Що спільного в агронома з супергероєм?

11 апреля 2019 в 10:18

3192

Що спільного в агронома з супергероєм?

Головна суперздібність Залізної людини — інтелект. Але це не єдина подібність з сучасним агрономом.


Менеджер проектів АгроOnline Тетяна Кочеткова порівняла агронома з Залізною людиною. В чому ж вона помітила подібність?

Що спільного у Залізної людини з агрономом?

По-перше, швидка реакція. Якщо агроном знає, що завтра зміняться погодні умови, то збирати урожай необхідно сьогодні. Залізній людині також необхідно рятувати світ негайно.

По-друге, це оперативне прийняття обдуманих виважених рішень. І третє – врахування багатьох факторів. Агроном щоденно працює з ланцюгами факторів, які постійно змінюються. Це і погодні умови, і людський фактор, а, у загальній картині - зміни у хімічному складі добрив, поява нових сортів, використання новітніх технологій. Кожного разу це необхідно обмірковувати. У залізної людини для цього є помічник — J.A.R.V.I.S. (just а rаther very intelligent system — просто  швидка і дуже розумна система). А у сучасного агронома — таким помічником має стати смартфон.

Які переваги дає мобільний помічник?

Він економить час для прийняття виваженого рішення, і сам збирає дані й перевіряє їх. Сучасні системи якраз у цьому допомагають. Адже не достатньо прийняти рішення — необхідно, щоб хтось оцінив і погодив це рішення. Одна голова добре, а дві краще. У Айронмена — це  J.A.R.V.I.S., у агронома — мобільний телефон.

Агроном за допомогою такого помічника зможе швидко спрогнозувати урожайність. Також провести розрахунки щодо фактичних витрат на га і визначити собівартість продукції.

Попередження про потенційні загрози —  це те, що агровиробник хоче бачити відразу. Чи зливає механізатор зараз паливо? Чи виконує він необхідні роботи? Важливо запобігти таким ситуаціям, а не боротись з наслідками. Причому попередження має приходити туди, де їх можна відразу побачити. У Залізної людини для цього є шолом, а у агрономів — мобільний телефон.

Не варто звільняти кадри

За допомогою електронного помічника — фахівці зможуть зробити більше. Враховуючи витік кадрів із сіл до міст, вже є нестача агрономів. Тому їх не потрібно скорочувати — їм потрібно надати допомогу.  

Один із трендів сьогодні — створення диспетчерських. Агрономів навчають користуватись цифровим помічником, допомагають їм розібратися з кейсами. Якщо мобільний помічник виходить з ладу, агроном лишається.

Ми усі вчимося. Найкраща система та, яка у постійному розвитку. Дійсно, може бути ситуація зі зламом чи DDOS, або банальне відключення електропостачання. Однак сучасні помічники налаштовані, як мінімум, на збереження даних.

Які перспективи мобільних технологій?

Симуляція середовищ. Це важлива технологія для прогнозування того, що буде в полі в майбутньому. Коли цикл виробництва становить від року до десяти, необхідна допомога в аналізі великого масиву даних, аби не робити експерименти на фоні невдач.

Консолідація. Додатків для агрономів багато. Для управління підприємством сьогодні треба завантажити один додаток для земельного банку, інший — по системі зрошення, третій по аналізу. До того ж, деякі провайдери розробляють додатки лише під іOS чи Android. Виходить, що окрім різних додатків ще й виникає необхідність мати декілька телефонів. Уявіть, що Залізна людина замість порятунку людства жонглює телефонами. Тож, все прямує до консолідації, але це не завжди величезні додатки, що можуть геть усе. Можуть бути гнучкі АPI-інтеграції або глибинні зв’язки між додатками. Ми прийдемо до того, що постачальникам мобільних рішень необхідно буде кооперуватися.

Підказки. В сільському господарстві завжди присутні непередбачувані додаткові фактори, такі як погода. Технології прямують до того, що система слідкуватиме за цими факторами і буде нагадувати про шторм, ураган, і підкаже: “Завтра варто зібрати урожай” або “Необхідно перенести обприскування на післязавтра”.

Переваги мобільних рішень очевидні: економія часу, можливість перевірки даних, уникнення кризових ситуацій. Тому дані технології будуть надалі розвиватись і ставати більш зручними для агрономів.

Читайте також наш матеріал "Цифрові помічники агровиробника, що створені в Україні".

Більше про новітні технології можете дізнатись, завантаживши наш "Гід по точному землеробству".

guide precision farming

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх