Яка сівалка найкраща: 7 машин від провідних виробників

У Бориспільському районі на 9 га демонстраційної площі провели непублічний посів 7 сівалок провідних брендів.


З результатами посіву зможуть ознайомитися усі учасники польової події УКАБ Агротехнології 14 серпня.
Згідно з правилами, посів відбувся за однакових для усіх учасників умов: 0,7 га площі з однаковою технологією обробки; глибина посіву – 4 см; насіння АДЕВЕЙ (ADEVEY) ФАО 290 від компанії Limagrain.

Сівалка від Kuhn

Першим представив сівалку Олександр Соловей, менеджер з регіонального розвитку компанії “КУН-Україна”.

Обладнання працює за будь-яких ґрунтових умов. Сівалка Kuhn Maxima 3 TRR повністю адаптована до роботи за класичною, мінімальною та нульовою технологією, яка базуються на використанні посівних комплексів для прямої сівби. За словами представника компанії, основна відмінність агрегату від конкурентів полягає у точній нормі висіву. Для покращення функціоналу сівалки, змінили конструкцію навіски секції та концепцію рами. Для ефективної роботи удосконалили систему прикочування та збільшили бак для добрив. Інноваційні рішення дозволяють тримати стабільну глибину.

Сівалка від Great Plains

За словами Віталія Хіврича, менеджера з продукції представництва Great Plains Україна, головна особливість сівалки PL5500 від Great Plains — це нова висіваюча секція 5000-ї серії, що забезпечує відмінний висів та розміщення насіння для великого спектру культур. Опція системи електричного приводу (IRC) дозволяє змінювати норму висіву, керувати окремими рядами, забезпечувати точний висів при поворотах, зберігаючи обрану норму висіву та зменшуючи затрати на насіння.

Крім того, Great Plains дбає про навколишнє середовище. Після виходу повітря з висівного апарату, пил, що містить графіт і тальк, не розповсюджується по полю, таким чином, не завдає шкоди бджолам.

Сівалка від Lemken

 

Компанія Lemken презентувала сівалку Azurit 9 для сівби просапних культур. Головною особливістю сівалки Azurit 9 є нова система висіву подвійними рядками (DeltaRow). За словами Олександра Киянця, фахівця з підтримки продажів, розподіл насіння у шаховому порядку забезпечує збільшення вільної площі для кожної рослини на 70%, завдяки чому рослини отримують більше води і поживних речовин.
Зі слів виробника, на даний момент сівалка має максимальну ширину захвату 6 метрів і лише навісне виконання. Мінімальна ширина захвату складає 3 метри, а кількість рядків, в залежності від розміру агрегату, варіюється від 4 до 12 з міжряддям від 50 до 80 см. Управління сівалкою здійснюється за допомогою системи ISOBUS через термінал CCI200.

Сівалка від Precision Planting

Компанія Precision Planting спеціалізується на вдосконаленні уже існуючих у господарствах машин для підвищення їх продуктивності та ефективності. Сергій Димко, регіональний менеджер компанії у Східній Європі, розповів про вдосконалення сівалки John Deere 7200, що взяла участь у демонстраційному посіві.
На сівалку, якій більше 20 років, встановили:
вакуумну систему з висівними апаратами vSet2® з електроприводами vDrive®, для точної дозації насіння та компенсації норми висіву на поворотах;
гідравлічну систему контролю тиску на ґрунт DeltaForce®, яка забезпечує автоматичний індивідуальний контроль кожної секції, підтримуючи найбільш оптимальний тиск на опорних колесах, уникаючи переущільнення стінок борозни;
притискаючі пластини Keeton®, які притискають насіння до дна борозни, забезпечуючи рівномірну глибину та кращий контакт насінини з ґрунтом;
два датчики SmartFarmer®, що у режимі реального часу контролюють температуру, вологість та наявність пожнивних решток у борозні

Сівалка від Amazone 

Компанія Amazone презентувала сівалку EDX 6000-TC, що може застосовуватися як при традиційній, так і при мінімальній технології, для точного посіву кукурудзи, соняшнику, сoї та ріпаку. Віталій Шемчук, інженер з ремонту, розповів про технічні особливості агрегата. Замість традиційного вакуумного принципу дозування на EDX застосовується система дозування і укладання насіння Xpress. Дозування насіння і їх укладання відбувається при підвищеному тиску, одночасно через центральні дозуючі барабани. За словами представника компанії, це гарантує оптимальну якість укладання на високій швидкості. Перевагою в порівнянні з традиційними сівалками точного висіву є також і те, що точність укладання з системою Xpress більше не залежить від стану зношеності висівних сошників.

Сівалка від Massey Ferguson

Борис Онищенко, продакт-спеціаліст корпорації AGCO, презентував вакуумну сівалку з електроприводом Massey Ferguson  9108 VЕ, призначену для посіву технічних культур (кукурудза, соняшник, соя, горох, сорго та ін.). Агрегат оснащений вакуумно-електричною системою дозування, що забезпечує високу точність посіву насіння.  Інноваційні технології агрегату збільшують швидкість висіву кукурудзи та сої до 16 км/год. Також встановлено системи аналізу ґрунту посіву та подачі сухих мінеральних добрив SmartFarmer.

Сівалка від Horsch

Сергій Осадчий, представник компанії Horsch в північному регіоні, презентував Maestro 24.70 SW 24-рядну сівалку з центральним бункером для добрив. За допомогою набору опцій агрегат може виконувати свою роботу за будь-яких умов.

Сівалка оснащена системоюАвтоФорс”, яка регулює тиск на секціях, в залежності від типу ґрунту та встановлює норми висіву. Функціонал агрегату дозволяє витримувати глибину та контролювати ущільнення колесами саме на секції.

Детальніше про переваги диференційованого посіву можнете ознайомитись в нашому "Гіді по точному землеробству". 

Інноваційним партнером УКАБ Агротехнології виступили SmartFarming. В рамках днів поля компанія буде проводити комплексний моніторинг поля кукурудзи — від моменту посіву до фактичного збору врожаю. Перед посівом фахівці SmartFarming встановили на території бригади Агро-Регіон стаціонарну метеостанцію "МетеоТрек", яка збирає дані про метеоумови на полі. Доступ до метеостанції можна отримати тут.

Через два-три тижні після посіву кукурудзи команда SmartFarming планує виїзд для проведення аналізу схожості.

Ми проведемо відеомоніторинг стану посівів дроном, визначимо густоту сходів та за допомогою вегетаційних індексів зробимо оцінку рівня розвитку біомаси. В цьому році ми також плануємо проведення підрахунку сходів трьома шляхами: класичним способом "ногами", коли за допомогою рулетки відміряється окрема ділянка, на якій рахується кількість рослин, після чого дані екстраполюються на все поле; за допомогою технології Plant Counting, з використанням дрона та створення високоточних ортофотопланів, та їх обробкою в платформі HummimgbirdTech.

Алгоритм платформи ідентифікує окремі рослини в рядку і таким чином проводить обрахунок сходів на всьому полі. Третій підхід – використання інноваційного інструменту для підрахунку сходів PoGo Stick від компанії Precision Planting. PoGo Stick дозволяє в електронному форматі документувати фазу росту рослини та вимірювати відстань між сходами. Так ми плануємо не лише порахувати сходи, а й порівняти три методи з визначенням їх точності та затратах часу на проведення,

Вадим Остапенко, провідний консультант SmartFarming.

Протягом сезону SmartFarming планує здійснювати регулярні виїзди на поле для моніторингу стану посівів з допомогою дрона. Буде проведено аналіз забур’яненості поля та стану біомаси. В кінці літа, використовуючи зібрані протягом сезону дані, фахівці спрогнозують врожайність. А вже осінню за допомогою комбайна з функцією картографування врожайності буде визначено фактично врожайність кукурудзи по зонах на полі.

Захід проводили Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” спільно з агенцією UCABevent. Це був непублічний посів та випробування новітніх агротехнології у польових умовах. Підсумки підбиватимуть 14 серпня на польовій події “УКАБ Агротехнології”.

Детальну інформацію щодо майбутнього заходу читайте тут.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх