Як зберегти свій врожай від хвороб та шкідників? Рішення Xarvio

10 июня 2021 в 18:00

2144

Як зберегти свій врожай від хвороб та шкідників? Рішення Xarvio

Як зберегти кошти і нерви, отримавши більші прибутки за допомогою цифрових агрономічних рішень? Допоміг у цьому розібратись Володимир Кондратюк, комерційний менеджером xarvio Digital Farming Solutions Ukraine, BASF Digital farming в Східній Європі.


Для чого фермеру цифрові рішення?

Вважається, що погодні умови, розвиток захворювань і шкідників на полях — фактори, які важко контролювати. Раніше впоратись зі складнощами здатен був лише досвідчений агроном, який багато років працював на полі і тому може своєчасно передбачити проблеми. Поява цифрових рішень змінила ситуацію.

Сьогодні інноваційні технології дозволяють ефективно оцінювати стан поля й приймати правильні рішення з мінімальним відсотком похибки. Наприклад, з Field Manager агроном може: 

  • проаналізувати погодні фактори;
  • моніторити стан поля і своєчасно виявляти проблемні ділянки; 
  • переглянути історичні дані, культуру-попередник на конкретному полі та комбінацію препаратів, які вносили попередньо. 

Фінансові вигоди від цифрових рішень

У FieldManager для диференційованого внесення добрив є карти продуктивності. Фермер має можливість оцінити одразу їх ефективність й зіставити із традиційними завданнями з виконання цих робіт. Фактором економії є зменшення кількості внесення добрив на менш продуктивні ділянки.

Для внесення ЗЗР використовують індекс листкової поверхні, який на екрані краще демонструє ділянки для внесення фунгіцидів по листовій поверхні на площі землі. Таким чином зменшується об’єм виливу бакової суміші. На цьому етапі не так важливо зекономити кілька літрів ЗЗР, як правильно обробити рослину з метою покращення її потенціалу, щоб отримати до 10-15% більше врожаю

Доступні версії Field Manager

В Україні є 3 пакетні версії Field Manager: базова, середня і максимальна. Перша — безкоштовна, у якій фермер може документувати всі агрооперації й моніторити погодні умови. Середня дозволяє вносити добрива по картах продуктивності і максимальна — якісно вносити ЗЗР, отримати рекомендації та фінстраховку. Всі дані можна переносити з  Field Manager у shape-файл і на флешку чи інший пристрій. 

Healthy Field — рішення, що гарантує здорове поля

Наступного року стане доступним продукт — Healthy Field. Якщо фермер реєструється в цьому проєкті, він отримує навіть гарантію здорового поля за умови виконання всіх рекомендацій по строках внесення фунгіцидів та їх підбору для даного поля і рослини. Він отримує фінансову гарантію на те, що його поле буде здорове і захворювання флагового й під флагового листа не буде перевищувати 20%.

 У Field Manager основні завдання досить практичні: 

  • аналізувати ситуацію на полях, щоб визначити уразливі ділянки поля;
  • створювати завдання на вибір препаратів, карти дифвнесення за наявності відповідної техніки;
  • документувати агрооперації, а після оцінювати якість роботи їх виконання.

Тобто, використовуючи Field Manager фермер сам приймає рішення на основі рекомендацій, а з Healthy Field вже повинен їх дотримуватись, щоб отримати фінгарантію.

Мобільна версія для скаутингу

У компанії Xarvio досить практична платформа. Наявний спектр різних можливостей: від огляду аналітики та карт ґрунтів, зіставлення карт внесення і біомаси — до аналізу інформації, яку взяли з техніки. Однак ці дані зручніше переглядати на комп’ютері.

Для смартфонів розробили мобільну версію, у якій вмістили практичний функціонал, призначений саме для роботи у польових умовах: скаутинг по бур’янах, хворобах і шкідниках та рекомендації по продуктах BASF для їх усунення. До функцій мобільної версії також входить визначення рівня поглинання рослини азоту та автоматичний підрахунок сходів кукурудзи і цукрових буряків.

Агроном зекономить купу часу на обстеженні полів і матиме змогу швидко втрутитись і прийняти рішення у проблемних зонах. 

Мобільна версія Field Manager

У мобільній версії Field Manager є лише статус і завдання. Статус — розуміння поточного стану поля і оцінка ризиків. У додатку можна одразу створити завдання, скинути інформацію на техніку чи флешку і почати виконувати польові роботи. Після дані опрацьовуються і їх можна переглянути у Field Manager на комп’ютері.

Систему Field Manager можуть використовувати навіть кілька агрономів одночасно. Користувач може задати завдання і побачити зміни на полі, схилити увагу агронома на певну ділянку для виконання робіт по скаутингу. Таким чином агровиробник своєчасно може прийняти рішення для збереження продуктивності певної ділянки.

Детальніше про можливості платформи Field Manager у записі нашого мітапу:

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх