Чи вистачить Україні елеваторів для зберігання врожаю 2022?

19 апреля 2022 в 11:00

3800

Чи вистачить Україні елеваторів для зберігання врожаю 2022?

Експерти виражають занепокоєння з приводу надмірних залишків попереднього врожаю, що залишаються на елеваторах і можуть ускладнити зберігання майбутнього врожаю.


На українських елеваторах сьогодні зберігається значна частина тогорічного рекордного врожаю. За 3 місяці до жнив, близько 12 млн т пшениці 2021 року заблоковано на елеваторах через відсутність експорту (дані УЗА). Через ці залишки аграріям може не вистачити місця для нового врожаю.

Влада бачить проблему. Вивільнити деякі потужності для зберігання нового врожаю допоможе скасування ліцензії на експорт пшениці. Про спрощення процедур для отримання землі, будівництво, створення і підключення необхідних елеваторних потужностей говорить міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Проблему посилюють втрати елеваторної інфраструктури завдані війною

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив про знищення російськими загарбниками 2-3% українських елеваторів. 

Раніше ЗМІ вже повідомляли про окремі випадки: ракетний удар по елеватору на Миколаївщині, розкрадання В'язівського елеватора, влучання ракети в один із найбільших елеваторів регіону в Овруцькому районі Житомирської області, у зерносховище в Коростенському районі, пошкодження елеватора в місті Умань і багато інших.

Точну цифру постраждалих елеваторів назвати важко, але в зоні де велися (або ведуться) бойові дії перебувало близько 192 елеваторів з загальною потужністю одночасного зберігання 8,25 млн т (дані Elevatorist.com). 

Так з 6 елеваторів компанії НОВААГРО 4 перебувають на тимчасово окупованій території. У Житомирській ОДА повідомляли про обстріли елеватора компанії Monsanto. З 33 елеваторів компанії Прометей 8 знаходиться у “зоні ризику”.

За таких обставин особливо важливою стає робота по будівництву та обладнанню нових об’єктів. Серед таких:

  • Компанія Riela Ukraine LTD розпочала монтаж двох силосів у Вінницькій області.
  • Компанія KMZ Industries завершує електропідключення та пусконалагоджувальні роботи на фермерському елеваторі у Львівській області потужністю 3 тис т зерна; та відвантажила велику партію обладнання для будівництва у Вінницькій області елеватора загальним об‘ємом 60 488 тонн одночасного зберігання.

Ти часом деякі компанії розгядають альтернативні способи зберігання зерна. Так компанія Епіцентр Агро в разі проблем з визовом збіжжя планує використовувати для зберігання зерна силобеги.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх