Без обліку й автоматизації свинокомплекс не може бути ефективним

10 июля 2020 в 11:00

2895

Без обліку й автоматизації свинокомплекс не може бути ефективним

В Україні більшість малих і середніх підприємств, навіть тих, які належать до аграрних підрозділів великих фінансово-промислових груп, рахують “на око” свиней, корми та ліки. Так само менеджмент, за браком ефективної системи обліку, “на око” планує приріст поголів’я, закупівлі та витрати кормів і ветеринарних препаратів. Усе разом призводить до великих перевитрат.


Так вважає Микола Бабенко, генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві та виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі”.

Микола Бабенко

Ні керуючий, ні тим паче директор чи власник не скажуть, як правило, скільки свиней та якого віку є в господарстві на поточний момент, яка вага тварин, скільки споживають корму та скільки мали би споживати, скільки витрачають ліків і скільки мали би витрачати. За документами  майже всі свині на українських свинокомплексах ростуть 6 місяців, а за фактом — 7-8 місяців, а то й довше. Якщо ж не виростити свиню до 110 кг за 6 місяців, то починається втрата прибутку свинокомплексу і часто просто збитки

зазначив експерт.

За наявності автоматизованого обліку та спеціалізованої програми, яка синхронізується з бухгалтерією, таких випадків просто не може бути, і наявне поголів’я завжди актуальне, а в програмі ПігЦентр, наприклад, є змога  ще і собівартість контролювати, в реальному часі, кожної технологічної групи. Поголів’я супроводжується від народження до продажу. Це дозволяє здійснювати довгострокове планування, чого на більшості свинокомплексів досі немає.

Такі системи, з досвіду їхнього впровадження Центром підвищення ефективності в тваринництві, вирішують і деякі проблеми з менеджментом, керувати свинокомплексом стає простіше, а у керівника та власника з’являється об’єктивний критерій оцінки роботи підприємства — собівартість.

Як ми раніше повідомляли, Асоціація “М’ясної галузі” започаткувала програму “Нове свинарство 2025” реалізація якої у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

Асоціація “М’ясної галузі” запрошує організації та підприємства до взаємодії в реалізації Програми “Нове свинарство 2025”.

Форма приєднання до Програми

Олександр Кривенко

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх