Робота по побудові ефективного плодоовочевого бізнесу має бути системною. Обрати правильні культури, правильні сорти, правильну ділянку. Ефективний розподіл води, добрив, засобів захисту рослин, раціональне використання людського ресурсу, економія часу — все це дозволить реалізувати автоматизація ферми.
Автоматизація ферм – це впровадження в сільському господарстві новітніх технологій, які дозволяють значно скоротити фізичні зусилля і багаторазово збільшити продуктивність шляхом автоматизації всіх процесів.
Що дає автоматизація ферм?
Процеси автоматизації ферми допомагають вирішувати безліч завдань. Говорячи про застосування інноваційної роботизованої техніки, варто відзначити точність роботи таких пристроїв. Різноманітні датчики дозволяють досягати точності у виконанні завдань, проводити всі процеси якісно та своєчасно.
Більш того, автоматичні пристрої здатні працювати необмежену кількість часу для виконання поточних завдань. Так, на відміну від людини, робот не може втомитися, захворіти або взяти лікарняний.
Як мінімізувати людський фактор?
Фактично, правильно підібране програмне забезпечення може замінити більшу частину офісних співробітників для великого господарства, залишивши при цьому лише декількох фахівців, які будуть працювати з програмами. Очевидно, що це колосальна економія оплати праці, при цьому продуктивність й точність значно збільшуються.
Будь-який вид автоматизації мінімізує людський фактор, вирішуючи питання нестачі кадрів.
Які основні переваги надає автоматизація фермерам?
Серед основних переваг автоматизації для фермерів:
- скриті можливості – якщо фермер має дану систему, то усі робочі процеси є “прозорими” для банків;
- можливість дистанційного контролю;
- зменшення кількості людської робочої сили завдяки системі автоматизації на 10-15%;
- економічна вигода для закритого ґрунту;
- додатковий захист інвестицій завдяки системі автоматизації;
Автоматизація збільшує коефіцієнт використання часу, зображуючи статистику, завдяки якій можна оптимізувати технологію вирощування, покращуючи якість та кількість врожаю.
Який мінімальний розмір інвестицій в автоматизацію?
Розмір інвестицій залежить від ряду факторів, включаючи величину установки, місце розташування господарства, доступні енергоносії й ціни на них, а також остаточний дизайн всієї установки.
Датчики фітомоніторингу
Фітомоніторинг спрямований на удосконалення керованих факторів врожайності, дає можливість вчасно приймати правильні рішення стосовно поливу, застосування добрив, хімічної обробки поверхні, інших операцій.
Основні датчики фітомоніторингу:
- Датчик діаметра стебла
Інформація збирається датчиками та надходить через стільникові мережі на сервер, який обслуговує компанію, після чого обробляється спеціальною програмою і легко може бути переглянута у вигляді графіків і таблиць та використовуватися для аналізу стану рослин й подальшого прийняття рішень.
- Датчик зростання плоду
Дозволяє скоротити використання природних ресурсів і забезпечити охорону навколишнього середовища, дає можливість отримувати максимум врожаю, контролювати весь процес його формування і якість сільгосппродукції.
- Датчик температури листя
Дозволяє визначити значення температури листя і бруньок, може використовуватися для попередження фермерів про потенційну небезпеку замерзання рослин.
Як правильно вибрати потрібну систему та датчики?
Процес вибору необхідної системи або датчиків включає такі процеси як:
- визначення мети використання системи/датчиків
- ознайомлення з чинними системами та досвідом їх налаштування
- врахування соціальних опитувань, відгуків
- перевірка наявності супроводження системи/датчиків
Тенденція автоматизації зараз лише зростає, адже цей процес забезпечує безліч переваг як для фермерства, так і для кінцевого споживача. З кожним роком все більше невеликих господарств починають робити перші кроки в процесах автоматизації, що позитивно впливає на їх розвиток.
Читайте також: Як розбагатіти на автоматизації ферми
Проект реалізовується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.