Голова Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Павер 6 жовтня прибула до Києва.
У рамках візиту Саманти Пауер, Адміністратора Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) відбулася зустріч чиновниці з українськими фермерами та представниками технологічних компаній. Ключовою тезою зустрічі стало обговорення роботи аграріїв в умовах війни, доступу до інноваційних технологій та продовження реалізації проєктів USAID АГРО в Україні для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.
Зустріч відбулася 6 жовтня у Міжнародному центрі з точного землеробства AgriLab, до якої долучилися представники малого та середнього агробізнесу. Керівниця USAID в деталях дізнавалася про виживання агробізнесу в умовах війни та запевнила, що Америка продовжить активно підтримувати українських агровиробників, забезпечуючи подальше фінансування спеціалізованих проєктів та доступ до технологій в цей непростий час. В тому числі наголосила, що наразі всі розуміють гостру потребу забезпечити роботу експортного коридору та зберігання цьогорічного врожаю.
Зустрічаючись з українськими фермерами, я побачила ключовий напрямок роботи USAID, який полягав у забезпеченні доступу до інновації, що допомагають їм продовжувати годувати світ. Ці дрони дозволяють фермерам дистанційно захищати та удобрювати посіви та уникати потенційних наземних мін. При цьому збільшувати врожай, одночасно зменшуючи споживання палива та води
У рамках зустрічі відбулося представлення результатів партнерського Проєкту USAID та групи компаній DroneUA, який з початку війни було переформатовано під надання аграріям безкоштовних послуг дронами-обприскувачами. Загалом послуги отримали 92 мікро, малі та середні агровиробники в 15 регіонах України. За словами Валерія Яковенка, співзасновника DroneUA, оціночний економічний ефект від використання дронів одним із учасників проєкту із земельним банком в 50 га становить близько $3,5 тис. Якщо ж масштабувати ці показники на 1 млн. га оброблених дронами-обприскувачами, то додатковий економічний ефект на рівні країни досягне $65,5 млн.
Крім того, влітку Агентство США з міжнародного розвитку USAID передало українським аграріям 28 супутникових інтернет-терміналів Starlink та анонсувало "Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні" (AGRI) на $100 мільйонів.
Ця ініціатива розширить доступ аграріїв до матеріалів, що є критично важливими для агровиробництва – насіння, добрива, сільськогосподарської техніки та інновацій, що забезпечать підвищення ефективності та скорочення витрат.