Технологія розумного обприскування зменшує витрати гербіцидів до 70%

4 октября 2022 в 15:20

5697

Технологія розумного обприскування зменшує витрати гербіцидів до 70%

Bosch BASF Smart Farming розробили для аграріїв інтелектуальне рішення, яке забезпечує ефективний захист від бур'янів при значному скороченні використання гербіцидів.


Спільне підприємство Bosch та BASF Digital FarmingBosch BASF Smart Farming створили інтелектуальне рішення для обприскування. Завдяки продукту фермери застосовують гербіциди тільки там, де вони дійсно необхідні. Це знижує витрати при одночасному підвищенні врожайності, а також захищає ґрунт та навколишнє середовище.

Що таке розумне обприскування? 

Рішення Smart Spraying пропонує в режимі реального часу автоматичну ідентифікацію та керування бур'янами до та після появи (“зелений на зеленому”) та керування бур'янами вдень і вночі. 

Smart Spraying Solution поєднує агрономічний та цифровий досвід xarvio з досвідом у галузі програмного забезпечення та системної інтеграції Bosch, а також перевіреним обладнанням великого виробництва Bosch, щоб створити цілісне рішення для ефективного управління в польових умовах.

Bosch розробив сенсори, спроектував та налаштував систему обприскування. Алгоритм Xarvio застосовують агрономічну логіку та надають рекомендації про застосування найкращих гербіцидів та необхідність вприскування на кожній форсунці окремо. 

Як працює інтелектуальне обприскування? 

Перший етап — підготовчий. 

Грунтуючись на польових параметрах, інтелектуальні алгоритми xarvio обчислюють оптимальну суміш резервуарів та відповідне дозування гербіцидів. Ви також отримуєте рекомендації щодо ідеального часу для подання заявки. 

Другий етап — сканування. 

У польових умовах датчики камери Bosch безперервно фіксують ґрунт по всій робочій ширині розпилювача. Вони створюють безшовне та точне зображення поля, включаючи рослини та бур'яни, що ростуть на ньому, та передають інформацію в агрономічний інтелект xarvio, розташований в автономному режимі на розпилювачі.

Третій етап — рішення. 

Інтелектуальні алгоритми обробки зображень аналізують зображення з камер у режимі реального часу та виявляють бур'яни, які будуть видалені за лічені секунди. Ця інформація порівнюється з раніше визначеною межею бур'янів Xarvio. Крім того, визначається майбутній вплив на врожайність та умови поля. Залежно від того, яка межа бур'янів arvio визначив як оптимальну, система вирішує, чи потрібно застосовувати гербіцид.

Четвертий етап — застосувати.

На основі автоматизованих входів з камери та алгоритмів xarvio активуються відповідні окремі сопла розпилювача і гербіцид застосовується з великою точністю. Між виявленням бур'янів та застосуванням лише кілька сотень мілісекунд.

Останній п’ятий етап — документація. 

За допомогою алгоритмів xarvio всі процеси рослинництва автоматично документуються. Фермери отримують чіткий огляд та контроль успіху — зрозумілий та зрозумілий. Система також аналізує результати, щоб дати ще більш точні рекомендації у майбутньому та постійно покращувати профіль бур'янів на полях.

Xarvio поєднує штучний інтелект та економічну експертизу BASF для надання точних рекомендацій в трьох вимірах: 

  • час — коли вносити гербіциди?
  • суміш гербіцидів — які гербіциди найбільш ефективні в конкретному контексті? 
  • ефективність — яку кількість гербіцидів вносити? наскільки ефективним було попереднє внесення? 

Цілісний підхід розумної технології обприскування 

Перш за все, захищена передача карт внесення гербіцидів та карт розповсюдження бур’яну для забезпечення циклу зворотного зв’язку при майбутніх внесеннях.  

По-друге, внесення гербіцидів тільки коли потрібно.  

По-третє, Field Manager — мобільний та веб застосунок. Можна контролювати і спостерігати за процесами дистанційно.  

По-четверте, захищена передача команд впорскування на блок управління підключенням.  

І система прийняття агрономічних рішень: внесення — що? коли? де та скільки? та настільки ефективним було попереднє внесення? 

Результати оцінені в польових випробуваннях 

Економія після сходів кукурудзи: 

  • 2020 — економія в середньому 68% (37євро/га; діапазон 60-68%);
  • 2021 — економія в середньому 38% (21 євро/га; діапазон 4-71%). 

Економія після сходів цукрових буряків:

  • 2020 — економія в середньому 66% (164 євро/га; діапазон 56-86%);
  • 2021 — економія в середньому 65% (161 євро/га; діапазон 3ґ-84%).

Які переваги для аграрія?

Сталий розвиток

  • до 70% менше гербіцидів, збереження ґрунту та біорізноманіття.

Ефективність

  • зменшення витрат на гербіциди, застосування до та після відходів, 24/7, зменшення інвестицій в парк необхідної польової техніки. 

Зручність

  •  простота використання, автоматизація рішення щодо того — що, де, коли розпиляти.

Унікальна здатність Smart Spraying бачити, приймати рішення та розпорошувати на основі агрономічного інтелекту не тільки фінансово корисна для фермерів, але й для довкілля, стійкості та біорізноманіття.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх