Як вторгнення Росії в Україну впливає на канадських фермерів

4 марта 2022 в 15:00

3211

Як вторгнення Росії в Україну впливає на канадських фермерів

Канадські фермери вже відчувають наслідки війни в Україні, оскільки ціни на паливо та добрива, необхідні для вирощування сільськогосподарських культур, зростають та знижують маржу виробників.


Війна в Україні збільшить витрати на паливо на 20-30%. Ціни неухильно зростають. Постачання необхідних матеріалів може бути проблемою для фермерів,

Зростання витрат і потенційний дефіцит пов'язані з тим фактом, що Росія, яка входить до трійки найбільших нафтовидобувних країн, була витіснена зі світової торгової економіки через санкції, спричинені вторгненням в Україну.

У понеділок канадський уряд вжив ще жорсткіших заходів, коли прем'єр-міністр Джастін Трюдо оголосив, що експорт всього товару з Росії буде заборонено.

Ден Мактіг, президент організації Canadians for Affordable Energy, каже, що у  країни є можливість збільшити власний видобуток нафти, і закликав почати добувати ще більше барелів.

Не можна точно прогнозувати майбутнє. Ясно одне: все буде погано і стане дуже дорогим. Агресивна війна Росії підживлюється нашою потребою купувати їхній газ. Я думаю, цілком очевидно, що ми маємо змінити наш курс,

сказав Мактіг.

Вартість зерна також невизначена. Росія – провідна країна по експорту пшениці, а Україна лідирує у світі з виробництва соняшникової олії.

Неможливість постачання обов'язково збільшить попит з боку інших країн і, своєю чергою, збільшить витрати канадських фермерів. Канадський урожай твердої пшениці, ячменю тощо ще не засіяний, не кажучи вже про те, яка кількість або якість буде доступна для експорту.

Наприкінці 2023 року буде дуже складно. Я продаю свій урожай ще до того, як він буде посаджений, і тоді я знаю, якою є моя собівартість виробництва, я знаю, якою є моя маржа. Але я вже зафіксував собівартість продукції. Я покритий приблизно на 70%. В Україні сівба починається приблизно через 40 днів, і якщо це насіння не потрапить у землю, її не буде на ринку цілий рік, і це підніме ціни ще вище,

коментує канадський фермер.

Джерело: ottawa.ctvnews.ca

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх