Як розбагатіти на автоматизації ферми?

Агро Інноваційний Клуб

2 июля 2021 в 16:14

3195

Як розбагатіти на автоматизації ферми?

Хочете зайнятися вирощування ягід чи фруктів або вже маєте 1-2 га? Значить, вам вже потрібно думати про автоматизацію ферми, щоб бути рентабельними.


Висока конкуренція між фермерами, жорсткі вимоги до якості продуктів — все це вимагає підвищення ефективності вашої ферми. 

Ефективний розподіл води, добрив, засобів захисту рослин, раціональне використання людського ресурсу, економія часу — все це дозволить реалізувати автоматизація ферми. І можете займатись розвитком бізнесу, а не контролювати виробничі процеси. Ви будете витрачати менше, отримуючи при цьому кращий врожай.

З чого починати автоматизацію? 

Автоматизація — це не просто внесення добрив, води чи якогось розчину в автоматичному режимі. Це більше про системність підходу. Коли фермер має комплексну картину по всім полям, тоді набагато легше розуміти фізіологію будь-якої рослини і отримані знання застосовувати на практиці. Завдяки такому рішенню фермер розвиває “гнучкість свого мозку”  і постійно розвивається. 

  • По-перше, потрібно визначитися з рослиною, яку будете вирощувати. 
  • По-друге, підібрати ділянку. 
  • По-третє, обов'язково зробити аналіз ґрунту та води. 
  • По-четверте, обрати перевірене і якісне обладнання. 

Бажано, щоб всі компоненти системи автоматизації були від однієї компанії або компаній партнерів. В одному місці купили датчики, в іншому — блок, в третьому — поливальний вузол. Все скрутили разом і сподіваємося, що буде працювати. На жаль, так це не працює. Здається, що купувати все в одному місці дорожче, але ви купуєте робоче рішення, яке дасть ефект. Не обов'язково купувати імпортні системи, адже є українські, які більше доступніші і нічим не програють закордонним аналогам. Наприклад, інноваційна українська система від компанії Smartep

Які переваги отримує фермер від автоматизованого рішення?  

Завдяки модульним системам Smartep, які збираються персонально під кожне господарство, клієнту вдається зекономити власні кошти. Рішення автоматизації господарства і професійний контроль за вирощуванням є каталізаторами економії добрив, водних ресурсів та електроенергії. Фермер отримує гарантію на отримання врожаю, оскільки автоматизоване рішення тримає весь процес під контролем 24/7.  Шляхом автоматизації фермер збільшує врожайність господарств, тим самим зменшується собівартість і покращується якість вирощеної продукції. Крім того, автоматизовані системи нівелюють людський фактор, який є однією з головних проблем у сільському господарстві, зменшуючи ризики для користувача. 

З якими культурами працює система автоматизації Smartep і хто є клієнтами? 

З будь-якими, аби вони були легальними. 

Рішення автоматизації використовують на вертикальних фермах (зелень, полуниця), на ягідних господарствах, на плодово-овочевих, на грибних господарствах, на равликових фермах, для аквапоніки (вирощування риби разом з рослинами). Є окреме рішення для vip-теплиць і для ландшафтних поливів. Якщо теплиця менше ніж 500 кв.м., то комплексна автоматизація буде дорогим рішенням і навряд чи себе виправдає. 

Підбирається лише система чи технологія також?  

Компанія Smartep надає не лише обладнання, а й консультації, рецепти по кожній рослині, рекомендації технолога. Як показує практика, клієнти не дуже спеціалізуються в аграрній сфері, бо приходять у цей бізнес з різних галузей. Маючи систему автоматизації і правильно прописану технологію — можна працювати на випередження, уникаючи розвиток хвороб або інших проблем. 

Що зупиняє фермерів у використанні даних технологій?

В Україні даний ринок тільки починає розвиватися. І одна з головних проблем на українському ринку — побоювання купувати сервіс наосліп. У нашій країні відсутні стаціонарні лабораторії, де новачок або фермер міг би практично дослідити як працює автоматизоване обладнання, зрозуміти всі його переваги і власноруч переконатися настільки воно є ефективним. 

Поширені помилки, яких допускаються фермери 

По-перше, не звертають увагу на якість води. Більшість спочатку вибирають ділянку, купують обладнання, висаджують рослини, а тільки потім роблять аналіз води і ґрунту для зрошення. А робити даний аналіз потрібно раз на сезон, аби розуміти загальну картину і які хімічні елементи накопичуються на ділянці. Адже ґрунтам характерно засолюватися. Відповідно родючість зменшується і тоді доведеться використовувати більше хімічних препаратів. 

По-друге, не досконале розуміння технологій вирощування. 

І по-третє, здійснюють полив безпосередньо зі свердловини холодною водою. У результаті чого рослина перебуває у стресовому стані і починає гнити коріння. Адже оптимальна температура поливу повинна бути 18-20°C.

За який час такі рішення окупаються і яка вартість? 

Окупність обладнання Smartep в середньому становить 1,5-2 сезони. Мінімальний вузол на невелику площу — коштує близько 100 тисяч грн. 

Ризики, які нівелює автоматизація 

Система дискової фільтрації в полі

Бувають такі випадки, коли за одну ніч фермери втрачали 70% урожаю через одну помилку. В системах Smartep окрім автоматизації ще є резервні контури, які також надаються клієнту. Якщо виходить з ладу основна помпа або відключається електроенергія, то завдяки їм відбувається інформування фермера про аварійну ситуацію. А далі за алгоритмом виконуються операції, які запрограмував інженер (екстрене помпування води або включення резервної помпи). Також сповіщає система про зміни погодних умов, аби фермер міг завчасно захистити рослини. 

Тобто, аграрій має постійну мобільну перевагу і може відразу зорієнтуватися у будь-якому питанні дистанційно. 

Які рішення пропонують автоматизовані системи Smartep? 

  • дистанційне керування насосною станцією(-ями) — частотний перетворювач, каскадний режим роботи;
  • автоматичне керування промивкою фільтрів (дисковий, преднасосний, піщано-гравійний);
  • автоматичне внесення добрив за різними параметрами; 
  • облік витрат по воді, добривам, час роботи кожної ділянки поливу з архівом; 
  • зняття показників з датчиків і задіяння їх в алгоритмі роботи;
  • автоматичне промивання системи поливу за алгоритмом (або сповіщення про таку необхідність); 
  • автоматичний контроль кислотності (рН) та вміст солей у воді; 
  • окремий рецепт внесення добрив для кожної ділянки поливу;
  • керування системою перемішування маткових розчинів;
  • легка інтеграція з існуючою системою поливу;
  • моніторинг метеоумов;
  • підключення будь-якої периферії;
  • віддалений моніторинг і статистика;
  • система сповіщення про аварійні ситуації;
  • радіокеровані модулі — станція, яка працює в радіусі 50 км без електрики та інтернету і підтримує контроль за поливом на віддалених площах;
  • створення будь-якого можливого алгоритму роботи. 

В Україні дуже активно сьогодні розвиваються невеликі тепличні господарства і цей семенг з кожним роком зростає. Даний сервіс також стане в нагоді тим, хто планує масштабувати свій бізнес і хоче навіть на відстані тримати все під контролем. 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх