MSC має намір запустити український експортний сервіс “залізниця/річка”

6 апреля 2022 в 15:24

3588

MSC має намір запустити український експортний сервіс “залізниця/річка”

Швейцарська приватна судноплавна компанія MSC має запустити залізнично-річковий експортний сервіс для українських вантажів на Одещині, що прямує до Констанци в Румунії, для подальшого сполучення з глобальними пунктами призначення.


В ексклюзивному інтерв'ю The Loadstar одеська консалтингова компанія Informall повідомила, що цього тижня перший поїзд мав залишити термінал DP World ТІС Південний у порту Южному, за 40 км на схід від Одеси.

Проте зауважив, що хоча про послугу було оголошено, такі операції здійснювати вкрай складно через війну. 

Запланований маршрут залізнично-річкового сполучення передбачає відправку вантажів із Південного залізницею на захід до Одеси, а потім до порту Ізмаїл на румунському кордоні. Звідти контейнери будуть завантажені на річкові баржі, що прямують до Констанци, Румунія.

Наразі все ще незрозуміло, чи судноплавні лінії постачатимуть порожні контейнери із сусідньої Румунії через ризики, пов'язані з війною.

Informall повідомив, що українські порти залишаються закритими з 24 лютого і близько 100 торгових суден не можуть вийти в море. Проте деякі порти завершують вантажно-розвантажувальні роботи для суден біля причалу.

Цей логістичний маршрут [Одеса-Констанца] все ще перебуває на стадії розробки, вантажі неоднорідні, і терміни кожного етапу невідомі. Очікується, що повні контейнери будуть накопичуватися в Ізмаїлі до прибуття баржі, проте це залишається теоретичною послугою,

пояснив представник Informall.

Досьогодні експортні контейнери доставлялися до Констанци лише автотранспортом.

Робота портів та терміналів в Україні залишається складною, не в останню чергу через повідомлення про спостереження “вільно плаваючих мін у Чорному морі, далеко від українських територіальних вод”. Це означає, що судна не можуть заходити на українські об'єкти у Чорному морі. Фактичну кількість та місцезнаходження мін українські офіційні особи не підтвердили.

Російські військово-морські сили також блокують українські порти в Азовському та Чорному морях, а це означає, що нові контейнери та порожні контейнери не можуть бути доставлені безпосередньо до країни. Оскільки вантажі та обладнання вже опинилися у пастці війни, судноплавні компанії офіційно припинили заходи в Україну.

Тим не менш, ONE (Ocean Network Express) оголосила, що адміністративні збори за зміну пункту призначення (COD) та збори за скасування для бронювань в та з України скасовані. Збори за затримку та демередж, відносно контейнерів, що прибули до Одеси до війни, або ті, що повинні були покинути це місце, були також скасовані до подальшого повідомлення.

Констанца є великим центром імпорту українських (імпортних та експортних) контейнерів під час війни. Інші центри, у Гамбургу та Гданську, також сприяють українському імпорту, але у менших обсягах. Більшість вантажів становлять медичні та продовольчі товари, які йдуть через західні сухопутні кордони до Львівської області України.

Минулого року Україна, росія, Румунія, Грузія та Болгарія опрацювали 2,45 млн. TEU у Чорноморському регіоні, з яких більше половини припадало на імпорт. Співвідношення повних та порожніх TEU становить 78,3% до 21,7% відповідно. Україна була провідною країною регіонального обігу контейнерів з 2016 року, за винятком сплеску в 2017 році.

У 2021 році, коли схід України, Донбас та Крим були окуповані Росією, а світова економіка відновлювалася після пандемії, що призвело до зростання морських фрахтових ставок та нестачі порожнього обладнання, Україна все одно збільшила свої обсяги на 1,2%, на 829 725 TEU, 34,2% ринку Чорного моря.

Аналітик даних Informall Данило Мельниченко сказав The Loadstar:

Річні результати показують реальну стійкість українців, їхню здатність до адаптації, їхнє прагнення будувати свою націю і рухатися вперед, незважаючи на всі проблеми, з якими ми стикаємося.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх