Новий сервіс автоматизованої перевірки земельних ділянок перед купівлею Vkursi Zemli Scoring

23 июня 2021 в 09:16

1966

Новий сервіс автоматизованої перевірки земельних ділянок перед купівлею Vkursi Zemli Scoring

Vkursi Agro анонсували запуск нового сервісу перевірки та оцінки земельних ділянок Vkursi Zemli Scoring.


В 2020 році компанія отримала грант на розробку модулю скорингу земельних ділянок під банківське кредитування в рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International, за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Комплексна перевірка земельної ділянки за хвилину

Сервіс дозволяє в автоматичному режимі аналізувати земельні ділянки для встановлення їх придатності до купівлі-продажу та кредитування. З його допомогою можна перевірити коректність всіх юридичних аспектів щодо прав власності та оренди на ділянку, відображення ділянки, а також прав на неї в державних реєстрах та кадастрах, наявність інших обставин, що можуть вплинути на володіння та користування земельною ділянкою.

Як стверджують розробники сервісу, користувачу достатньо ввести кадастрові номери земельних ділянок, а система в режимі реального часу проведе перевірку за понад 50 параметрами. Для цього сервіс використовує відомості з відкритих джерел та державних реєстрів, таких як:

  • Державний земельний кадастр України;
  • Публічна кадастрова карта України;
  • Портал нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель;
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
  • Державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Державний реєстр судових рішень;

Перевірка триває лише декілька хвилин, а швидкість залежить від одномоментного навантаження на державні реєстри. Сервіс формує електронний протокол скорингу ділянки з повним набором проаналізованих параметрів. Головне завдання – виявити фактори, що унеможливлюють або роблять ризиковим придбання земельних ділянок чи використання їх у вигляді забезпечення банківського кредитування. Це можуть бути накладання земельних ділянок, помилки в реєстраційних даних, їх неспівпадіння в різних реєстрах, наявність обтяжень та обмежень використання земель, судових спорів. 

Спрощення доступу до фінансування

Кредитування малих фермерів в Україні сьогодні не є пріоритетним для комерційних банків, оскільки невеликі господарства часто не мають достатнього забезпечення, а трансакційні витрати на їх перевірку та оформлення угод є високими. Vkursi Zemli Scoring спростить фермерам процес залучення фінансування завдяки автоматизованому скорингу та оцінці земельних ділянок, що будуть використовуватись як забезпечення кредиту. Фермер зможе надіслати кредитну заявку, підкріплену протоколом скоринг в банки партнери Vkursi Zemli. Це допоможе банкам кардинально зменшити затрати часу на підготовку документів та знизити ризик кредитування.

Сервіс дозволяє ранжувати земельні ділянки в залежно від виявлених недоліків

Сьогодні банки бачать декілька проблем, що обмежують фінансування малих фермерів. Це вартість землі на початковому етапі ринку. Вона може різнитись між регіонами, але загальних даних по Україні у банків ще немає. Друга проблема, це собівартість кредитного процесу. Затрати часу на організацію процесу видачі кредиту під земельний пай вартістю 60 000 гривень будуть такими ж, як і при іпотечному кредитуванні фізичної особи на 1 мільйон. Тому сервіс, що дозволяє в два кліки перевірити всі можливі ризики та встановити прийнятність ділянок для кредитування, в майбутньому може бути одним із основних на цьому ринку,

розповів Микола Волков, радник з питань доступу до фінансування програми USAID AGRO.

Зараз Vkursi Zemli Scoring перебуває на завершальній стадії доопрацювання та тестується комерційними банками. Сервіс запрацює з 1 липня 2021 року разом з початком дії ринку землі.

Також дивіться наш мітап, на якому ми провели тест-драйв сервісу перевірки земельних ділянок Vkursi Zemli.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх