Як доповнена реальність змінить вертикальні ферми

12 февраля 2019 в 17:30

3161

Як доповнена реальність змінить вертикальні ферми

Huxley — система тепличного виробництва, яка використовує технології доповненої реальності та штучного інтелекту. Засновник компанії, Райан Хукс назвав свій продукт ”plant vision”.


За словами Хукса існує безліч мобільних додатків для обробки даних, але жоден з них не може використовуватися без рук, хоча для теплиці критично важливо, отримуючи дані, мати вільні руки для виконання робіт.

Система використовує кольоровий спектр RGB, де інфрачервоний потрібен для виявлення захворювань на ранній стадії, а ультрафіолетовий — для відстеження цвітіння та запилення.

Ніхто до Huxley не використовував доповнену реальність в теплицях, хоча вона може допомогти в розвитку малих вертикальних ферм.

Велика проблема для таких ферм — пошук робочої сили, яка має розбиратись в кислотності ґрунтів, вологості, кліматі та працювати за невелику зарплатню. Використання доповненої реальності значно спростить їх роботу, яка більше не вимагатиме спеціалізованих знань.

Plant vision в теплиці Huxley. Джерело: motherboard.vice.com.

До того ж Huxley збирає дані в глобальному масштабі, щоб використовувати штучний інтелект для вирощування різних видів рослин. Виробники надають їм доступ до отриманих в теплицях даних та отримують від цього комерційну вигоду.

Huxley планують співпрацю з різними університетами та дослідниками для отримання інформації про унікальні захворювання різних рослин і створення великої бази даних.

На думку Хукса доповнена реальність — це шлях до автоматизації та через 10-20 років роботи з’являться в багатьох секторах сільського господарства, але замість одного дорогого робота буде багато малих. Вони будуть використовувати технологію доповненої реальності та штучний інтелект.

Процес навчання машинного бачення в Huxley допоможе в майбутньому створити таких роботів, які зможуть доглядати теплицю, збирати врожай та лікувати хвороби.

Компанія працює в Wageningen University, Нідерланди та розробляє інструменти для вчених. Завдяки можливостям графічного процесора та машинного навчання в сучасних смартфонах, у 2019 вони планують додати до функцій системи визначення фенотипу.

Про використання доповненої реальності в сільскому господарстві можна прочитати тут.

За матеріалами motherboard.vice.com, forbes.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх