IT-технології для пасічників: ТОП-5 компаній, що працюють над розвитком бджільництва

Джерело фото: beevt.com

Джерело фото: beevt.com

Найпопулярніші IT-рішення, що функціонують сьогодні на ринку та вирішують проблеми отруєння бджіл та запилення сільськогосподарських культур.


BeeHero

Компанія BeeHero пропонує технологію, яка дозволить пасічнику в режимі реального часу спостерігати за діяльністю бджіл всередині вулика. IT-рішення допомагає виявляти хвороби, стежити за статусом матки.

 

Платформа поєднує в собі складні алгоритми машинного навчання з сенсорами, щоб стимулювати повний розвиток виробництва під час найважливіших циклів запилення. Також BeeHero надає ефективні запилювачі, які можуть збільшити врожайність на 30%.

Компанія розробила технологію вимірювання якості запилення в реальному часу —  Pollinate, яка дозволяє оптимізувати розгортання вуликів. Сьогодні новатори розробляють технології, які дозволяють знизити смертність бджіл та виявити проблеми запилення. 

ApisProtect

Компанія ApisProtect використовує унікальну інноваційну технологію, яка допомагає бджолярам підвищити продуктивність вуликів. Стартап використовує IoT технологію  для моніторингу вуликів. За допомогою машинного навчання платформа збирає дані різних джерел інформації про колонії бджіл, тестує захворювання, надає звіти, сукупні та анонімні дані зібрані з вуликів по всьому світу. 

Ці відомості опрацьовує платформа та надсилає пропозиції пасічнику щодо покращення здоров’я колоній бджіл. Функціонал платформи дозволяє пасічнику контролювати свої вулики, оцінювати їхній стан, керувати часом та ресурсам, вчасно виявляти слабкі колонії.

BEEP

BEEP — онлайн платформа, яка дозволяє керувати  даними, надавати інформацію про бджолині колонії з будь-якого місця. Технологія працює у цифровому форматі, оснащена програмою для ведення записів пасічника, які доповнені автоматичною системою моніторингу з використанням датчиків. Функціонал BEEP дозволяє підтримувати здоров’я бджолиних сімей та швидко реагувати при виявленні негативних факторів.

Функції платформи однаково працюють на кожному ґаджеті. Для повноцінного ведення запису роботи бджоляра можна додати автоматично виміряні дані ваги вулика за допомогою датчиків.

Завдяки платформі пасічники мають змогу отримувати більш детальну та своєчасну інформації про стан колоній, обмінюватись даними та співпрацювати з іншими пасіками.

Ubees

Ubees інтегрує “розумні” системи на пасіках. Компанія поєднує традиційний досвід ведення бджільництва з наукою та інноваціями, а також надає послуги запилення, особливо для мигдалю. Ubees розробляє систему управління даними для кращого ведення бізнес-процесів та впроваджує технологію екологічної чистки для зменшення стресу у вуликах. 

Macedonian Honey

Macedonian honey створюють свої технології для боротьби зі шкідниками, хворобами та смертністю бджіл. Компанія розробила новий вулик Elle-Hive, який утримує запах і тепло. Всередині використовують лише натуральні матеріали, оскільки хімікати та кислоти можуть порушити ефективність роботи комах. Бджоли, вирощені в Elle Hive, стають міцнішими, а їх генетичний матеріал дозволяє майбутнім поколінням краще боротись з хижаками.

Вулик Elle-hive

Унікальність такого типу вулика полягає у використанні сучасних знань, які дозволяють максимально адаптувати їх до життєвого циклу бджіл та їхніх потреб. Вулики виготовлені із дерева та оснащені глибокою рамкою для ефективного розвитку колоній, вертикальними розширеннями, які ефективні під час сезону зберігання меду, та додатковим ізоляційним простором над колонією для пересування бджіл взимку та багато іншого.

Читайте також: як створити пасіку та заробляти на бджільництві.

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх