Чи повинен контент-маркетинг бути невід’ємною частиною стратегії агрокомпанії? Про тенденції у створенні контенту та про секрети успішного контент-маркетингу від українських агрокомпаній.
Сторітеллінг — інструмент залучення аудиторії
Сторітеллінг — це розповідання історії. За версією американських маркетологів, вперше сторітеллінг в рекламних цілях використовувався в 1895 році в журналі для фермерів The Furrow. Тоді історії створювалися навколо нових інструментів для обробки землі, представлених компанією Deer&Mansur, яка спонсорувала випуск журналу. Але проблеми бізнесменів кінця 19 століття значно відрізнялися від тих, з якими стикаються маркетологи сьогодні.
Джо Пуліцці, гуру контент-маркетингу США, в своїх виступах розповідає про те, як за допомогою сторітеллінга вирішити головну задачу маркетингу — залучити й утримати увагу аудиторії. Щоб зацікавити та заінтригувати аудиторію, онлайн-тактика, в тому числі пошукова оптимізація, лідогенераціі, брендинг і соціальні медіа повинні бути зосереджені навколо захоплюючої історії.
Відео, відео, відео
Відеоматеріали перемагають текст, і соціальні медіа добре знають про це. У випадку з Facebook — це прямі трансляції. Каналів набагато більше, але тенденція на користь відео є майже на кожному з них.
Потрібно пам'ятати, що тривалість відео має вирішальне значення, і перші 2-3 секунди відео вирішують, чи продовжить глядач його дивитися. Кажуть, що чим коротше відео, тим краще. Але не кожен меседж підходить для відео 10 секунд, типових для Snapchat.
Відеоролик повинен бути пристосований до аудиторії. Якщо ви організовуєте семінари, ваша аудиторія очікує вебінару. Але прихильники модної компанії чекають зовсім іншої форми — для них гарним рішенням буде навіть так званий “ефемерний зміст”, доступний лише на мить (типовий для Snapchat і Instagram Stories).
Приклад відео-контенту від Aggeek
Не відставати від технологій
При оптимізації веб-сайтів необхідно враховувати голосовий пошук. Така технологія є абсолютно новим явищем. Доповідь NPR та Edison Research, показала, що голосовий пошук стає все більш популярним.
Що це означає для контент-маркетингу? Напевно, буде створюватись більше звукових файлів, що призведе до створення абсолютно нових рекламних платформ. А оптимізація сайту повинна бути налагоджена не тільки до тексту, але і до голосового пошуку.
Насправді в агробізнесі для Діджитал-маркетолога побудована вже готова інфраструктура. Є медійні ресурси, є зрозумілий інструмент залучення аудиторії — після заборони “ВКонтакте” всі, хто працює в агро, перейшли на Фейсбук і активно використовують його для посилення brand awareness, комунікації з клієнтами і навіть для лідогенераціі.
Аграрний ринок переживає сплеск інтересу до Діджитал-маркетингу, але для більшості компаній він все ще новинка. Вони тільки починають генерувати потік клієнтів за допомогою цифрових каналів, формувати аудиторію за допомогою контенту і вчаться утримувати увагу.
Розказана історія може і повинна викликати довіру. Один із способів зробити це — показати, як ваш товар або послуга можуть бути використані в реальному житті. Якщо аудиторія може поставити себе на місце героя, це неодмінно викличе емоційний відгук,
3D підхід
Кипорук Аліна, маркетолог компанії "Інтерпроект GMBH-Agro" розповіла про інноваційні підходи контент-маркетингу в Україні. А саме про технологію інформаційного моделювання — 3D підхід, який вже вважається трендовим у розвитку компанії.
Так як ми є однією з провідних проектних компаній в аграрній галузі, то ми намагаємося першими впроваджувати нові технології і стандарти в проектуванні і підтягувати ринок.
Зокрема, Building Information Modeling (BIM, інформаційне моделювання будівлі) ми почали впроваджувати у 2012 році, коли проектували завод з виробництва біоетанолу.
Замовник зажадав 3D-модель розводки трубопроводів, яку ми раніше не робили. І ми зрозуміли що Інтерпроект має впровадити digital технології, щоб відповідати вимогам, які висувають світові лідери. Таким чином 3D-проектування документації — є візуальним підтвердженням компетенції компанії.
Також у нас є ще власна команда програмістів, яка створила продукт Форленд для Агробізнесу. Продукт, який допомагає приймати правильні управлінські рішення. На сайті Forland ви можете побачити модулі з управління агробізнесом, як інноваційний підхід у контент-маркетингу,
Окрім цього в “Інтерпроект GMBH-Agro” є запити і на сторітелінги.
Як реалізуються великі проекти, важливо розповідати через сторітелінги з фото і відео на сайті компанії або на b2b умовах у ЗМІ. Резюмуючи, скажу, що на сьогодні головні тренди контент-маркетингу в агробізнесі це:
- популярні Агровиставки, які є якісною комунікаційною площадкою для фермерів;
- обов’язковий брендинг компанії (продукту);
- сайт з постійно оновленим контентом;
- 3D тури;
- активна присутність у соціальних медіа.
Не полем єдиним
Про особливості трендів аграрного маркетингу і про їхнє впровадження агропромисловим холдингом LNZ Group розповіла директор маркетингового відділу Юлія Каменєва.
Аграрний маркетинг — майже чистий аркуш в руках професіонала. Втілюйте будь-які ідеї, які у вас народжуються!
Персоналізація і customer value offer: потрібно поцікавитися “больовими” точками (pain points) фермера, іноді бути психологом, іноді підказати, дати пораду. Що це означає? Що IQ + EQ — must have.
Seeing is believing. Все перевіряється в полі. Словам і гаслам в агробізнесі вірять мало. Посійте, застосуйте технологію, подивіться, що вийшло, покажіть іншим. Можливо, буде результат, нехай і не з першого разу.
Лідери думок, або люди-бренди. Якщо ви не бренд, то ви не існуєте. Або якщо ви не створили свій особистий бренд, то про який продаж ваших послуг може йти мова? В агро — величезне поле для діяльності і маса можливостей, щоб стати лідером думок спочатку в регіоні, а далі — в країні.
Full transparency (повна прозорість діяльності) — все, що заявлено, має бути виконане. Інакше ви вийдете на ринок один раз.
Діджіталізація, IT-рішення і генерування “крутого” контенту. В агробізнесі є неймовірна кількість можливостей по створенню контенту, який не схожий ні на що інше. Головне пам'ятати - НЕ полем єдиним.
Інші — зростаюче покоління, яке не завжди хоче спілкуватися безпосередньо. Вони віддають перевагу спілкуванню через екран монітора. І потрібно вміти з ними налагодити комунікацію.
У свою чергу LNZ Group не просто слідує трендам, а створює їх. Компанія має три сторінки на Facebook три сайти: LNZ Group, UNIVERSEED, DEFENDA.
Ми працюємо з різними сегментами цільової аудиторії в рамках вищеназваних сторінок і сайтів. Відповідно, для кожної з сторінок і сайтів генеруємо різний контент, виходячи з таргетингових сегментів:
- ми багато створюємо польового унікального контенту;
- розповідаємо про повний цикл наших послуг для фермера, наочно демонструємо;
- запрошуємо всіх відвідати поля і переконатися в правдивості і коректності контенту, який ми створили. Власне, все літо проходить у нас в рамках наших заходів і заходів партнерів (LNZHub, mini-Hub, Silage Workshop, аграрні виставки та Дні полів інновацій тощо);
- в режимі реального часу ми відстежуємо реакцію аудиторії, чому вони віддають перевагу на сторінках й іноді змінюємо тактику, якщо бачимо, що реакція сповільнилася або зовсім припинилася;
- ми працюємо з лідерами думок, регулярно висвітлюємо їх думки і ідеї, а також запрошуємо на наші заходи;
- ми повністю прозорі, у доступі для всіх (через екран) 24/7 і всім готові розповісти, що і як робимо. В майбутньому ми однозначно будемо надавати повний цикл послуг в формі діджитал (для молодих поколінь), діджитал + оффлайн і повний оффлайн. Це тенденція, і ми хочемо її очолити,
Читайте також про маркетингову стратегію успішних агробрендів.