Як вирощувати полуницю?

Агро Інноваційний Клуб
Як вирощувати полуницю?

Полуниця — одна із найпопулярніших ягід. Вона не дуже вибаглива і при правильному вирощуванні може принести хороші прибутки. 


При вирощуванні полуниці важливо все: сорт ягоди, місце розташування ділянки, догляд. 

Полуницю можна вирощувати у всіх помірних регіонах світу! Перевага вирощування полуниці  полягає в тому, що вона не потребує великих площ. Найголовніше полуниця має багаторічну природу. Аграрый может отримати урожай протягом декількох років після первинної посадки полуниці з мінімальними зусиллями після першого року посадки. 

Поради для вирощування полуниці

Вибір сорту полуниці

Сортів полуниці існує дуже багато і ягоду селекціонери продовжують культивувати, покращуючи показники по врожайності і стійкості до негативних погодних умов.

Існує три основних види полуниці: червнева, вічнородна і ремонтантна. Вони можуть відрізнятися за розміром, забарвленням, балансом солодкого і кислого, врожайністю. Фермери обирають сорт вирощування полуниці, виходячи зі своїх потреб, наприклад, для продажу беруть ранні сорти, стійкі до коливань температури, підвищеної вологості або посухи. 

Місце вирощування полуниці 

По-перше, кращою ділянкою для посадки полуниці буде залите сонцем місце, що знаходиться на рівній поверхні. Посадка полуниці повинна бути подалі від великих дерев, аби коренева система не конкурувала і отримувала необхідну вологу.

По-друге, потрібно виміряти кислотність ґрунту, яка в ідеалі повинна бути в межах 5.5-6.5 PH. Хорошим місцем буде ділянка, де раніше росли кріп, петрушка, часник, цибуля, горох. Погана ідея — вирощування полуниці на ділянці, де до цього росла картопля, кукурудза, баклажани. Ці овочі сильно виснажують землю. Потрібно враховувати, що ягоди показують хороший врожай на одному місці до трьох років, потім їх рекомендується пересадити на іншу ділянку.

По-третє, важливо врахувати хороший дренаж. Полуниці потрібна постійна волога, тому її не можна залишати в стоячій воді. Полунична грядка повинна бути піднятою як мінімум на 15-20 сантиметрів. Ваша ділянка обов’язково повинна мати легкий доступ для поливу, бо опади не завжди забезпечать необхідну кількість вологи.

Підготовка ґрунту 

Визначившись, де ви будете вирощувати полуницю, потрібно підготувати ділянку до посадки полуниці. Аби поліпшити якість ґрунту — за рік на ділянці посіяти овес, суданську траву чи жито. 

Перед посадкою потрібно внести перегній, торф. Після цього землю потрібно підживити калієвим розчином і фосфорним, можна використовувати готові суміші. Після внесення добрив потрібно зробити лунки невеликої глибини, при цьому відстань між ними має бути в середньому 30 см, а між рядками 40-70 см. 

У підготовлені лунки висаджують кущі полуниці. При посадці потрібно стежити, щоб коріння не загиналося, занадто довге підрізають. Лунку з посадженим саджанцем обережно ущільнюють. Після цього поливають водою, полив можна зробити до закопування лунки. 

Після того, як рослини опиняться в землі, важливо створити середовище, найбільш сприятливе для вирощування. Мульчування — це хороший спосіб підтримувати зниження температури ґрунту, зменшує появу бур'янів. 

Замульчуйте полуничне ложе подрібненим листям, сосновою хвоєю, компостом або соломою. Хвоя сосни при розкладанні сприяє підвищенню кислотності ґрунту. Важливо пам'ятати, що більшість сортів полуниці дають більше плодів, коли їх коріння знаходяться в прохолодному ґрунті. Не слід удобрювати суничні рослини навесні плодоносного року. Занадто багато азоту призводить до пошкодження полуниці. 

Не можна вносити добрива на вологі рослини, бо це призводить до фітотоксичності. Якщо ви внесете занадто багато добрив, ви отримаєте надмірний ріст листя та повільний ріст стебла. Коли ви вирощуєте полуницю в холодному кліматі, підживлення в пізній період може спричинити новий ріст, якому можуть нашкодити морози. В якості покриття для захисту використовують агроволокно, сіно або солому. 

Способи вирощування 

Є різні способи вирощування полуниці, в залежності від сорту, ділянки і очікувань.

1) Окремими кущами на відстані від 40 до 70 см. Робиться це для того, щоб вони не були між собою пов’язані і не заважали один одному зростати. Переваги такої посадки у великих ягодах, зменшенні ймовірності хвороб. Недолік — довгий процес посадки та догляду за полуницею.

2) У один ряд кущі садять на відстані 15-20 см один від одного з відстанню між рядами близько 40 см, щоб зручно було їх доглядати. Переваги такого способу посадки в тому, що ягоди можуть рости на одному місці 5-6 років, але сам процес догляду за полуницею стає трудомістким.

3) Один кущ саджають посередині, а інші шість навколо нього. Такий спосіб називається посадка гніздами. Саджанці при цьому знаходяться на відстані 8 см один від одного, а гнізда в ряду між собою знаходяться на відстані близько 30 см, а між рядами близько 40 см. Такий спосіб економить місце і дозволяє збільшити врожай полуниці, але для того щоб засадити ягодою потрібну ділянку знадобиться більше розсади.

4) Є ще найпростіший і дешевий спосіб посадки — килимовий. Але він підходить для вирощування полуниці на дачі, а не на господарстві.

Вступай до Агро Інноваційного Клубу, щоб зробити успішний агробізнес вже зараз. Отримай безкоштовний доступ до інформації, яка дозволять підвищити прибутковість твого бізнесу.

Джерело: strawberryplants.org

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх