз дуже креативне. Це має позитивний вплив як на економіку країни, так і на політику. Політика так чи інакше впливає на сільське господарство, однак, не завжди добре, коли починає втручається в бізнес. Іноді варто вимагати трохи більше незалежності. Я думаю, основне завдання політики — створювати таке середовище, де можуть розвиватися всі.

— Ваші підприємства у східній Європі обробляють 20 тис. га. Як ви використовуєте мережу власних ферм для того, щоб робити випробування своєї техніки? І чи робите ви це в Україні?

— Ми з братом дуже "агресивні" підприємці. Постійно критикуємо один одного і часто дискутуємо чи йдемо правильним шляхом. Таким чином, ми даємо поштовх один одному, і це стимулює нас ставати більш інноваційними. Це важливо, адже ми досі безпосередньо тісно зв"язані з нашим R&D. Ми маємо шість тисяч гектарів, на яких робимо надзвичайно шалені речі в нашій науково-дослідній роботі. Нас цікавить, наприклад, повна автоматизація. Також ми використовуємо різних роботів. Намагаємося знайти новий шлях для балансу між використанням хімічних речовин і механічної роботи, а також працюємо над тим, щоб створити сприятливе навколишнє середовище. Це та довгострокова ціль, над якою ми працюємо.

— Яка, на вашу думку, порівняльна продуктивність та ефективність сільського господарства України з іншими європейськими країнами?

— Ви знаєте, найкраще порівнювати вартість вирощування продукції. Так от, якщо порівняти хороших фермерів, які ефективно вирощують пшеницю в Німеччині та Україні, в обох ціна за вирощування однієї тонни буде однакова. Це дуже цікаво, адже не зважаючи на те, що земля та інші вкладення в Україні дешевші — ціна за вирощування все одно буде така сама.

Є ще один елемент, на який ми з вами маємо також звертати увагу — це зміна ставлення споживачів. Вони більш уважно ставляться до того, що купують. Як та де був вироблений продукт? Чи фермери при цьому піклуються про землю, на якій працюють? Я думаю, що методи обробітку ґрунту і системи виробництва, які ми використовуємо, потроху треба змінювати, тому що сьогодні ми забираємо гумус з землі, замість того, щоб збагачувати її ним.

— Які ви бачите перспективи росту сільського господарства та інновацій в техніці, враховуючи останні технічні досягнення та тренди, наприклад, друк на 3D принтері? Які ви бачите перспективи в рослинництві?

— Наш науково-дослідний відділ схожий на такі самі відділи компаній високого рівня, які виробляють сільськогосподарську техніку. Ми використовуємо багато нових технологій, у тому числі такі, як 3D-принтер для швидкого виготовлення прототипу, симуляційні програми для тестування. Насправді, до того, як ми виходимо на поле, ми тестуємо машину за допомогою комп'ютерних систем, і отримуємо більше інформації про машину, ніж могли би взяти з поля. Таких інструментів дуже багато, однак вони не скасовують креативності, яка повинна бути першочерговою в роботі.

Детальніше про це можна дізнатися на IX Міжнародній конференції "Ефективне управління агрокомпаніями"(LFM).

Дата: 19-20 вересня 2018 року

Місце: "Агро-Регіон", вул. Соборна, 59, с. Велика Олександрівка, Бориспільський район, Київська область

Контактні телефони: (044) 236-21-10, (044 )236-21-13

Електронна пошта: derdiichuk@ucab.ua

Реєстрація за посиланням

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх