Цифрові помічники агровиробника, що створені в Україні

18 февраля 2019 в 15:40

4561

eFarmer

eFarmer

Українці практикують не лише світові технології, але і самі займаються їх розробкою. Зокрема цифрові технології  для агровиробників.


Meteotrek — система метеомоніторингу

Система Meteotrek —  це програмно-апаратний комплекс, який дозволяє отримувати інформацію про: температуру та вологість повітря, ґрунту, листа; атмосферний тиск; силу та напрямок вітру; інтенсивність сонячного випромінювання; кількість опадів.

Система призначена для збору даних про погодні умови і передачі цієї інформації по GPRS-каналу. Вимірювальна інформація перетворюється в цифрові та аналогові сигнали, надходить до основного блоку, де обробляється, зберігається в незалежній пам'яті та передається на сервер. Відображення результатів вимірювання, їх зберігання, обробка й аналітика відбувається за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Метеостанції мають модульну конструкцію, що надає користувачеві вибір необхідного розширення, а додаткові датчики можуть бути підключені пізніше.

Soil Lines — аналізатор ґрунту на базі мікролазера

Влітку 2018-го український стартап Soil Lines презентував нову розробку — аналізатор ґрунту на базі мікролазера. Він може використовуватися у польових умовах, працює швидко та коштує дешевше за аналогічні закордонні розробки. Стартап надає якісну і кількісну інформацію про хімічний склад ґрунту і дозволяє удобрювати ґрунт тільки тими елементами, які необхідні. Розроблений прилад дозволить аграріям зменшити витрати на добрива і одночасно підвищити врожайність.

BIOsens —  визначення вмісту шкідливих речовин в зерні за 10 хвилин

Український стартап BIOsens MYCO здатний швидко визначити вміст мікротоксинів в зернових культурах. Прилад може працювати в полі або на елеваторі. Він здатен за 10 хвилин показати вмісту шкідливих речовин в зерні. BIOsens MYCO може стати помічником агрокомпаніям, які закуповують зернову продукцію в різних місцях для формування великих партій.

Мобільні і зручні біосенсори не тільки убезпечать від шкідливих речовин, але і здешевлять процес дослідження продукції. Зараз аналізи доводиться робити в стаціонарних лабораторіях і довго чекати їх результатів. Крім того, прилад буде корисний і для аналізу кормів під час годування — для профілактики захворювань у тварин.

eFarmer — професійна система навігації для трактора

Мобільний додаток eFarmer у Google Play описується як номер один для оптимізації роботи сільськогосподарської техніки. Український стартап був запущений у 2015 році. Зараз компанія просуває мобільний додаток в основному для малих агровиробників. Навігаційна система паралельного водіння через смартфон для більш точної обробки земель агротехнікою, з функцією обліку і аналізу цих операцій.

Щоб користуватися eFarmer необхідно виконати наступні кроки:

 eFarmerГоловні функції:

  • Паралельне водіння
  • Внесення полів за допомогою GPS
  • Внесення поля вручну за допомогою вибору точок на карті
  • Імпорт/експорт полів
  • Вимірювання площі поля і периметра
  • Ведення обліку господарської діяльності
  • Додавання історії врожаю
  • Відображення перешкод
  • Пошук полів за допомогою фільтра

Продуктом української IT-компанії eFarmer вже користуються аграрії 147 країн, а програма налічує близько 120 тис. користувачів. За твердженням СЕО компанії Михайла Уткіна, мобільний додаток в основному купується фермерами в країнах ЄС, українські аграрії його практично не застосовують. Керівництво компанії вважає, що генеральна угода з компанією, яка вміє продавати в агрокорпоративному секторі, врятує положення

Kray Technologies — дрони з власним програмним забезпеченням

Серед тих, хто працює по оновленню традиційного сільського господарства, з максимальним впровадженням ІТ-технологій слід відзначити українську компанію Kray Technologies. Її фахівці розробляють інноваційні рішення для фермерів — безпілотники із власним ПЗ, які дозволяють значно підвищити ефективність аграрного господарства.

З 2017 року БПЛА зацікавили закордонних покупців. Апарат вже отримав необхідні патенти в США.

У дронів є система комп’ютерного бачення, яка дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них. БПЛА розвиває рекордну швидкість 110 км/год. Місткість бака для хімікатів — 22,5 л і 15 кг. У майбутніх моделях передбачається також встановлення “комп’ютерного зору” для нічного режиму. Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл обробляє до 14 га. Час заряду пари батарей — до 60 хвилин.

ГеоМетр — точні виміри площі поля

Наступним цифровим помічником, який полегшує роботу агровиробника — прилад ГеоМетр. Він призначений для вимірювання площі полів з використанням супутникового GPS/GLONASS сигналу. Це основа правильного аналізу даних. За допомогою приладів ГеоМетр, фермер легко і швидко може виміряти площі своїх полів, зобразити їх на карті в системі Агропрофіль, і отримати початковий план робіт.

Щоб виміряти площу поля досить об'їхати його на машині, прилад в точності запише контур поля в пам'яті й зафіксує його площу, периметр і довжину.

ГеоМетр був розроблений спільно українськими й закордонними фахівцями. За кілька років плідної роботи система була доведена до досконалості, завдяки відгукам клієнтів і постійного зв'язку з агрономами підприємств України.

m-Agri — мобільний консультант

Мінагрополітики та “Київстар” минулого року запустили мобільний додаток m-Agri, який налічує 7 основних розділів:

погода: інформація про погоду сьогодні, погодинно, щодня;

новини за розділами: загальні, тваринництво, рослинництво, технології, уряд;

ціни: гуртові та роздрібні ціни на ринку за продуктами, за регіонами;

база знань: інформація про хвороби тварин та рослин, пестициди, шкідників, насіння та рослини;

консультації: кваліфіковані експерти відповідають на запитання щодо аграрної галузі;

курси валют та зручний конвертер;

торговий майданчик: торгівля в режимі он-лайн, загальна сума, закупівлі В2В, доступність елеватора, оцінки трейдера, партнери з доставки;

фінанси: безготівкові розрахунки, банківські послуги, страхові послуги, факторинг, підрахунок.

Невеликим господарствам важко конкурувати з агрохолдингами, які мають на озброєнні цілий штат професіоналів, технології та доступ до інформаційних і торгових ресурсів. Тож розробники вирішили запропонувати малим фермерам альтернативу — мобільного помічника “все в одному”, який поміщається в кишені та завжди під рукою.

OrganicHelper — мобільний додаток для органічного землеробства

Ми вже писали про розробку OrganicHelper. Це безкоштовний додаток, що доступний для завантаження на Android та IOS.  Застосунок створений як інформаційна платформа для агрономів, фермерів, виробників в галузі органічного землеробства. В ньому є каталог органічних добрив і ЗЗР, а ще можна отримати консультаційні послуги від фахівців.

За допомогою OrganicHelper можна вибрати біозасіб для конкретної культури та знайти детальну інструкцію з його використання, а також скласти сівозміни та обрати систему вирощування.

Цифрова інформація про погоду, стан ґрунту та здоров'я сільськогосподарських культур вже допомагає сучасним фермерам оптимізувати врожайність. І не тільки в Північній Америці чи Євросоюзі, а й в Україні. Сподіваємося, українські науковці, ІТ спеціалісти не зупинятися на досягнутому й продовжать полегшувати роботу фермерам та піднімати економічну складову країни.

Якщо хочете більше дізнатись про практичний досвід впровадження цифрових технологій українськими агровиробниками — приходьте на “II Аграрну IT-конференцію”, яка відбудеться 28 лютого в київському iHUB. З питань участі у події, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся до "ПроАгро Груп":

  • тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
  • e-mail: info@proagro.com.ua, event@proagro.com.ua
  • сайт події: www.proagro.com.ua/events/it2019/

аграрна IT конференція

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх