Великі корпорації які продовжують бізнес в росії: Bayer, Cargill, Syngenta та інші

21 марта 2022 в 18:00

4455

Великі корпорації які продовжують бізнес в росії: Bayer, Cargill, Syngenta та інші

Війна в Україні, та спровокована нею “українська криза”, як її називають профільні аналітики з заходу, змусила весь цивілізований світ об’єднати зусилля в боротьбі з агресором шляхом введення безпрецедентних санкцій. Та поки не всі компанії долучились до бойкоту російських агровиробників.


Як повідомляє The Wall Street Journal, низка компаній-гігантів продовжує свою роботу на території росії. 

Найбільші світові сільськогосподарські компанії продовжують продавати в росію насіння та ЗЗР. Незважаючи на тиск інших гравців ринку, політичний тиск та заклики до припинення співпраці з агресором збоку власних працівників, такі компанії як Cargill Inc., Bayer AG і Archer Daniels Midland Co. (посилання на твіттер-акаунти компаній) наголошують на інших пріоритетах. 

В той час як західні нафтові компанії, мережі швидкого харчування, більшість світових виробників сільськогосподарської техніки та інші компанії відмовилися, або призупинили роботу в росії. Приводом для продовження діяльності вищезазначених агрокомпаній стали “гуманітарні занепокоєння” щодо доступності їжі для громадян росії та інших країн. 

Загроза продовольчої безпеки Світу

Зупинка діяльності в росії може мати згубний вплив на глобальні поставки продовольства, оскільки у війні беруть участь два провідні світових виробника зерна. За словами аналітиків, зниження російського експорту продовольчих товарів, таких як пшениця, може призвести до серйозного дефіциту продовольства в усьому світі. Білл Бідерманн, співзасновник AgMarket.net, каже, що лише кілька разів у новітній історії, світові запаси продовольства були настільки критично низькими. 

Вторгнення росії вже допомогло підвищити світові ціни на пшеницю більш ніж на 30% за останній місяць. Інші фактори, які сприяють зерновій кризі: 

  • посушлива погода в Південній Америці, яка завдає шкоди рослинництву в регіоні;
  • мала площа посівів пшениці в США, яка лише трохи більша ніж торік, коли було посіяно найменшу кількість акрів за понад століття;
  • триваюча посуха на Північних рівнинах та Західному регіонах Сполучених Штатів. 

Деякі українські та американські екологічні та сільськогосподарські організації минулого тижня надіслали лист в офіс компанії Cargill з вимогою вийти з росії. Позивачі наголошують, що “Ведення бізнесу та сплата податків уряду президента путіна підживлює військову машину росії”. Однак в компанії продовжують посилатися на потенційні наслідки для продовольчої безпеки, окреслені Всесвітньою продовольчою програмою. Агентство ООН зазначає, що в разі продовження війна може посилити продовольчу інфляцію та голод у деяких з найбідніших країнах світу.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН повідомила, що до 13 млн людей у ​​всьому світі можуть голодувати через різке зростання цін на продукти харчування та перебої в постачанні. Найбільше це відчують країни з низьким рівнем доходу та залежні від імпорту зерна.

Компанії що продовжують роботу в росії

Продовольчий і сільськогосподарський гігант Cargill (Міннесота, США) налічує близько 2500 російських працівників. Компанія співпрацює з країною з часів Радянського Союзу з 1964 року. Наразі компанія планує продовжити роботу з виробництва продуктів харчування та кормів для тварин, і скорочує лише деякі проєкти та інвестиції.

Продовжує постачати насіння та хімікати російським аграріям виробник пестицидів і насіння сільськогосподарських культур Syngenta. Бізнес компанії в Україні та росії оцінюється в суму понад $ 1 млрд. Офіційна причина та сама — пом’якшення потенційного глобального дефіциту продовольства. 

Серед інших компаній, які заявили про наміри продовжувати роботу в росії, лише обмежуючи певні напрямки роботи: товарні трейдери ADM, Bunge Ltd. та Viterra, зерновий бізнес гіганта Glencore PLC. 

Захист базових прав людини

“Право на їжу є основним правом людини, яке ніколи не повинно використовуватися як зброя”, – заявили в компанії Cargill, додавши, що серед продуктів що поставляються інгредієнти для дитячих сумішей. 

Такими що збільшать людські жертви війни назвали можливі заходи з бойкоту російських аграріїв в німецькій компанії Bayer. У відповідь на заклики всього Світу, Bayer заявили, що можливо відмовляться від посіву в росії наступного року, якщо війна в Україні ще триватиме. Німецький гігант насіння та пестицидів заявив, що вже надав російським фермерам необхідні сільськогосподарські поставки для цьогорічного посіву, але буде стежити за політичною ситуацією і приймати рішення про поставки на 2023 рік пізніше.

Та така поведінка не винахід сільськогосподарських гігантів. Раніше на “гуманітарну стурбованість” вже посилалися компанії з інших галузей, зокрема виробники ліків та споживчих товарів. Серед них Johnson & Johnson та AmerisourceBergen Corp., які заявили, що припиняють вести новий бізнес, але продовжать розповсюджувати деякі ліки від раку та завершать клінічні випробування.

Боротьба триває

Така позиція гігантів звісно не може задовольняти нікого, крім росії. Звідусіль — з адвокатських груп, інших компаній з ринку виробників сільськогосподарської техніки та агрохімічних препаратів, від політичних діячів, активістів тощо — лунають заклики покинути російський ринок. Деякі співробітники великих корпорацій також наполягають на тому, щоб їх компанії зайняли жорсткішу позицію по бізнесу з росією, та надсилають відповідні повідомлення керівникам. Минулого тижня з закликом продовжувати тиск на західні компанії, які ще продовжують співпрацю з агресором, виступив президент Володимир Зеленський. 

Аналітики стверджують, що російська агресія вимагає від Світу потужного послання, і сільськогосподарські компанії повинні зробити свій внесок.

На основі матеріалу: wsj.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх