Тренди ринку інноваційної їжі

Тренди ринку інноваційної їжі

В третьому тисячолітті до споживчого кошику спокійно може потрапити Їжа з комах, роздрукована на 3D-принтері або створена зі стовбурових клітин тварин. Окрім того, перелік харчових нововведень, з якими ми пропонуємо ознайомитися, включає безліч ідей, які можна позичити для власного бізнесу, незалежно від того, в якій галузі ви працюєте. 


Вплив зміни клімату зумовлює вирощування екзотичних культур

Через стрімкі кліматичні зміни на українські поля можуть прийти більш теплолюбні азійські рослини: рис, інжир, бавовник та навіть більш екзотичні рослини. Головні плюси збільшення весняно-літнього періоду — збір урожаю стратегічних культур двічі на рік. 

Штучне м'ясо добралось до України

До 2050 року, у зв’язку з дефіцитом продовольства, м'ясо може стати на вагу золота. Першими статус дефіцитних отримає яловичина та свинина. Однак там де безсилі економісти, на допомогу прийдуть вчені. Настав час, коли альтернативне м’ясо, створене з рослинного протеїну, рослинних жирів, натуральних барвників і мінералів починає заповнювати полиці магазинів.

Детальніше про виробництво штучного м’яса у матеріалі: “Как выращивают и сколько стоит м'ясо и зпробирки”.

Так у грудні минулого року Beyond Meat офіційно вийшов на ринок України. Бургерні котлети та ковбаски цього виробника можна знайти в “Еко-Лавці” (Київ, Львів), VEGETUS і “Мястория” (Київ).

Також скуштувати страви з вегетаріанського м’яса можна у багатьох київських закладах (BEEF meat & wine, Star Burger, ORANG+UTAN, Queen, IZone Cafe, Mocco, MY! Burgers & Fries, Нікого не їм, Маяк, Альтруист, Монтекки v Капулетти).

Продукція з'явиться в коворкінг IZONE, в школі Midgard, кейтерингових службах і службах доставки їжі. Пізніше ковбаски і котлети з рослинної м'яса почнуть продавати в супермаркетах.

Рослинна м'ясо Beyond Meat виготовляється з горохового білка, води і масла. Продукт є веганським, але за смаком, запахом і консистенцією майже не відрізняється від м'яса.

Головна мета стартапу Beyond Meat — етичне споживання і створення продуктів з мінімальним збитком для людей, тварин і навколишнього середовища. 

Чи краще рослинне м’ясо за звичайне?

По-перше, можна не жертвувати мільйонами тварин, щоб смачно поїсти. Виробництво рослинного м'яса дозволить підвищити санітарні властивості продукту, у ньому не буде шкідливих домішок, антибіотиків та гормонів, які дають тваринам. А такі захворювання, як свинячий грип, зараження сальмонелою та сказом можна буде контролювати.

Та й назва штучне м'ясо вельми умовне. Воно просто створюється у лабораторії. Крім того такий продукт легше стандартизувати. Він довго зберігає біологічну та енергетичну цінність, а у натуральний продукт, не дивлячись на ветеринарну і санітарну перевірку, нерідко потрапляє інфекція. 

Важливо й те, що у штучному м’ясі містяться ненасичені жири, ідентичні розслиним. Медики впевнені що вони позитивно впливають на організм. Штучне м'ясо також не містить холестерину, у ньому відсутні залишки антибіотиків, якими лікують тварин.  

Втім, не всі згодні з такими позитивними прогнозами. Одне з недавніх досліджень, проведених у Британії, показало, що таке виробництво може призвести до ще більш негативного впливу на клімат, ніж традиційне. Автор дослідження Джон Лінч з Оксфордського університету вважає, що “поки не з’являться детальні дані про процес виробництва рослинного м’яса, робити гучні заяви про його безпечність рано”.

Інноваційна їжа

Garlidoux

Переможці Asia FOOD Innovation Awards 2019 у номінації “найкращі інноваційні інгредієнти”. Компанія створила натуральну часникову пасту, яка має чудовий смак без неприємного запаху, використовуючи вручну зібраний часник, що не містить ГМО. Garlidoux є ретельно виготовленим у найсучасніших приміщеннях, побудованих за стандартами ISO в Лівані. Продукт не містить холестерину і жирів. Працівники Garlidoux продовжують впроваджувати інновації та розширити асортимент продукції, щоб стати провідним брендом у Лівані, регіоні та зрештою у світі.

Feed. 

Французький стартап пропонує “страви в пляшці”. Це ні дієтичний, ні енергетичний продукт. Натомість це повноцінна страва для тих, хто не має часу, можливості чи бажання готувати. Страви готуються з використанням інгредієнтів найвищої якості. Продукти без глютену, лактози і без ГМО. Вони включають білок, клітковину та жири, щоб забезпечити кожну порцію такими ж поживними речовинами, як повноцінна їжа. 

Feed. випускається у вигляді харчових батончиків або напоїв у пляшках та шейкерах. Компанія не має наміру повністю замінити традиційну їжу, натомість, мета — запропонувати здорову альтернативу.

Algama

Паризька компанія з виробництва харчових технологій Algama знаходить способи перетворити мікроводорості в смачне, стійке, багате на білки джерело харчування для щоденного споживання. Компанія Algama вже випустила SPRINGWAVE — природний напій на основі спіруліни. Ці мікроводорості, ймовірно, відіграватимуть ключову роль у світовому постачанні продуктів харчування завдяки своєму унікальному вмісту білка та низькому впливу на навколишнє середовище під час процесу виробництва. Як вирощувати спіруліну?

 Evoware 

Індонезійський стартап Evoware висуває екологічно чисту сировину на основі морських водоростей (які можна розчинити та з’їсти) як заміну пластику для упаковки харчових продуктів. У його виробництві не потрібні добрива, і він фактично поглинає СО2. Інноваційна харчова упаковка Evoware (яка містить клітковину, вітаміни та мінерали) вже використовується бельгійським виробником тонких вафель Bruxelwaffle. 

Perennial

Лише 1% світових інновацій припадає на покоління 50+. Тож веганський бренд вирішив зайняти цю нішу і випустив на ринок свій дебютний продукт — напій, орієнтований на споживачів віком 50+.  

Рідина містить клітковину, вітаміни та рослинний білок. Perennial не містить лактози, холестерину, штучних барвників, ароматизаторів або підсолоджувачів і не містить глютен. Він має горіховий смак ванілі і всього 140 калорій.

Поки що дивна інноваційна їжа

Їстівні пляшки. Забруднення планети пластиком це одна із значних проблем. Кожен рік ситуація посилюється. Вченим доводиться шукати варіанти виходу з кризи. 

Стартап у Лондоні розробив їстівні контейнери з водою. Це ємність з морських водоростей, яка не має смаку. При бажанні можна додати смак на вибір. Контейнер не обов’язково їсти, його можна викинути, а його розкладання займе декілька тижнів. Пластик розкладається 400 років. Ніякої шкоди природі не буде.

Компанія випробовує продукт на бігових марафонах, після чого планує просування продукції в ресторани й на заходах, вечірках. До того ж таку ємність з водою зручно носити з собою, через невеликий об’єм. 

Їжа на 3-D принтері. Сама концепція з’явилася ще у 2011 році, проте нині вона тільки почала популяризуватися. Така їжа складна й дорога, проте це лише початок.

У Дніпропетровську є перший в Україні 3D-принтер, який друкує поки що шоколадом. Його програмне забезпечення створили двоє друзів – винахідників. Вони впевнені – майбутнє кулінарії саме з такими приладами, які будуть виготовляти страви із будь-яких  інгредієнтів будь-якої форми.

Фіолетовий хліб. Професор Чжоу Вейбіао дієтолог з Національного університету Сінгапуру говорить, що білий хліб дуже швидко перетравлюється, викликає ріст цукру в крові, пов'язаний з ожирінням і діабетом. Він запропонував новий фіолетовий хліб з використанням антоціанін, витягнутих з чорного рису. 

Антоціанін дає природний виноградний пігмент, який також є у лохини й солодкій картоплі. Дослідження показали, що антоціани можуть допомогти запобігти серцево-судинним, неврологічним захворюванням та раку, а також відіграють роль у боротьбі з ожирінням та діабетом, оскільки вони можуть гальмувати травні ферменти та знижувати рівень глюкози. Поки що купити такий хліб не вийде. Проте професор обіцяє, що згодом люди обов’язково його скуштують. 

Борошно з цвіркунів

Протеїн із комах — майбутнє сільського господарства. Два мільярди людей вже харчуються комахами. Це екологічно чисте та невичерпне джерело білку — 70% протеїну. Звична нам яловичина лише на 29%, а курятина — 31%. Комах легко вирощувати і врази дешевше ніж худобу. Існують цілі ферми кормових комах. А ферми тарганів — один із найрентабельніших видів агробізнесу.

В хід йдуть навіть скорпіони та найпопулярніші — цвіркуни.

Одна з останніх розробок вчених — борошно з цвіркунів. Медики запевняють, що воно корисніше ніж з рослин. А найвідоміші кухари вже печуть з нього хліб. Єдине що може відштовхнути – ціна. Кілограм такого борошна коштує 500 гривень. Проте, якщо такий продукт вирощувати в Україні, він буде набагато дешевшим.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх