Український стартап Vuikobox, який допомагає фермерам реалізовувати продукцію

14 декабря 2021 в 11:00

4273

Український стартап Vuikobox, який допомагає фермерам реалізовувати продукцію

Українські підприємці розробили безкоштовний маркетплейс Vuikobox для крафтових виробників. Платформа для ведення Agri-food бізнесу і популяризації фермерських продуктів.


Різкий вплив пандемії та нові економічні реалії стимулюють українських аграріїв, підприємців, фермерів більш ретельно та прискіпливо шукати можливості для розвитку власного бізнесу. Канали збуту виробників сільгосппродукції за останні два роки змінились. Пандемія змусила їх розвивати продаж через соцмережі. Українські аграрії віддають перевагу Facebook та Instagram. 

Що таке Vuikobox і хто засновники?

Vuikobox – платформа, де представлені продавці з крафтовою продукцією. Завдяки такому маркетплейсу фермери й місцеві виробники смачної та здорової їжі знаходять своїх споживачів. Тим самим продавці мають змогу бути більш клієнтоорієнтованими. Інноваційна платформа, створена як конкурсний проект, що завдяки виграному фінансуванню виросла у дещо більше. Заснували маркетплейс два підприємці — Гліб Гаврилюк, CEO та Євген Бельфер, CTO-CО-Founder. 

Ми не дуже любимо говорити про себе. Якщо цікаво щось про нас, то запитайте у тих, з ким ми працювали. Переконаний, вони все розкажуть краще за нас самих!

Один із розробників платформи говорить, що створення такого маркетплейсу починалося зі звичайного бажання допомогти виробникам і споживачам знайти одне одного, а переросло в справу до душі. 

Все почалося на Хакатоні від Міністерства Цифрової Трансформації України. Нібито звичайна гра і змагання команд. І здобули перемогу! Не можу сказати, що це було несподівано. Ми зібрали дуже сильну команду, за плечима якої вже було багато реалізованих проєктів. Головна ціль — допомогти виробникам та споживачам знайти одне одного. І нам це вдалося

Гліб Гаврилюк, CEO Vuikobox.

Принцип роботи

Все дуже просто й легко. Виробник реєструється самостійно та додає товари. Якщо виробник додав банківську карту у свій акаунт, то його покупці можуть розраховуватись за товари онлайн одразу на платформі, тим самим збільшуючи конверсію.

Ми інтегрували безпечну угоду від платіжного сервісу UAPAY. Списані грошові кошти покупця знаходяться на транзитному рахунку банку до моменту отримання товару на відділенні логіста. Після цього гроші зараховуються на картку виробника. У разі невідповідності продукту опису, якості при огляді на відділенні доставки, покупець може відмовитись від товару і йому автоматично повернуться гроші

Гліб Гаврилюк, CEO Vuikobox.

Але при цьому платформа не обмежує виробників. Якщо вони не хочуть або не можуть отримувати онлайн платежі чи, наприклад, покупець не хоче розраховуватись онлайн — завжди можна домовитись про спосіб розрахунку та доставки. 

Переваги Vuikobox 

Платформа популяризує крафтові та фермерські продукти. Надає безкоштовний канал дистрибуції, щоб кожен українець мав змогу купити натуральні, смачні та “чесні продукти”. 

В цілому, наша мета створити умови для соціального підприємництва. Не всі знають, як вести бізнес онлайн. Не всі вміють рахувати економіку. Ми допомагаємо. Зараз працюємо над калькуляторами ROI, мінімального замовлення, доставки, підвищення цін і т.д. Створюємо інструменти, які допоможуть ефективно вести бізнес. Ми проводили дослідження, спілкувалися з фермерами, ставили їм питання як вони взагалі відслідковують свою ефективність. Більшість з них рахують фінанси за наявністю грошей в тумбочці

  • платформа дозволяє малому бізнесу уникнути зайвих витрат на логістику і маркетинг, допомагає знайти свій ринок; 
  • дбає про те, щоб всі могли легко обирати здорові й натуральні продукти;
  • долучитися до співпраці може кожен виробник, фермер. Головний критерій — це виробляти продукти готові до споживання та вести бізнес. 

Нещодавно один з наших фермерів скасував замовлення. Вирішив, що йому лінь йти до нової пошти та відправляти замовлення на 120 грн, і ціни взагалі змінилися. Ми пояснили йому ситуацію і основні правила діяльності нашої платформи. Поки що не стали його видаляти з маркетплейсу. Але, думаю, всім зрозуміло, що кожен фермер повинен берегти свою репутацію і працювати совісно. Якщо фермери не поважають своїх покупців, то нам із ними не по дорозі.

  • співпрацюють лише з чесними фермерами (відбирають шляхом ретельної перевірки на якість та стабільність асортименту), які мають бажання ефективно вести бізнес та створювати чесний продукт: смачний, корисний, натуральний, безпечний та унікальний на ринку; 

Гліб Гаврилюк наголошує, що сьогодні вони доклали чималих зусиль, щоб знайти перших клієнтів для співпраці й найголовніше — виробників якісної продукції. 

Ох, це був крутий виклик для нас! Ми зробили сайт та почали шукати виробників ще до того, як створили платформу. Розповідали про нас знайомим, писали особисто в соціальних мережах, групах у вайбері, спільнотах, асоціаціях. Хтось приєднався, хтось не повірив з початку і прийшов потім. Хтось ще й досі не долучився. Люди різні. Ми відкриті для кожного, хто хоче чесно працювати.

  • не продаються швидкопсувні продукти й алкоголь (поки що немає ліцензії); 
  • немає порогу входу для роботи з платформою (можна продавати навіть 100 грамів сиру); 
  • якщо виробник невідомий, то завжди є можливість надати відгук, запросити сертифікат якості; 

Якщо фермер чи виробник крафту хоче продати одну палку ковбаси або 100 г сиру, то, будь ласка. Ми не будемо проти. До того ж на платформі є функція “складу”. Як тільки товар закінчується (хтось придбав 100 г), він зникає з вітрини

Кожен перевіряє свою продукцію в лабораторіях. Надають покупцям сертифікати якості якщо потрібно. Ми особисто замовляємо продукцію кожного виробника для дегустації. На платформі немає швидкопсувних продуктів (молоко, свіже м'ясо, яйця, м'який сир). Розв’язуємо всі питання індивідуально. Працює здоровий глузд.

  • у кожного виробника (продавця) в особистому онлайн-кабінеті є відповідна аналітика, можна дивитися топ продажів за каталогом продукції, топ покупців; 

Як монетизується проєкт?

За словами одного зі співзасновників, сьогодні платформа є безкоштовною для фермерів. І вони ніяк не заробляють. Справжні Робін Гуди! 

Сьогодні ми, як платформа, ніяк не заробляємо. По-перше, не хочемо відлякати виробників. Нехай заробляють. По-друге, хочемо привчити покупців купувати у нас. Колись ми будемо обов’язково заробляти на діяльності нашої платформи. Сьогодні маємо чотири моделі, з якими  експериментуємо й обиратимемо кращий варіант. Також монетизувати екскурсії, ворк-шопи. У планах брати гроші за користування платформою чи знімати комісію за транзакцію. Але це буде потім. Зараз пропонуємо кожному скористатися можливістю збільшити продажі безкоштовно

Гліб Гаврилюк, CEO Vuikobox.

Плани Vuikobox на майбутнє

Сьогодні платформа Vuikobox полегшує життя виробникам та споживачам у виборі крафтових продуктів. Відтепер можна заповнити холодильник найкращими українськими продуктами від вашого улюбленого фермера просто через зручний сайт. Ба більше — не треба нікуди йти! Кожна покупка йде на користь локальному виробнику – а отже, і локальній економіці. Засновники планують масштабуватися та розширювати функціональність платформи, а також розробити застосунок для телефону. 

Наразі у нас багато позицій не закрито. В планах доповнити асортимент продукції — м’ясними стейками, збільшити різноманітність напоїв, десертів, сезонних фруктів та овочів. Хочемо масштабуватися в сторону додаткових послуг. Плануємо розширювати нашу діяльність шляхом туризму, saals tools (більш зручні інструменти для виробників, щоб їм було цікавіше користуватися платформою). Ще одна ідея є, але це не найближчим часом буде реалізовуватися — підйом інвестицій. Наприклад, фермер може отримати інвестиції від споживачів на розвиток свого бізнесу. Але поки що зарано про це говорити. Будемо підіймати планку нашого маркетплейсу, туризму і вражень. Є думки вийти на європейський ринок.

Хочете знати всі топові секрети успішного аграрного бізнесу — вступайте в Агро Інноваційний Клуб, аби постійно бути на одній хвилі з ринком!

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх