Як взяти гроші на посівну без кабальної застави та персональної поруки фермера? Огляд сервісу Agrifinance

13 октября 2020 в 17:04

5819

Якщо ми скажемо, що можливо отримати позитивне рішення про кредит за один-два дні після подачі заявки, повірите? І при цьому не потрібно їздити до банку зі стосами документів, а все можна зробити онлайн. Розібрались, як працює сервіс, що дає змогу отримати оборотні кошти саме тоді, коли вони потрібні, щоб не порушувати технологічний процес вирощування.


Agrifinance — це платформа, на якій фермер може за кілька максимально простих кроків розмістити заявку на кредит для поповнення оборотного капіталу, яку отримують і банки, і постачальники, і трейдери.

Все, що потрібно зробити аграрію, — це зареєструватись, вказати код ЄДРПОУ, бажану суму кредиту та строк повернення. Після цього платформа його ідентифікує (за електронним цифровим підписом або контактними даними) і розпочне свою роботу. А  фермеру залишається лише почекати кілька днів на відповідь кредиторів (так, саме кількох кредиторів, і він самостійно зможе обрати того, який пропонує вигідніші умови). 

Як це взагалі працює? 

  1. Фермер реєструється та заповнює мінімальний набір даних. 
  2. Розмічає у системі свої поля: вказує, які культури там ростуть, та урожай, який він готовий залишити в заставу. Це потрібно для аналізу господарства (про аналіз детально розкажемо трохи нижче). 
  3. Система аналізує фермера та надсилає результати аналізу кредиторам. 
  4. Кредитори роблять йому пропозиції. 
  5. Фермер обирає найвигіднішу пропозицію, вони підписують договір.

Якщо позичальник хоче отримати більше пропозицій від кредиторів, то може додатково вказати інформацію про сільськогосподарську техніку чи нерухомість, які бажає зробити заставою, завантажити додаткові документи. Інколи кредитори самі можуть попросити завантажити додаткові документи у профіль, але зазвичай в цьому немає потреби. Мета Agrifinance — побудувати таку систему, в якій все автоматизовано і немає потреби робити якісь додаткові кроки вручну. 

А тепер про те, як це можливо, детальніше. 

Вся потрібна для отримання кредиту інформація вже доступна (хоча фермер про це часто навіть і не здогадується)

Після реєстрації Agrifinance самостійно збирає дані про фермера у відкритих реєстрах та аналізує його фінансовий стан та стан полів. А банки, які готові надати кредит, отримують від Agrifinance на основі цього аналізу висновок про те, чи буде фермер надійним позичальником. Саме тому аграрію надавати якісь документи самостійно майже ніколи не потрібно.

Які дані та аналітику отримують кредитори? Завдяки доступу до 68 реєстрів та сервісу супутникового моніторингу Agrifinance може отримати багато інформації, а частину розрахувати самостійно на основі наявних даних. Це інформація про активи, судові рішення, карні справи, фінансовий стан та звітність, дані з земельного кадастру, історія посівів, стан ґрунту зараз і в минулому, урожайність та навіть майбутні собівартість і дохід. 

Частина з цих даних береться з відкритих реєстрів, частина розраховується системою, а ще частину Agrifinance отримує, бо має доступ до супутникових знімків полів з 2016 року, на основі яких і робить аналіз. Таким чином можна дізнатись навіть те, який урожай та урожайність були кілька років тому, як вони змінювались. Цей процес — чиста математика. 

Ось так кредитор бачить фінансову інформацію про позичальника, отриману з відкритих джерел. 

Раніше банк обирав фермера, тепер фермер обирає банк 

Коли аналіз закінчено, потенційний кредитор отримує висновки та на їх основі ухвалює рішення про те, які умови він може запропонувати конкретному фермеру. А той розглядає надіслані кредиторами пропозиції та обирає найкращу з них. 

Сторони можуть зв’язатись одне з одним у вбудованому чаті, якщо виникають якісь питання чи потрібні уточнення. 

Час, коли можна було “не світитись”, минув. Зараз це невигідно 

Багато українських аграріїв роками жили так, щоб про них ніхто не знав — так вони убезпечували себе від тих чи інших проблем. Ця позиція зрозуміла, в Україні часто так буває, що менше відомо про бізнес, то спокійніше спить його власник. Але світ змінився, і вже немає потреби боятися показувати дані про себе. Їх і так настільки багато, що про аграрія можна навіть без його участі дізнатися більше, ніж він сам про себе знає. Як показує приклад Agrifinance, можна навіть прогнозувати майбутній дохід. Тож страх “засвітитись” вже просто неактуальний. Тепер відкритість стала перевагою — вона допомагає отримати такі конкурентні переваги, як дешевий кредит.

Є кілька обмежень для фермера

  1. Потрібно бути юридичною особою. Agrifinance поки не працює з ФОП. 
  2. Подати заявку можна лише на кредит для поповнення оборотного капіталу під посівну. Придбання техніки чи нерухомості не може бути метою отримання кредиту. Але на сівалку чи інші потреби можна витратити наявні кошти, а за допомогою Agrifinance поповнити оборотний капітал. 

Жодних інших обмежень немає. 

З якими кредиторами працює Agrifinance

Зараз це MTB БАНК, “Авангард”, “Райффайзен Банк Аваль”, Kernel. Команда працює над розширенням цього списку. 

Як виглядав процес отримання кредиту раніше? Дзвінки знайомому банкіру, візити до банку, стоси документів, тривале очікування на рішення. А сільське господарство — це фабрика просто неба, і якщо аграрію негайно потрібні оборотні кошти, він не може довго чекати, адже є ризик порушити технологічні процеси. 

Як отримання кредиту може виглядати зараз, якщо ви оберете Agrifinance? 30 хвилин на реєстрацію та заповнення інформації про компанію і рішення протягом двох днів. 

Це можливо завдяки сучасним технологіям, від яких більше немає сенсу ховатись. Повний портрет фермера, який робить Agrifinance, — його козир у конкурентній боротьбі.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх