Ісландський досвід використання геотермальної енергії в сільському господарстві

22 июля 2019 в 14:30

4077

Ісландський досвід використання геотермальної енергії в сільському господарстві

В Ісландії фермери використовують геотермальну енергію для вирощування томатів, огірків та паприки. Це джерело енергії забезпечує опалення та освітлення у теплицях, що дозволяє фермеру отримувати врожай увесь рік.


Палла Олафссон — ісландський фермер. Півроку на його господарстві від'ємна температура, а сонце з'являється дуже рідко. Однак тепло і світло в теплиці дозволяють фермеру вирощувати соковиті помідори і огірки навіть в суворі зими. І це завдяки геотермальній енергії, через яку Ісландію ще називають "країною полум'я та криги".

Геотермальне поле Ісландії

Ще 20 років тому в Ісландії останній врожай помідорів збирали вже в листопаді, а потім чекали аж квітня. Фермер Олафссон навчився використовувати геотермальну енергію, щоб забезпечити свою ферму постійним джерелом енергії. Це дало змогу отримувати понад 500 т томатів, огірків і паприки щороку. Відтоді долина Hveravellir стала однією із найбільших овочевих господарств Ісландії. 

Як працює ця система?

Чверть електрики Ісландії отримується з геотермальних джерел енергії. Ці ж джерела використовуються і для теплиць. Гаряча вода надходить в систему опалення. Штучне освітлення також отримується завдяки геотермальним джерелам. Це світло допомагає агровиробникам вирощувати культури навіть взимку, коли тривалість світлового дня становить всього 3 години.

Ісландці почали використовувати геотермальні джерела у своїх теплицях понад 20 років тому. Однак справжні зміни почалися після впровадження сучасних технологій. Тепер фермери можуть управляти своїми господарствами дистанційно за допомогою смартфона.

Читайте також: Як мобільний інтернет змінює сільське господарство в Південно-африканській республіці.

У кожній теплиці є головний комп'ютер, який підключений до метеостанції, персонального комп'ютера та інтернету. Завдяки гаджетам, фермер може дистанційно поливати рослини, управляти фермою, відкривати вікна і змінювати налаштування у кожній теплиці.

Розвиток сільського господарства Ісландії: підтримка влади

Історично склалося, що Ісландія імпортувала велику частину продукції. Однак період фінансової кризи у 2008 році, а також виверження вулкана у 2010 році, коли літаки не могли перевозити продукти харчування, змусили населення замислитись над самозабезпеченням.

Місцеві експерти відзначають, що в Ісландії збільшилися продажі внутрішньої продукції. Вони впевнені, що використання геотермальної енергії — це правильне рішення для віддалених островів, оскільки несприятливі погодні умови негативно впливають на врожайність.

Цього року почали розвозити продукти з ісландських ферм до дитячих садків. Ця продукція не містить пестицидів. Також власники виробництв роблять все можливе, щоб спонукати людей купувати їхню продукцію. Однак вони вважають, що уряд також повинен сприяти цьому. 

Деякі експерти вважають, що владі байдуже походження харчових продуктів. І її не хвилює, що фрукти та овочі можуть містити шкідливі хімічні речовини.

Прес-секретар Міністерства промисловості й інновацій Ісландії стверджує, що уряд працює над проектом закупівлі місцевих харчових продуктів для державних установ. Однак фермери впевнені, що впровадження цього проекту недостатньо. Влада повинна надати їм пільгові тарифи на електроенергію для отримання більшої кількості продукції.

Сьогодні  лише 0,5% всієї електроенергії Ісландії залучено на сільських господарствах. Тому власники теплиць і стверджують, що вони не повинні оплачувати енергію за високими тарифами.

Використання геотермальної енергії для вирощування харчових продуктів — це справжній прорив не тільки для ісландських фермерів, а й для всього світу. Таке джерело допомагає зберегти екологію, а також забезпечити людей місцевою й здоровою їжею.

Також читайте: Чи є майбутнє у вертикальних ферм в Україні

Джерело: weforum.org

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх