Точне свинарство в Україні: чи реально отримати собівартість 15 грн/кг

11 июня 2019 в 17:52

7680

Високий рівень перевитрат на свинокомплексах та корупція в галузевих асоціаціях — головна перешкода для розвитку свинарства в країні. Щоб знизити собівартість свинини, власникам потрібно перейти на рідку годівлю і точне свинарство.


Кожного року українські свинарі зазнають значних збитків у боротьбі з інфікованими тваринами. Бездіяльність держави у випадку АЧС та неефективність галузевих асоціацій спричинили високу собівартість свинини — 40 грн/кг. Якщо її знизити до 25 грн/кг, то Україна може заощадити 8 млрд грн.

Ці кошти можна інвестувати у інноваційні рішення, які адаптують свинокомплекси до рідкої годівлі. Це потрібно й для того, щоб закрити внутрішній ринок споживання, що потребує додатково 500 тис. т/рік свинини.

Сьогодні в Україні тільки 15 свинокомплексів оснащені системою рідкої годівлі. Чому і в них досі висока собівартість? Агровиробники не використовують дешеву сировину та побічні продукти харчової промисловості, тому собівартість свинини з рідкою годівлею в таких умовах навіть вища, ніж з сухою.

В Європі вже давно свинокомплекси розташовують неподалік молокозаводів, спиртзаводів та пивоварень. Сьогодні у Німеччині й Данії таких ферм понад 60%, в Нідерландах — 50%, у Фінляндії — майже 90%. Саме перехід на рідку годівлю та вдале розташування виробництва в країнах ЄС свого часу суттєво знизило собівартість свинини.

Найбільш затребуваний продукт рідкої годівлі — кукурудзяний корнаж. У Європі кукурудзу збирають вологою, агровиробники подрібнюють її разом з качаном, а отриману суміш скидають в силосну яму для корму свиней. Така система знижує вартість комбікорму і собівартість самої свинини. Рівень засвоєння цього продукту в свиней значно вищий, тому витрати на корми будуть поступово зменшуватись.

Точне свинарство має повернути інвестиційну привабливість агровиробникам свинини. Якщо система запрацює, власники свинокомплексів зекономлять 16,25 млрд гривень на рік. Для цього потрібно запровадити облік для контролю собівартості у реальному часі та скласти ефективну кормову програму

підсумував Микола Бабенко, директор “Центру підвищення ефективності в тваринництві.

Про сучасний стан речей в українському свинарстві директор CIAB Микола Бабенко розповів на прес-конференції “Україна — продовольчий рай, точне свинарство™ — собівартість свиней 25 і 15 грн/кг проти 40 грн/кг”.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх