Як зміниться український ринок дронів у зв’язку з призупиненням діяльності DJI

27 апреля 2022 в 14:00

4514

Як зміниться український ринок дронів у зв’язку з призупиненням діяльності DJI

Китайський виробник дронів DJI оголосив про призупинення діяльності на територіях московії та України. Як це змінить український ринок дронів? Розповів Валерій Яковенко, Drone.UA.


Що принесе призупинення роботи DJI на українському ринку? Валерій Яковенко, Drone.UA окреслив основні проблеми та ризики, які виникнуть у зв’язку з цим.

Що означає вихід DJI для українського ринку дронів

В першу чергу вихід DJI з ринку свідчить про те, що буде відсутня офіційна підтримка. Постачання ж тих дронів, що надсилаються для ЗСУ — я не бачу можливим зупинити. Але обладнання може стати дорожчим через додаткові європейські комерційні надбавки та можливе подвійне оподаткування.

Вартість послуг по внесенню дронами зросте вдвічі

DJI в сфері сільського господарства мав проблеми з поставками в Україну з першого дня війни. Річ у тому, що український ринок отримував агродрони DJI не з китаю, а з Угорщини. І з перших днів війни місцева компанія відмовилась постачати будь-яке обладнання в Україну, фактично продублювавши неоднозначну проросійську позицію угорського уряду. 

Стейтмент DJI однозначно вплине на ситуацію в сільському господарстві дрони дуже потрібні для допомоги фермерам, особливо зараз, коли частина полів замінована та є брак ЗЗР та паливо-мастильних матеріалів

Дрони в 5-10 разів використовують менше палива на гектар, ніж звичайна техніка, на 30% менше ЗЗР і це критично.

Вихід DJI з агроринку України призведе до подорожчання вартості послуг. Середня ціна на проведення десикації досягне рівня 700-800 гривень на гектар на пік сезону, і це мабуть нижня планка.

Загальна кількість гектарів, що обробиться дронами цього сезону збільшиться не в 4 рази як планував ринок, а лише в 2-2,5. Тобто очікується до 2,5 мільйонів гектар. Це буде пов’язано виключно з фактом дефіциту обладнання.

DJI складали 40% українського ринку агродронів

DJI Agriculture займає близько 40% ринку агродронів.  Станом на початок квітня цього року можна казати про приблизно 350-400 дронів, що були придбані за минулі роки.

Окрім DJI українські фермери використовують дрони Autel, FIMI (xiaomi), Parrot, Yuneec, XAG, SenseFly, FlyAbility, Quantum systems та інші.

Дефіцит дронів, що виникне буде задоволений за рахунок сусідніх ринків. Однак у сучасному світі, що має відкриті кордони (я не кажу про мордор — то Північна Корея) буде неможливо повністю вимкнути можливість користування дронами DJI, але питання супроводу буде надкритичним.

Сервісу DJI фактично в Україні немає вже 2 місяці, недолік запчастин, порушені логістичні ланцюжки, є виражений брак персоналу. Подальша активність буде залежати від деталей стейтменту, що було оприлюднено, але буде впливати лише на швидкість та кінцеву вартість комплектуючих.

Аграрії, у яких в наявності DJI можуть втрачати до 30 000 грн на дроні

Основний негативний момент для аграріїв — супровід. Фактична відсутність запчастин призведе до простоїв техніки та зниження продуктивності польотних бригад. Кожен день простою, через брак запчастин в сезон — це мінус 30 000 грн на дрон як мінімум.

Також невідомо, чи буде доступна цифрова інфраструктура DJI для тих дронів, що вже є в Україні.

Інший погляд на рішення DJI про вихід з ринку

Щодо ситуації з рішення компанії DJI ми отримали коментар від Валерія Євтушенка, голови Агродепартаменту QUADRO.UA — офіційного партнера DJI Agriculture в Україні.

"Останні два місяці сервіс працює у посиленому режимі, всі гарантійні зобов’язання виконуються. До агросезону сервіс повністю підготовлений по всім запчастинам" — прокоментував новину Валерій.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх