Чи варто купувати дрон для внесення ЗЗР?

13 сентября 2021 в 11:00

3346

Хочете придбати дрона, але сумніваєтеся? Не знаєте який дрон обрати для свого господарства? Ми розкажемо про головні переваги та недоліки дронів на українському ринку.


Фермери завжди стикаються з великою кількістю різних проблем, які сильно впливають на якість і кількість врожаю, на прибуток. Все це підштовхує фермерів до використання високотехнологічної сучасної техніки, здатної швидко зібрати інформацію про проблему, щоб оперативно ухвалити рішення. Аграрії все більше довіряють технології ультрамалого внесення ЗЗР. Цьому сприяють погодні умови, економічний розрахунок, вигоду, яку отримують і простота використання людського ресурсу.

Як стало можливим внесення ЗЗР дронами? 

Ще у 2007 році компанії початківці, які запримітили технологію ультрамалооб’ємного  внесення. Тоді ж побачили необхідність її використання в Україні та почали працювати агродронами. У першу чергу це пов’язано з погодними умовами та з формою полів, їх доступністю та термінами внесення. Не кожен обприскувач самохідний або причіпний в конкретний проміжок часу може обробляти поле. Дрони можуть обробляти поля у будь-який час і при необхідності можна навіть вносити ЗЗР під час дощу. Єдине — трохи втрачається ефективність. Проте вони працюють під час складних погодних умов, на відміну від колісної техніки. Дрон сканує рельєф, розпорошуючи необхідну кількість рідини, коригує висоту польоту і обсяг розчину, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 

Раніше ми вже розповідали про сам процес внесення ЗЗР та добрив дронами. Можете ознайомитися з корисним гідом аграрія по можливостях, проблемам та постачальникам послуг. 

Як за допомогою ультрамалооб’ємного внесення можна заощаджувати ЗЗР? 

Для ефективного і безпечного застосування засобів захисту рослин необхідно, щоб машини й обладнання для їх внесення забезпечували якісні показники технологічного процесу. Якість і точність внесення пестицидів значною мірою залежать від грамотної настройки й регулювання техніки, яка обприскує. Неправильне налаштування, регулювання машин і устаткування для застосування пестицидів призводять до непродуктивних втрат препарату, забруднення навколишнього середовища, перевищення допустимих залишкових кількостей на рослинах. 

У середньому на один гектар землі обприскувач використовує 200 літрів. Для того, щоб вносити за стандартною технологією — треба забезпечити постійний доступ води. Технологія ультрамалого внесення, тобто вноситься робочий розчин не більше ніж 5-10 л на га. Це зменшує на 90% потребу води на площу. У деяких випадках прискорює процес взаємодії ЗЗР з культурою або шкідниками. І результат аграрій отримує швидше. 

Що економимо? Хімічні препарати, воду. Якщо розглянемо стандартний класичний метод внесення, то близько 30% хімії потрапляє в ґрунт і там залишається. При ультрамалооб’ємному внесенні вноситься “туман”, який осідає на листві. Якщо взяти до уваги кількість діючої речовини, яка потрапляє на рослину, то її концентрація вища. Коли працює дрон, то за рахунок турбулентних потоків, які сходять — дрібнодисперсна крапля осідає відразу на зворотну сторону листка рослини. Прискорюється ефект і менша кількість хімії поглинається в ґрунт.

Переваги використання дронів:

  • Точність внесення ЗЗР

Точкове внесення розчину, дасть можливість покрити проблемні ділянки посівів без застосування техніки.

  • Оперативність

Ви завжди зможете зробити обприскування посівів засобами захисту рослин в плановому або позаплановому режимі.

  • Ефективність

Форсунки дрона, працюють за принципом сітчастого барабана: дрібні краплі та однорідна хмара гарантують економію води та влучне попадання розчину в продихи рослин.

  • Економія

Відчутна економія засобів захисту рослин: завдяки точковому внесенню розчину.

Використання безпілотників активно застосовується в сільському господарстві країн зі складним рельєфом і сухим вітряним кліматом. 

Завдяки функціональним можливостям агродронів їх можна впевнено назвати незамінним інструментом для вирішення багатьох сільськогосподарських завдань.

Скільки коштує дрон в Україні? 

Проаналізувавши український ринок, ціновий діапазон на дрони коливається від $10 до $50 тисяч. Ціна залежить від комплектації і вибір досить широкий. Також є гібридні установки та електричні. На сьогодні компанія Техноторг  є офіційним дилером дронів Lavol. 

Які переваги має дрон Lavol? 

Усі дрони працюють за однією технологією — ультрамалооб’ємного внесення. Це не означає, що Lavol відрізняється від інших. Однак єдина його відмінність від XAG — форсунки. Оскільки XAG використовує активні відцентрові форсунки. Чому активні? Тому що мають моторчик з крильчаткою, яка за рахунок відцентрової сили розбиває краплю і можна регулювати дисперсність навіть у польоті. Відповідно аграрій може регулювати розмір краплі. У результаті отримуємо перевагу у роботі під час складних погодних умов. Однак, як показує практика, дані форсунки швидше зношуються, ніж щілинні. І найголовніше — будь-який дрон потребує правильного догляду. 

Як обрати дрон серед нішового сегмента? 

У першу чергу звертайте увагу на авторитетність продавців дронів. Наприклад, компанія маловідома, то маржа не дуже велика, але при цьому очікувати комплексної гарантії не варто. Водночас якщо компанії гіганти, то маржа трохи вища, однак не варто турбуватися з приводу надійності, якісного обслуговування та сервісу. 

Скільки сьогодні в Україні коштує гектар десикації? 

Кожного року під час збору врожаю на полях в аграрному господарстві застосовується десикація. Десикація — це зневоднення тканин рослин шляхом обробки їх хімічними препаратами (десикантами). Сьогодні вартість десикації дроном за один гектар становить приблизно 300 грн. Господарству, яке має від 500 га агродрон окупиться повністю за один сезон.

Які є ризики використання дронів? 

З одного боку використання безпілотників спрощує життя аграріям, а з іншого — ускладнює. 

Ризики:

  •  неправильна експлуатація обладнання;
  • недбалість операторів (літають біля електричних стовпів, під проводами);
  • недостатньо досвіду для вирішення проблемної ситуації;
  • довготривала безперервна робота однієї й  тої самої команди фахівців на одному об’єкті;
  • навмисне вимикання засобів запобігання перешкод з різних причин;
  • невчасно проведено планове ТО; 
  • на жаль, дрони не тільки літають, але і падають, врізаються у дерева;

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх