Зростання цін на агрохімікати стимулює інвестиції в біопрепарати

21 февраля 2022 в 11:00

4132

Зростання цін на агрохімікати стимулює інвестиції в біопрепарати

Біологічні альтернативи агрохімічних препаратів залучають багатомільйонні інвестиції. Однією з причин підвищеної цікавості стало зростання цін на хімічні ЗЗР протягом всього календарного 2021 року.


Дослідження компанії AgFunder дозволило виявити цікаву тенденцію на ринку інвестицій в агропродовольчі технології. Згідно з даними компанії стартапи, що розробляють біологічні препарати для рослинницької галузі, сумарно зібрали за минулий рік трохи більше $892 млн. Ця сума більше ніж вдвічі перевищила загальний обсяг фінансування подібних рішень за 2020 рік.

Суттєве збільшення інтересу дозволило укласти угоди про фінансування яке перевищує $100 млн одразу трьом компаніям:

До списку з 15 стартапів які уклали найбільші угоди увійшли розробники біодобрив, біопестицидів, біофунгіцидів, біологічних стимуляторів росту та інших біологічних засобів контролю росту рослин. Географія рішень: США — 8 стартапів, Франція — 2, Канада, Данія, Ізраїль, Швейцарія та Великобританія — по 1 стартапу.

Причина 1: зростання цін на агрохімію

Експерти називають подорожчання агрохімікатів основним драйвером ринку біопрепаратів. Збої в ланцюгах поставок синтетичних препаратів, що були викликані в 2021 році рядом карантинних обмежень, призвели до суттєвого збільшення цін. Особливо це стосується азотних добрив, ціни на які протягом 2021 та на початку 2022 року досягали багаторічних максимумів. Ціни на гербіциди та інсектициди також мають стрімку тенденцію до зростання.

Причина 2: екологічний фактор

Негативний вплив рослинницької галузі на стан навколишнього середовища привертає дедалі більше уваги світового суспільства. Надмірна кількість синтетичних добрив та пестицидів вимивається з ґрунту та потрапляє в прилеглі водойми. Також хімізація галузі призводить до збільшення викидів парникових газів.

Сьогодні господарська діяльність сільгосппідприємств зарегульована нормативно-правовими обмеженнями, тиском споживачів та підвищеними вимогами до якості й чистоти продуктів. Галузь вимушена поступово відмовлятись від надмірного використання хімічних препаратів. Це змушує виробників звертатись до технологій точного землеробства (диференційованого внесення добрив та ЗЗР, точкового обприскування, використання роботів) та шукати альтернативу у використанні біологічних препаратів, що мають менший негативний вплив на оточення та, як стверджують спеціалісти, мають більш спрямовану дію.

Рішення які пропонуються аграріям

Pivot Bio — стартап, який пропонує альтернативу синтетичним азотним добривам у вигляді мікробних препаратів. Розробники пропонують "програмувати" мікробів на поверхні кореневої системи, щоб вони дозволяли рослинам фіксувати азот з ґрунту.

Над подібним рішенням працює інший стартап зі списку — Kula Bio. Компанія виробляє біодобриво на основі бактерії Xanthobacter autotrophicus, яке здатне замінити до 80% азотного живлення рослин. Біодобриво Kula Bio стимулює природний процес накопичення доступного для рослин азоту в ґрунті. Стартап залучив $10 млн інвестицій на початкове фінансування.

Стартап AgBiome зосереджений на боротьбі з комахами-шкідниками та хворобами рослин. Розробники шукають мікробів, здатних захистити рослини від цільових загроз. Початковими продуктами стартапу є біофунгіциди.

Джерело: agfundernews.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх