Автономні трактори: перспективи розвитку

6 февраля 2021 в 16:00

3738

Автономні трактори, що виконують польові роботи все ще недоступні для більшості фермерів у всьому світі. Однак, автоматизовані рішення стають доступнішими у ціні й починають конкурувати зі звичайними тракторами.


Автономний трактор Case IH

Case IH представив концепт автономного трактора ще у 2016 році.  Інноваційна модель може працювати з широким асортиментом навісних знарядь; також інженери зазначили, що у трактора не буде кабіни для оператора.

Автономні трактори покращують управління агробізнесом, оскільки їх впровадження впливає на розподіл робочої сили, логістику та допоможе знизити використання ресурсів.

John Deere

Погляд John Deere на сучасний трактор ще більш радикальний, адже інженери створили машину без паливного бака, кабіни і традиційної трансмісії. Ці елементи зазвичай займають багато місця на звичайному тракторі. Натомість трактор має електропривод, що оснащений кермовим управлінням.

Подальшим розвитком проекту стала розробка автономного електротрактора з потужністю 500 кВт, який працює від акумуляторів. Новий трактор відрізняється компактністю і може бути оснащений колесами або гусеницями. 

Kubota X Tractor — Cross Tractor

Kubota в розробці автономних тракторів також робить акцент на електродвигуни, які будуть забезпечувати достатню потужність протягом тривалого часу. X Tractor-Cross Tractor буде оснащений системою регулювання висоти для роботи з різними культурами.

Основною мотивацією Kubota для створення автономного трактора є швидке старіння і скорочення чисельності японських фермерів, а також тенденція до об'єднання багатьох сімейних ферм в меншу кількість великих підприємств.

З цієї ж причини компанія запустила трактор AgriRobo — звичайну виробничу машину, оснащену технологіями автономного управління для практичних польових випробувань. Kubota зазначає, що AgriRobo дозволяє оператору планувати, змінювати і контролювати всі автономні операції, щоб уникнути небезпечних маневрів у роботі.

NHDrive — автономний трактор дистанційного управління

В той час як компанії Yanmar, Mahindra й інші розробили технології самоуправління для стандартних тракторів, New Holland виходить з гнучкості своєї концепції NHDrive зі звичайною кабіною і системами управління.

Свій трактор NHDrive вони розробили у співпраці з Autonomous Solutions Inc. Його можна контролювати і управляти за допомогою настільного або портативного пристрою. Він надає своєму дистанційному оператору дані про трактор чи агрегат в реальному часі, показує маршрут, видаючи до чотирьох зображень з камери в реальному часі: два спереду і два ззаду. Дані від датчиків, що показують норму висіву також можна буде налаштувати в реальному часі дистанційно.

Управління за допомогою 5G зв’язку

Дослідження компанії AGCO з дистанційного управління трактором почалося з системи Fendt Guide Connect, яка дозволяє повторювати маневри ведучого трактора на іншому вже через секунду. Підхід “слідуй за мною” дає можливість одному оператору підвищити продуктивність вдвічі, зберігши при цьому гнучкість у двох тракторів одночасно. 

Крім приймання команд онлайн, агрегати повідомляють про швидкість руху, помилки, низький рівень палива та ін., щоб тримати в курсі провідного водія.

Підрозділ Valtra від компанії AGCO зосереджений на дистанційному керуванні роботою трактора. Спочатку компанія використовувала 3G-зв’язок для мобільних телефонів, але нещодавно почали використовувати 5G-зв’язок та 360º огляд камери. Завдяки підключенню 5G, трактором можна керувати дистанційно з будь-якої точки, навіть за сотні кілометрів.

Низька затримка сигналу 5G забезпечує негайну реакцію та зворотний зв'язок, тоді як використання гарнітури віртуальної реальності дає оператору відчуття присутності на тракторі, перебуваючи в комфортному середовищі без жодних незручностей, що характерні для справжньої їзди на тракторі.

Автономний трактор з причепом 

Трактор з причепом надає операторам комбайнів можливість викликати агрегат для розвантаження зерна без необхідності у присутності водія. Виробник зернозбиральних комбайнів Kinze був одним з перших, хто представив цю технологію. Створена система надає змогу працювати одразу з декількома комбайнами і причепами на одному полі. Коли комбайну потрібно було розвантажитись на ходу, система автоматично обирала причеп.

Сьогодні Kinze призупинив розробку “через слабку кон'юнктуру сільськогосподарського ринку і того, що багато фермерів не зовсім готові до автономних технологій”.

Чи існує реальне майбутнє автономних транспортних засобів?

Найбільш прогресивно автоматизовані технології розвиваються у тваринницькому секторі, де такі виробники, як Lely, Kuhn, Triolet, Jeantil та Lucas-G, продають повністю автоматизовані системи годівлі та самохідні годівниці.

Перехід до нових технологій займе час, перш ніж досягне значних масштабів. Тим часом виробники, що інвестують величезні кошти в виробництво традиційних тракторів — зосередять свої зусилля на тому, щоб надати тракторам можливості дистанційного керування. 

Також читайте про штучний інтелект в сільському господарстві.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх