Як виростити гриби на кавовій гущі?

25 сентября 2020 в 17:00

5028

Як виростити гриби на кавовій гущі?

З приходом осені температура падає, з’являються заморозки. Попри це, в сучасних умовах є можливість вирощувати гриби.


Існує безліч варіантів вирощування овочів та фруктів в приміщеннях. Від гідропоніки до старого способу вирощування свіжої зелені у горщиках на підвіконні. А ті, хто хочуть поекспериментувати і розширити свій кругозір можуть просто і дешево вирощувати гливи (вішанки).  

Один із методів обробітку, передбачає взяття щойно використаної кавової гущі та трохи соломи як субстрату та змішування її з міцелієм грибів.

Оскільки шість мільйонів тонн кавової гущі щороку відправляється на звалища, це ще й екологічний спосіб перепрофілювати те, що в іншому випадку було б витрачено даремно.

Міцелій — це вегетативна частина грибів, подібна до кореня або стебла звичайної рослини. Частинами міцелію відбувається вегетативне розмноження грибів.

Що потрібно, щоб вирощувати гриби?

Що знадобиться для вирощування?

Солома (попередньо нарізана на шматки по 2,5 см)

Міцелій гливи (можна придбати в інтернеті або у місцевого виробника грибів) *зберігати в холодильнику до використання*

  • Свіжа кавова гуща
  • Ізопропіловий спирт (70%)
  • Каструля
  • Мішки для сміття або мішки для зберігання продуктів
  • Мотузка або резинка
  • Кухонні ваги
  • Термометр
  • Сито
  • Рукавички
  • Флакон з пульверизатором
  • Канцелярський ніж

Суміш повинна складати приблизно 70% кавової гущі, 20% соломи та 10% міцелію грибів. Аби бути точними у розрахунках зважте кожен інгредієнт на кухонних вагах. 

  1. Протріть усі матеріали спиртом.

Важливо дезінфікувати все протягом усього процесу, щоб запобігти поширенню небажаних бактерій.

  1. Перш ніж змішувати міцелій, каву та солому, пастеризуйте солому. Зробіть це, зануривши її в кип’ячену воду при температурі 170 градусів на 1 годину 15 хвилин. Точну температуру води визначайте за допомогою термометра.
  2. Перекладіть солому в сито, щоб злити зайву воду.
  3. Візьміть свіжу, щойно використану кавову гущу і змішайте її з соломою у каструлі. Витягніть будь-які грудочки кави окремо руками у продезінфікованих рукавицях.

Важливо використовувати каву, яка була щойно зварена. Це гарантує, що в ній не накопичилася цвіль.

  1. Додайте міцелій гливи і розмішайте.
  2. Насипте цю суміш у прозорий поліетиленовий пакет (мішок). Можливо, ви забажаєте використовувати більше одного пакета, залежно від кількості матеріалу.

Нагадування: Цей мішок слід протирати спиртом.

  1. Щільно спресуйте отриману масу, використовуючи мотузку або резинку. Переконайтеся, щоб у середині ґрунту не було повітря.
  2. Перекиньте мішок догори дном і канцелярським ножом зробіть знизу два-три маленькі отвори діаметром не більше 2,5 см. Також зробіть два маленьких отвори спереду і два маленьких позаду.
  3. Помістіть мішки у темне, вологе місце (ідеально підходить температура 18-23 °с) і тримайте їх там приблизно два-три тижні, періодично перевіряючи на наявність міцелію. Про ріст грибів можна дізнатися, коли більшу частину мішка буде займати ворсиста біла речовина. Зростання міцелію означає, що вже зовсім скоро з’являться маленькі грибочки.
  4. Після того, як міцелій захопить суміш кави та соломи, і ви почнете бачити, як утворюються маленькі грибні “голівки” (після двох-трьох тижнів), зробіть отвори трохи більшими – максимум 5 см.
  5. Перенесіть мішки в світлішу зону з непрямими сонячними променями, як на підвіконні. На цьому етапі ви можете починати вранці і ввечері щодня обприскувати мішки з пульверизатора водою. Коли верхівки капелюшків починають вирівнюватися – настає час збирати врожай. Зазвичай це відбувається протягом 10 днів.

Джерело: Modern Farmer

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх