Dahlia Robotics розробила робота для механічного видалення бур’янів

30 декабря 2021 в 14:12

3766

Dahlia Robotics розробила робота для механічного видалення бур’янів

Німецька компанія Dahlia Robotics розробила автономного робота, який механічно видаляє бур'яни. Dahlia 3.3 — це високоточний робот, який сьогодні призначений для видалення бур'янів у міжряддях на полях, де вирощують цукровий буряк та салати.


Компанія наголошує, що потреба у скороченні використання пестицидів зростає. Європейський Союз оголосив, що хоче використати системи органічного землеробства на 25% сільськогосподарських угідь та планує на 50% скоротити використання хімічних пестицидів до 2030 року.

За допомогою робототехніки Dahlia 3.3 фермери можуть уникнути використання гербіцидів та зекономити кошти на оплату праці. Точність, швидкість і здатність працювати на важких ґрунтах – ключові переваги цього робота.

Роботоздатність 24 год/доба

Робот Dahlia 3.3 обробляє 6,4 га цукрових буряків за один сезон прополювання. Коли наступного року буде запроваджено нічний режим роботи, площа обробітку кожного робота за сезон становитиме 20 га. Компанія очікує, що у 2022 році робот зможе працювати цілодобово.

Dahlia 3.3 має легкий алюмінієвий корпус і обробляє три паралельні ряди одночасно. Наприкінці рядів робот автоматично повертається. Він підтримує відстань між рядами від 40 до 60 см. Час його роботи сягає понад 8 годин. Також робот має автономну навігацію на живленні від сонячних батареях.

Читайте також про роботизовану платформу "Скорпіон Агро", що доступна в Україні

Інструменти для прополювання

Dahlia 3.3 може використовувати два інструменти для прополювання, які можна легко замінити. Перший інструмент для швидкого прополювання з двома V-подібними лезами. Швидкість прополювання лазером понад 30 см за секунду. Другий інструмент має точні свердла, які можуть прополювати рослини на відстані до 3 мм.

Згідно з Dahlia Robotics, енергетичне ядро ​​робота є основою модуля прополювання. Він приводить у дію та контролює роботу інструментів. Графічний процесор забезпечує обробку зображень, використовуючи нейронні мережі, щоб відрізнити посіви від бур'янів. Оптичне розпізнавання бур'янів в реальному часі має точність 99%.

Читайте також: Robotec — український автономний робот для знищення бур’янів мікрохвилями

Дистанційне управління

Роботомашиною легко керувати за допомогою смартфона. Знімки з бортової камери транслюються у прямому ефірі на телефон оператора. Легкого робота можна навантажити на невеликий причіп за 2 хвилини.

Весною 2022 року Dahlia Robotics протестує Dahlia 3.3 на кількох фермах. Компанія все ще шукає фермерів для участі у випробуваннях. Вона розраховує випустити роботів промислового класу до кінця 2022 року.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх