Limagrain продовжують поставляти власне насіння на росію

29 марта 2022 в 11:00

3224

Limagrain продовжують поставляти власне насіння на росію

В той час як російські окупанти сіють в наших полях снаряди і міни, компанія Limagrain дбає щоб російські поля були засіяні якісним насінням. Limagrain Europe пояснили свою позицію щодо поставок насіннєвого матеріалу на росію. На сторінці LG Seeds Ukraine в соцмережі facebook, була розміщена заява, що містить тези, з якими важко погодитись. Нижче цитуємо першоджерело.


По-перше, компанія приєднується до засудження російської агресії.

Ця війна викликала одностайне засудження, до якого Limagrain цілком приєднується. У зв'язку з цим, першим пріоритетним напрямком діяльності Limagrain є забезпечення насінням українських партнерів та клієнтів, щоб гарантувати безперервний розвиток сільського господарства у країні.

Проте:

Відповідно до наших зобов'язань як компанії, що входить до харчової галузі, згідно з декларацією країн Великої сімки — ми не припиняємо постачання насіння до Росії, яка є однією з найбільших країн-експортерів зерна у світі. Крім того, на сезон 2022 року все насіння було уже законтрактовано і більшість об’ємів поставлено. Ми уважно стежимо за ситуацією, щоб зуміти ухвалити найбільш доцільне рішення на наступний сезон. Крім цього, ми припиняємо всі наші інвестиційні проекти у Росії.

Така “принципова” позиція співпадає з баченням деяких інших компаній, та тому вже навіть не дивує. Раніше ми писали, що продовжує постачати насіння та хімікати російським аграріям виробник пестицидів і насіння сільськогосподарських культур Syngenta. На сторінці Сингента Україна в facebook навіть не було ніяких заяв, які б пояснили таку поведінку, а сама сторінка не оновлюється з 3 березня. Таким чином заклики українських аграріїв, які обурені такою поведінкою компанії залишаються без відповіді.

Продовжує працювати на росії, та допомагає руським аграріям проводити посівну селекційна компанія KWS. У заяві компанії від 22 березня також йдеться про “рішуче засудження застосування військової сили російським урядом” та про “вимушене” продовження роботи з країною-агресором.

відповідно до положень ЄС та міжнародних санкцій, KWS продовжить роботу та постачання насіння для фермерів та цивільного населення Росії.

Це наш внесок у зростаючий світовий попит на продукти харчування. Забезпечення продовольства є основною потребою всіх суспільств. Насіння сільськогосподарських культур не підпадає під санкції, які зараз накладаються на країни з гуманітарних міркувань, оскільки вони є основою для продовольчого забезпечення та харчування людей.

І далі в заяві компанії, яка при будь-якій слушній нагоді згадує про 165 років поваги до сімейних традицій, йдеться.

Ми повністю розуміємо заклик до подальших заходів для посилення тиску на російський уряд. Проте, з огляду на нестачу сільськогосподарської продукції, що насувається, ми вважаємо своїм обов’язком як початкової частини ланцюга постачання продовольства виконати свій обов’язок перед фермерами та суспільством і відігравати свою роль у глобальному постачанні продовольства.

Тобто ті ж самі заяви про забезпечення захисту базових прав людини на їжу, на які так зручно посилаються компанії з подібною позицією по співпраці з країною вбивць. Як раніше про це йшлося в заяві компанії Cargill: “Право на їжу є основним правом людини, яке ніколи не повинно використовуватися як зброя”.

По всьому подивитись, так у компаній зв’язані руки, зерно законтрактоване, угоди підписані і зробити нічого не можна. Та чому тоді компанії Corteva Agriscience контрактні зобов’язання не завадили покинути російський ринок? Corteva — один із найбільших у світі виробників насіння сільськогосподарських культур та засобів захисту рослин, яка виробляє насіння під брендами Pioneer, Encirca, Brevant.

В заяві компанії йдеться.

Наразі вся комерційна діяльність в Росії призупинена. Повага до суверенітету країн і демократії має першорядне значення, а війна та насильство не є прийнятними способами вирішення розбіжностей.

Примітка: щодо поставок насіння компанії Corteva Agriscience на росію після 24 лютого, в коментарі на офіційній сторінці компанії в facebook йдеться: “Ми вимушені виконати договірні зобов'язання, які виникли до 24 лютого 2022 року. Жодних нових постачань до країни не відбувається і не планується”. За не підтвердженою поки інформацією, компанія вже відмовилася від поставок законтрактованого насіння на росію, пообіцявши повернути гроші за проплачений товар в рублях.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх