Розширення доступу до IoT і GPS сприяє зростанню галузі робототехніки. Ринок сільськогосподарських роботів за прогнозами виросте з $7,4 млрд до $20,6.
Збільшення доступності IoT і GPS
У звіті MarketsandMarkets вказується, що головний чинник, який впливає на автоматизацію сільського господарства — доступність технологій IoT і GPS
На зростання ринку роботів також впливає підвищення мінімальної робочої плати, а також дефіцит кваліфікованих робітників.
Поява дешевих IoT-пристроїв дозволяє різним компаніям пропонувати своїм клієнтам різноманітне програмне забезпечення та аналітичні послуги за доступними цінами.
Програмне забезпечення дає можливість аграрію не тільки управляти господарством, але й виконувати різні роботи в полі. Сьогодні інтенсивно використовуються БПЛА для моніторингу та обприскування полів, з’являються автономні трактори та інше обладнання даного типу.
Економія робочої сили, мінімізація людського фактору та доступ до швидкої аналітики — основні чинники, які стимулюють швидкий розвиток робототехніки.
Безпілотні трактори
Сегмент безпілотних тракторів на ринку сільськогосподарських роботів буде найбільшим. Такі агрегати досить довго проходили випробування на полях у США та Японії. Навіть менш розвинуті країни, такі як Індія, випробують ці агрегати.
Хоча кількість нових сільськогосподарських програм і послуг зростає швидкими темпами, виробництво сільськогосподарського обладнання все ще буде домінувати на ринку робототехніки.
Доступ до систем автоматичного керування і підвищення точності GPS дозволили трактору та іншим сільськогосподарським наземним транспортним засобам працювати автономно. А важкі трактори в майбутньому взагалі замінять, щоб мінімізувати пошкодження ґрунту.
Дрони
Джерело: agrarszektor.hu
Дрони все частіше використовуються фермерами через їх ефективність у прийнятті оперативних та правильних рішень, які оптимізують витрати на добрива та ЗЗР, швидко сповіщають про проблемні ділянки тощо.
Детальніше про застосування БПЛА в агро — читайте в нашому матеріалі: Машинне навчання та дрони в сільському господарстві.
Більше про робототехніку — Роботи в сільському господарстві: тенденції та розвиток.
Джерело: Future Farming