Як доповнена реальність змінить агровиробництво

19 февраля 2019 в 11:00

3606

Як доповнена реальність змінить агровиробництво

Доповнена реальність може змінити традиційні практики сільського господарства та зробити їх більш ефективними та точними.


Технологія доповненої реальності широко застосовується в комп’ютерних іграх, мобільних додатках Pokémon Go або на соціальній платформі Snapchat.

Однак доповнена реальність змінює не тільки індустрію розваг. Серед потенційних галузей, де віртуальна реальність може стати основним провідником інновацій є й сільське господарство.

Augmented Farming — нова технологія доповненої реальності для оптимізації фермерських процесів. Віртуальна реальність може використовуватись для аналізів, складання розкладів, точних технологій врожайності.

Одна з нагальних проблем фермерства — шкідники та бур’яни. Одна з потенційних можливостей використання доповненої реальності в сільському господарстві — це система пошуку шкідників та бур’янів. Найбільш передові системи могли б навіть визначати вид бур’яну або шкідника.

Доповнена реальність може використовуватись для точного аналізу ґрунту, що допоможе в підборі відповідної для вирощування культури. В поєднанні з даними про погоду  це мінімізує втрати та покращить якість врожаю.

Один з вдалих прикладів мобільний додаток farmAR, розроблений комп'ютерним інженером Берілом Сірмасеком. Це хмарна платформа, яка збирає супутникові дані про фермерські ділянки.

Додаток за допомогою штучного інтелекту та глибинного навчання моніторить та виявляє точки поля, де є потенційні проблеми. Користувачі також можуть завантажувати фотографії та примітки для їх обробки.

Інша можливість використання доповненої реальності — симуляції для отримання навичок  роботи з агротехнікою. Вони дозволяють власникам економити кошти на тренуваннях з реальною технікою та обладнанням і уникнути ризиків для життя водія або пошкодження техніки у випадку аварії.

Väderstad розробив подібний мобільний додаток, де за допомогою камери смартфона або планшета можна побачити внутрішню роботу фермерського обладнання.

 

Інструкція з використання додатку. Джерело: arpost.co.

В додатку великими іконками позначений цілий ряд механізмів. Після відкриття камеру телефона потрібно направити на один з механізмів в брошурі, тоді на екрані з’являється вибрана техніка.

Користувач може подивитись, як працює сівалка Väderstad Tempo або як змінити ролери в системі замірів. Додаток безкоштовний та доступний на Google Play та App Store.

Місце доповненої реальності у виробничих процесах на фермі ще не визначено, але в неї є потенціал для створення цінних рішень в галузі.

Про використання технології доповненої реальності на вертикальних фермах можна прочитати тут.

Джерело: arpost.co.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх